آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: خروجی ضعیف پاور

Mostafahe

کاربر vip
vip
کاربر
2019-01-23
214
215
شهرکرد
با سلام و درود.
دوستان در پاورهای پی سی به مشکل خروجی ضعیف خوردم .
به نحوی که خروجی پاور را با لامپ خودرو تست میکنم پاور خاموش میشه و زیر بار نمیمونه
ولی لامپ سالمه و پاور های دیگه اونو براحتی روشن میکنن.
خازنهای صافی اولیه و خازنهای خروجی همگی عوض شدن ولی فایده نداشته و زیر بار دوباره پاور خاموش میشه
چه دلیل دیگه ای هست که باعث افت خروجی میشه .

ممنون میشم راهنمایی کنید.

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,027
2,822
31
زیر بار دوباره پاور خاموش میشه
خازن ورودی رو برگردونید به همون فابریک خازن خروجی نو بزنید دیود شاتکی رو تست اهم و نشتی بگیرید

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
387
984
همدان کوی ولیعصر
با سلام و درود.
دوستان در پاورهای پی سی به مشکل خروجی ضعیف خوردم .
به نحوی که خروجی پاور را با لامپ خودرو تست میکنم پاور خاموش میشه و زیر بار نمیمونه
ولی لامپ سالمه و پاور های دیگه اونو براحتی روشن میکنن.
خازنهای صافی اولیه و خازنهای خروجی همگی عوض شدن ولی فایده نداشته و زیر بار دوباره پاور خاموش میشه

ممنون میشم راهنمایی کنید.
سلام
لامپ تست که با ان تست کردید چند وات است وجریان ان را بر روی ولتاژ 12 پاورهای دیگر چقدر است
خازنهای اولیه در صورت سالم بودن به جای خود بر گردانید اما در مورد خروجی اگر حتی یک سوم جریان نامی ذکر شده بر روی پاور را ندهد نشان از مشکل در این قسمت است که شامل خازن های صافی دیود شاتکی مدار نمونه بردار ولتاژ که وظیفه نمونه برداری از خروجی را بر عهده دارد که اکثر در این قسمت یک مقاومت اهم پایین وات بال مشکل دار می شود یا ای سی tl431 ویا خازن های ا طراف ان مثل خازن 22میکرو 50ولت که به نظر من حتی اگر ظاهر این خازن هم سالم بود ان را تعویض کنید وقطعات دیگر که نیاز به عیب یابی وتست دارد که شامل ای سی پی دبلیو ام خروجی هم می شود

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: osame
بالا