آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل شارژ نشدن کامل خازنهای پاور موقع اتصال به برق

Hoomanhidaji

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2019-10-08
142
92
46
سلام از اساتید سوالی داشتم و هر کی در این زمینه تجربه داره راهنمایی کنه شاید به کار بقیه دوستان هم بیاد .
چندین پاور دارم که پس از تعمیر روشن میشن ولی خازنها 300 ولت شارژ میشن . مشکل از کجاست ؟

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,548
IRAN-Karaj
درود

با برق مستقیم تست میکنید یا لامپ سری؟؟

الان توی کار پاورها مشکل یا خللی هست؟؟

چون ولتاژ حدود 300 تا 320 مشکلی نداره و طبیعی هست

Hoomanhidaji

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2019-10-08
142
92
46
با برق تست حدود 300 ولت میده در صورتیکه پاور مشابهی دارم که با برق تست تا 370 ولت خازنها شارژ میشن .
موقعیکه میره زیر بار ماسفتها میسوزن.

آخرین ویرایش:

Hoomanhidaji

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2019-10-08
142
92
46
درود

با برق مستقیم تست میکنید یا لامپ سری؟؟

الان توی کار پاورها مشکل یا خللی هست؟؟

چون ولتاژ حدود 300 تا 320 مشکلی نداره و طبیعی هست
با لامپ تست حدود 300 ولت میده در صورتیکه پاور مشابهی دارم که با برق تست تا 370 ولت خازنها شارژ میشن .
موقعیکه میره زیر بار ماسفتها میسوزن.​

آخرین ویرایش Hoomanhidaji; امروز در 17:55.​

Newman1

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-04-12
343
883
خب فکر کنم ایراد پاور شما خرابی همون خازنهاست کافیه تعویضشون کنی تا 370شارژ بشن دلیل دیگه که احتمالا ثابت میکنه، همینه سوختن توی بار از عمل نکردن خازنهاست

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK
سلام از اساتید سوالی داشتم و هر کی در این زمینه تجربه داره راهنمایی کنه شاید به کار بقیه دوستان هم بیاد .
چندین پاور دارم که پس از تعمیر روشن میشن ولی خازنها 300 ولت شارژ میشن . مشکل از کجاست ؟
ولتاژ خازن های شما اگر ۴۵۰ ولتی الی ۵۰۰ باشه حدود ۴۰۰ ولت روی خازن ها باید داشته باشید‌که وظیفه این افزایش ولتاژ توسط ای سی PFC است که سوخته و باید تعویض شود.
معمولا نزدیک خازن ها قرار دارد.

Hoomanhidaji

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2019-10-08
142
92
46
ولتاژ خازن های شما اگر ۴۵۰ ولتی الی ۵۰۰ باشه حدود ۴۰۰ ولت روی خازن ها باید داشته باشید‌که وظیفه این افزایش ولتاژ توسط ای سی PFC است که سوخته و باید تعویض شود.
معمولا نزدیک خازن ها قرار دارد.
سپاس از پاسخ شما . خازنها را از پاور خارج کردم و تست کردم حدود ۳۰۰ میکروفاراد ظرفیت دارن.
اگر آی سی pfc سوخته باشه با لامپ تست نوسان داریم (لامپ چشمک سریع میزنه و بعد از مدتی خاموش میشه و رله وصل میشه و فن روشن ) ؟

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK
سپاس از پاسخ شما . خازنها را از پاور خارج کردم و تست کردم حدود ۳۰۰ میکروفاراد ظرفیت دارن.
اگر آی سی pfc سوخته باشه با لامپ تست نوسان داریم (لامپ چشمک سریع میزنه و بعد از مدتی خاموش میشه و رله وصل میشه و فن روشن ) ؟
شما ظرفیت خازن رو اعلام کردید من ولتاژ خازن مد نظرم است.
باتوجه به تست اکثر پاور ها مثلا m3 لامپ پر نور روشنه و خاموش نمیشه و فکر میکنید که اتصالی در پاور وجود داره که این طور نیست در پاور های e10 یا لیانلی لامپ چشمک و بعد خاموش میشه
فکر میکنم اگر ای سی pfc خراب باشه لامپ یک لحظه پر نور و بعد از چند ثانیه خاموش میشه
شما اگر میخواید دقیق تر تست کنید نیاز به اسکپ دارید که تست کنید ماسفت های pfc درایو میشن یا خیر

Hoomanhidaji

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2019-10-08
142
92
46
شما ظرفیت خازن رو اعلام کردید من ولتاژ خازن مد نظرم است.
باتوجه به تست اکثر پاور ها مثلا m3 لامپ پر نور روشنه و خاموش نمیشه و فکر میکنید که اتصالی در پاور وجود داره که این طور نیست در پاور های e10 یا لیانلی لامپ چشمک و بعد خاموش میشه
فکر میکنم اگر ای سی pfc خراب باشه لامپ یک لحظه پر نور و بعد از چند ثانیه خاموش میشه
شما اگر میخواید دقیق تر تست کنید نیاز به اسکپ دارید که تست کنید ماسفت های pfc درایو میشن یا خیر

بله درست میفرمایید . دو تا عدد با هم یکی شد در نوشتار . ظرفیت خازن 300 میکروفاراد هست و با لامپ تست چراغ دارای چشمک به مدت حدود 20 ثانیه که پس از آن چراغ خاموش و رله وصل و فن روشن میشود . ( مدل پاور "سورما" 2500 وات هست) که پس از ولتاژ گیری خازنها ولتاژ حدود 300 ولت نمایش داده میشود .

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK
بله درست میفرمایید . دو تا عدد با هم یکی شد در نوشتار . ظرفیت خازن 300 میکروفاراد هست و با لامپ تست چراغ دارای چشمک به مدت حدود 20 ثانیه که پس از آن چراغ خاموش و رله وصل و فن روشن میشود . ( مدل پاور "سورما" 2500 وات هست) که پس از ولتاژ گیری خازنها ولتاژ حدود 300 ولت نمایش داده میشود .

متوجه نشدید ولتاژ روی خازن صافی منظورم است.

بالا