آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

خارج کردن ال ای دی smd از روی بورد لامپ، به صورت سالم

Mahdi neda

کاربر vip
کاربر
2016-08-28
137
356
سلام به همه دوستان
من خیلی دنبال ساختن یه هیتر رفتم اما دیدم:
بهترین کار تهیه کردن یه ورق آلومینیوم به ضخامت پنج میل و ابعاد ۱۵ در ۱۵ می باشد که مستقیم بزاری روی اجاق گاز با شعله کم ،بعد بردتو بزاری روش و دمونتاژ یا مونتاژ کنی‌.فقط برای مونتاژ بنده از خمیر قلع استفاده کردم که کارو خیلی راحت می کنه.برای تست دما هم یه مقدار سیم لحیم به گوشه ورق بزنی معلوم میشه که دما مناسبه یا نه،یعنی اگه سیم لحیمو بهش زدی آب شد وقتشه.
با آرزوی بهترین ها برای بهترین ها
به خصوص اساتید عزیزی چون استاد غزال

reza_m72

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-06-27
301
1,849
فردیس
سلام به همه دوستان
من خیلی دنبال ساختن یه هیتر رفتم اما دیدم:
بهترین کار تهیه کردن یه ورق آلومینیوم به ضخامت پنج میل و ابعاد ۱۵ در ۱۵ می باشد که مستقیم بزاری روی اجاق گاز با شعله کم ،بعد بردتو بزاری روش و دمونتاژ یا مونتاژ کنی‌.فقط برای مونتاژ بنده از خمیر قلع استفاده کردم که کارو خیلی راحت می کنه.برای تست دما هم یه مقدار سیم لحیم به گوشه ورق بزنی معلوم میشه که دما مناسبه یا نه،یعنی اگه سیم لحیمو بهش زدی آب شد وقتشه.
با آرزوی بهترین ها برای بهترین ها
به خصوص اساتید عزیزی چون استاد غزال

درود دوست عزیز ورق آلومینیومی را روی هیتر المنت داره و گرد هست بزار اون نیازهای که غذا درست میکنن یه دونه ترموستات سماور برقی وصل کن از کم شروع کن تا اون درجهای که میخوای بدست بیاری راحت با پنس دو نه دونه ای ام دی ها از برد میتونی جدا کنی و جایگزین [hide]کنی[/hide]

reza_m72

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-06-27
301
1,849
فردیس
سلام و درود،
بنده دمای اتو رو تا جای ممکن بالا میبرم و از اتو برای
جدا کردن و مونتاژ LED SMD استفاده میکنم.
موفق و پیروز باشید.

درود بر شما
اتو فکر خوبیه ولی تا اونجا که ممکنه باید کاری کنید مدار فوق اصلا تکان نخورده با کمترین تموم تمام قطعات جابجا میشه وکمی مشکله اتو را سر و ته کنی و ثابت باشه چون شکل نافورمی داره مگر صفحه خالی و با همراه المنت و ترموستات اون باشه خیلی عالیه

amookhteh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2015-01-17
773
989
من با اتو لوله کشی آب انجام میدم درجشو رو ۱۵۰ میزارم بیشتر هم داغ بشه لایه لاکی روی لامپ ها پف میکنه

علی۱۱۰

کاربر vip
کاربر
2020-02-04
48
69
سلام به دوستان عزیز....بنده تعمیرکار لامپ led هم هستم و خواستم نکات ارزنده و نابی را در مورد فندک اتمی اختیار دوستان قرار بدم از این قرار است که

hidden content may not be quoted

به زودی همین قدر هم دیگه زحمت نمیکشم تا باعث رنجش شما نشود
موفق باشید .....بازنشستگی بنده کلید خورد بنده خودم را بازنشسته اعلام میکنم و هم از این به بعد تماشگر میشم مثل دیگران ....

سلام، همکار عزیز با تمام وجودم اظهار شرمندگی میکنم بابت رنجش خاطر شما ای کاش راهی بود تا می تونستم جبران کنم، خواهش می کنم این کمترین را ببخشد :narahat: دست بوس شما هستم

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,027
2,822
31
سلام، همکار عزیز با تمام وجودم اظهار شرمندگی میکنم بابت رنجش خاطر شما ای کاش راهی بود تا می تونستم جبران کنم، خواهش می کنم این کمترین را ببخشد :narahat: دست بوس شما هستم
عزیزید و اتفاقی نیافتاده و اینکه همین که اصل قضیه رو متوجه شدید به اصل خودتون اومدید برای بنده و دوستان ارزشمنده و بیداری شما بعد چند مدت برام مهم نیست همین که بیدار شدید ارزشمنده قضیه فراتر از اینهاست که می بینی و تمام انتقادادت بنده از قبیل سیاسی ...مذهبی...علمی...کاری....زندگی ... تجربی..... یک و همه جانبه به این سایت و کاربرانش چیزی جز رسیدن به کلید گنجینه و خوشبختی نبوده و نخواهد بود و اینکه علت عدم فعالیت بنده در طول چندین ماه صرفا موضوع شما نبوده این سایت یه تهمیداتی و پیشنهاداتی که قبلا عرض کردم انجام نشده که موضوع جدا از پرداخت ناچیز حق اشتراک هست

آخرین ویرایش:

علی۱۱۰

کاربر vip
کاربر
2020-02-04
48
69
عزیزید و اتفاقی نیافتاده و اینکه همین که اصل قضیه رو متوجه شدید به اصل خودتون اومدید برای بنده و دوستان ارزشمنده و بیداری شما بعد چند مدت برام مهم نیست همین که بیدار شدید ارزشمنده قضیه فراتر از اینهاست که می بینی و تمام انتقادادت بنده از قبیل سیاسی ...مذهبی...علمی...کاری....زندگی ... تجربی..... یک و همه جانبه به این سایت و کاربرانش چیزی جز رسیدن به کلید گنجینه و خوشبختی نبوده و نخواهد بود و اینکه علت عدم فعالیت بنده در طول چندین ماه صرفا موضوع شما نبوده این سایت یه تهمیداتی و پیشنهاداتی که قبلا عرض کردم انجام نشده که موضوع جدا از پرداخت ناچیز حق اشتراک هست

با سلام و عرض ادب، استاد بزرگوار بنده تو این مدت نمی دونستم که باعث رنجش خاطر شما شده ام والا خیلی زودتر از اینها عذرخواهي می کردم و الان بسیار خوشحالم که مورد لطف شما قرار گرفتم و امیدوارم بازم مانند گذشته بتونیم از خرمن تجربیات شما خوشه چینی کنم :rose:

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,027
2,822
31
یک نکته از تجربیات در زمینه کاشتن و برداشتن smd​
با هیتر led و اجاق برقی دارای صفحه اینکه برای پنل های (مبنا رو پنل ضخیم لامپ 50w پارس شهاب در نظر میگیریم ضخیم باید 5 تا 10 دقیقه با تنظیم دیمر طول بکشد تا قلع سفت و سخت کارخانه ای از روی smd ذوب شده و آماده برداشت شوند) اگر شما دما رو از حد استاندارد حتی با دیمر بالا ببرید تا زمان رو کاهش دهید یهو می بینید حرارت خیلی بالا رفته و چیپ ها از فرم استاندارد در اومده چون دمای قلع کارخانه با قلع سیم لحیم مثلا ژرف متفاوت هست و این اختلاف دما مربوط به همین قضیه هست پس اگر ولوم دیمر یا اتو در حالت قلق گیری رو انجام دهید روی پنل خام (بدون smd) تست کنید متوجه خواهید شد که هر ضخامتی به دمای استاندارد خاص خود نیاز است به محض بازی کردن پنس بر روی دما فعلی بر رو چیپ دما 15% ولوم فعلی (مثلا دما روی 270 درجه تنظیم بود روی 230 بیاورید) کمتر کنید حالا اگر مدت نسبتا طولانی هم قرار گیرد (مثلا نیم ساعت) آسیبی به چیپ در طول انجام کار صورت نمیگیرد کاشتن و برداشتن smd نیازمند قلق و تجربه است

آخرین ویرایش:

rafas

کاربر
2014-05-16
23
20
دوست عزیز به نظر من بهترین روش همون اطو هستش من خودم دسته اطو رو به گیره می بندم وبرد ال ای دی روی اطو میزارم وخیلی راحت با یه دونه پنس led,smdروعوض میکنم فقط یکم مواظب دستتون باشید که نسوزید

بالا