آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: سوختن مداوم ترایاک دیمر جارو برقی

manam64

کاربر vip
کاربر
2015-08-11
14
86
سلام دوستان یه جارو برقی بوش برا تعمیر دارم که ترایاک bta12 روی دیمرش شورت شده بود تا الان دو بار عوض کردم هر بار چند ساعتی خوب کار میکنه ولی باز میسوزه بار دوم از bta16 استفاده کردم .دلیلش چی میتونه باشه .دستگاه کاملا سالمه .البته یه بار دیگه هم روی یه جاروی دیگه این مشکل رو داشتم

هرمز1350

کاربر
2018-11-24
117
124
سلام ... قطعات بازاری خوب نیستن و خودم از شیراز 20 تا ترایاک گرفتم که خدایی حتی یه دونه هم استفاده نشد
از ترایاک 12 استفاده ولی از نوع مرغوب استفاده کنم درست میشه
خودم با این مشکل برخورد کردم که اخرش از روی برد کهنه استفاده کردم و درست شده

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
سلام دوستان یه جارو برقی بوش برا تعمیر دارم که ترایاک bta12 روی دیمرش شورت شده بود تا الان دو بار عوض کردم هر بار چند ساعتی خوب کار میکنه ولی باز میسوزه بار دوم از bta16 استفاده کردم .دلیلش چی میتونه باشه .دستگاه کاملا سالمه .البته یه بار دیگه هم روی یه جاروی دیگه این مشکل رو داشتم

درود

با احتمال زیاد ترایاک مرغوب استفاده نمیکنی
برای کشف علت ترایاکی که تهیه میکنی روی جاروی دیگری تست کن ببین نمیسوزه ؟

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
منم همین مشکل رو توی بورد یه جارو برقی داشتم که با سه بار تعویض ترایاک مشکل حل نشد و دیدم فقط دارم ضرر میکنم، نهایتا برد رو به صاحبش پس دادم

درود

خیلی اشتباه بوده عودت کردی.
باید عیب مشخص بشه حتی با خسارت.
خصوصا که دیمر چیزی نداره قطعاتی که بشکل نامحسوسی عیب کنه در دیمر فقط یک خازن و ترایاکه .
لذا کشف عیبش بسیار ساده است .
اخیرا ترایاک و تریستور آشغال به وفور عرضه شده

سپاس

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
درود

خیلی اشتباه بوده عودت کردی.
باید عیب مشخص بشه حتی با خسارت.
خصوصا که دیمر چیزی نداره قطعاتی که بشکل نامحسوسی عیب کنه در دیمر فقط یک خازن و ترایاکه .
لذا کشف عیبش بسیار ساده است .
اخیرا ترایاک و تریستور آشغال به وفور عرضه شده

سپاس
بله واقعاً منم دلم نمیخواست برش گردونم اما اونو یه تعمیرکار برام آورده بود و عجله داشت. منم فرصت تهیه ترایاک مرغوب رو نداشتم. اتفاقا منم بهم برخورد که مدار دیمر که چیزی نداره رو تعمیر نشده به صاحبش برگردوندم
استاد راستش من به امید حمایت های شما اومدم توی مغاره یکی از همکاران که تعمیرات لوازم خانگی داره مشغول شدم تا توی تعمیرات قسمت الکترونیک کمکش کنم. اما خب خیلی شرایط فراهم نشد که از وجودتون بهره ببرم. یکیش این بود که به خاطر کارمند بودنم خیلی وقت نمیکنم بیام مغازه و فقط شبها میام و اینطوری نمیتونم به سؤالات و گزارشاتی که مد نظر شماست به موقع پاسخ بدم. دومی هم مهیا نشدن شرایط استفاده از اینترنت توی مغازه (اوایل کار) بود. بعدی هم انباشته شدن کارها روی هم و اینکه فرصت نمیشد برای هر دستگاهی منتظر شما بمونم.
به هرحال اینا رو گفتم که فقط یکم درددل کرده باشم.ببخشید وقتتون رو گرفتم
کماکان امیدوار به حمایتهای بی دریغ و ایثارگرانه شما هستم

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
بله واقعاً منم دلم نمیخواست برش گردونم اما اونو یه تعمیرکار برام آورده بود و عجله داشت. منم فرصت تهیه ترایاک مرغوب رو نداشتم. اتفاقا منم بهم برخورد که مدار دیمر که چیزی نداره رو تعمیر نشده به صاحبش برگردوندم
استاد راستش من به امید حمایت های شما اومدم توی مغاره یکی از همکاران که تعمیرات لوازم خانگی داره مشغول شدم تا توی تعمیرات قسمت الکترونیک کمکش کنم. اما خب خیلی شرایط فراهم نشد که از وجودتون بهره ببرم. یکیش این بود که به خاطر کارمند بودنم خیلی وقت نمیکنم بیام مغازه و فقط شبها میام و اینطوری نمیتونم به سؤالات و گزارشاتی که مد نظر شماست به موقع پاسخ بدم. دومی هم مهیا نشدن شرایط استفاده از اینترنت توی مغازه (اوایل کار) بود. بعدی هم انباشته شدن کارها روی هم و اینکه فرصت نمیشد برای هر دستگاهی منتظر شما بمونم.
به هرحال اینا رو گفتم که فقط یکم درددل کرده باشم.ببخشید وقتتون رو گرفتم
کماکان امیدوار به حمایتهای بی دریغ و ایثارگرانه شما هستم

درود

هر مشکلی داشتی مطرح و مطلع کن .
یادم نمیاد مشکلی مطرح کرده باشی که بی پاسخ مونده باشه.

سپاس

بالا