آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل شطرنجی بودن تصویر کارت گرافیک

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,580
سراسیاب ملارد(کرج)
سلام بنده هم ندارم با این قیمت ها BGA به من و شما نمی رسه ولی یه دوست دارم که این موارد کار هارو میدم بهش چون BGA داره

بعدش هم برای یه تعمیر کار ابزار الات معمولی مثل سشوار یا هات گان خیلی مهم هست و قیمتشون هم زیاد بالا نیست بنده هیچ وقت با هیتر روی چیپ هیت نمی گیرم چون شما بر فرض بخواهید موهاتونو خشک کنید از هیتر استفاده می کنید یا سشوار این مثال رو زدم چون سشوار گرما رو خیلی متعادل روی چیپ پخش میکنه ولی هیتر گرماش خیلی تیز و به قول معروف سوزان هست و ریسک کارو میبره بالا

به هر حال چون شما سشوار ندارید مقداری مایع فلکس به گوشه چیپ بریز و با حرارت پایین روی چیپ بگیر و سپس حرارت رو زیاد کن و در اخر دست به گرافیک نزن تا خیلی خیلی خنک بشه سپس نتیجه رو اعلام کن

موفق باشید

acmacm

کاربر
2009-08-25
18
53
سلام بنده هم ندارم با این قیمت ها BGA به من و شما نمی رسه ولی یه دوست دارم که این موارد کار هارو میدم بهش چون BGA داره

بعدش هم برای یه تعمیر کار ابزار الات معمولی مثل سشوار یا هات گان خیلی مهم هست و قیمتشون هم زیاد بالا نیست بنده هیچ وقت با هیتر روی چیپ هیت نمی گیرم چون شما بر فرض بخواهید موهاتونو خشک کنید از هیتر استفاده می کنید یا سشوار این مثال رو زدم چون سشوار گرما رو خیلی متعادل روی چیپ پخش میکنه ولی هیتر گرماش خیلی تیز و به قول معروف سوزان هست و ریسک کارو میبره بالا

به هر حال چون شما سشوار ندارید مقداری مایع فلکس به گوشه چیپ بریز و با حرارت پایین روی چیپ بگیر و سپس حرارت رو زیاد کن و در اخر دست به گرافیک نزن تا خیلی خیلی خنک بشه سپس نتیجه رو اعلام کن

موفق باشید

سلام من دقیقا کارای که گفته بودید رو انجام دادم اماااااااااا:( نشد چیکار کنم؟؟؟ مرسی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
دوست عزیز
با این کارت گرافیکی که سوار کردی مادربرد بوق میزنه یا نه ؟
اگه بوق نمیزنه به احتمال خیلی زیاد پایه های چیپ به هم وصل می باشند و در این حالت چیپ خیلی داغ میکنه
بدون هیت سینگ و با انگشت و با سرعت عملکرد خیلی بالا تست بکنید

acmacm

کاربر
2009-08-25
18
53
دوست عزیز
با این کارت گرافیکی که سوار کردی مادربرد بوق میزنه یا نه ؟
اگه بوق نمیزنه به احتمال خیلی زیاد پایه های چیپ به هم وصل می باشند و در این حالت چیپ خیلی داغ میکنه
بدون هیت سینگ و با انگشت و با سرعت عملکرد خیلی بالا تست بکنید
اره بوق میزنه میاد بالا یعنی بوت میشه تصویر هم دارم ولی شترنجی نشون میده آقا فرزاد گفتن با هیتر هرارت بش بده بینم چی میشه دادم ولی هیچ فرقی نکرد بهم کمک کنیییییییییییییییییید :( مرس

saeed2041

کاربر
2012-08-15
307
848
(نیشایور)
سلام خمیر سیلیکون روی چیپ را تمیز کن بعد روی چیپ مایع فلکس بریز با باد هیتر مایع فلکس را زیر چیپ هدایت کن حالا با دمش باد کم روی 1 از دمای 200 شروع و هر 30 ثانیه دما را ببر بالا تا 350 یا یکم بالاتر که بستگی به بزرگی چیپ داره در این حالت مایع فلکس در حالت تبخیر قرار می گیره و تمام:nevreness:

acmacm

کاربر
2009-08-25
18
53
سلام خمیر سیلیکون روی چیپ را تمیز کن بعد روی چیپ مایع فلکس بریز با باد هیتر مایع فلکس را زیر چیپ هدایت کن حالا با دمش باد کم روی 1 از دمای 200 شروع و هر 30 ثانیه دما را ببر بالا تا 350 یا یکم بالاتر که بستگی به بزرگی چیپ داره در این حالت مایع فلکس در حالت تبخیر قرار می گیره و تمام:nevreness:
با تشکر از راهناییاتود باید بگم که دقیقا همچین کری کردم ولی بازم نشد تازه یکی دیگه هم داشتم اونم همچین مشکلی داشت انقد باهاش ور رفتم هی حرارت مدادم هی تست آخرشم خراب شد دیگه بالا نیومد دیگه ی اره دیگه بهم نشون میدید؟؟؟؟ متشکرم :)

بالا