آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن نشدن لنوو G510

balot

کاربر vip
کاربر
2011-07-31
272
173
دوستان سلام این دستگاه پاور که میکنی یه لحظه روشن میشه بعد خاموش میشه بدون تصویر به گفته مشتری پریز برق اتصالی داشته اداپتور زدن ایجوری شده باز کردم ولتاژ 3.3 وجود داره ولی 5 ولت فقط زمانی که استارت میکنی میاد بعد کم میشه مثل فن که درحد چند ثانیه روشن میشه بعد خاموش میکنه بایوسم زدم بعد دوباره برا استارت باید اداپتور جدا بشه دوباره وصل کنیم تا استارت بشه با باطریم همینطوره . نظر همکارا چیه دراین مورد؟

mohsenfhm

کاربر
2012-05-04
132
98
قطعه ای داغ نمیکنه؟

IO را بررسی کن ببین داغ نمیشه یا خال نزده

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
شماره روی برد رو بنویسید تا از طریق شماتیک جلو بریم .توضیحتون خیلی ناقص هست در مورد ولتاژها .چک کنید تا کدوم مرحله ولتاژهای استاندارد رو دارید.وقتی 5ALW رو در حالت استندبای ندارید پس یه مشکلی روی برد وجود داره .
موفق باشید .

balot

کاربر vip
کاربر
2011-07-31
272
173
دوست خوبم
شماره روی برد رو بنویسید تا از طریق شماتیک جلو بریم .توضیحتون خیلی ناقص هست در مورد ولتاژها .چک کنید تا کدوم مرحله ولتاژهای استاندارد رو دارید.وقتی 5ALW رو در حالت استندبای ندارید پس یه مشکلی روی برد وجود داره .
موفق باشید .
تشکر شماره برد LA-9641P ورژن 10 هست . تکمیل فرمایش شما عرض کنم که 5 و 3.3 ولت رو روی ایسی AP2301 دارم بعد پشت USB یه ایسی با همین شماره دوباره هست روی انهم این ولتاژها هست یه خازن بزرگ نزدیک سی پی یو هست 20 ولت رو داره یه خازن پشت پورت لن 20 ولت داره ایسی بایوس 3.3 روداره ولی IO فقط 3.3 داره با یه 1.6 ولت

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
شماتیک این مدل خدمت شما.ولتاژ 5VALW+ و 3VALW+ رو طبق شماتیک ببینید دارید رو قسمت های مختلف یا نه.

پیوست‌ها

balot

کاربر vip
کاربر
2011-07-31
272
173
دوست خوبم
شماتیک این مدل خدمت شما.ولتاژ 5VALW+ و 3VALW+ رو طبق شماتیک ببینید دارید رو قسمت های مختلف یا نه.
تشکر از توجه شما خدمت شما عرض کنم چیپ اصلی دستگاه موقع استارت به شدت داغ میکنه بعد روی اون هم یکی دوتا خال زده وداغی به حدی هست که دست میسوزه فن هم با دور تند روشن میشود با این حالت چیپ باید سوخته باشه درسته ؟ و اینکه قابلیت تعویض داره ؟ نظر شما ؟

بالا