آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن نشدن پاور GP330A

Mahyar378

کاربر
2019-05-04
52
67
24
با سلام

بنده یک پاور گرین 330 دارم . پاور روشن نمیشه

به گفته دوستمون ، سیستم روشن بوده . رفتن برگشتن دیدن ققط فن میچرخه و خاموش روشن کردن دیگه روشن نشده

پاور رو باز کردم . مقاومت R21 که روکشش سوخته بود ولی با اهم متر تست کردم اوکی بود . با این حال عوضش کردم 10 کیلو اهم بود
یک دیود بین دوتا هیت سینک بود که اتصال کوتاه بود و برد رو سیاه کرده بود که عوض کردم

تمام ماسفت ها هم تست کردم مشکلی نبود

وقتی پاور رو میزنیم به برق هیت سینک ورودی گرم شده بود

با وجود در آوردن تمام ماسفت های هیت سینک دوم ، بازم جای ماسفت ها اتصال کوتاه هستند

مشکل از کجا میتونه باشه؟

Mahyar378

کاربر
2019-05-04
52
67
24
پاسخ : خرابی پاور GP330A

عیب یابی کردم . دیود SB540 5 آمپر 40 ولت، اتصال کوتاه شده بود که تعویض شد

اما مشکلی که پیش اومد دیود مشابه بود و بعد از نیم ساعت کار سیستم خاموش شد و دیود دوباره سوخت

دیود رو مجدد از اوراقی به شماره SB560 تعویض کردم .
دیود 5 آمپر 60 ولت

الان پاور رو که به برق میزنم خود به خود روشن میشه و سیم ها به ترتیب زیر ولتاژ دارن

زرد 12.2
قرمز 5.1
نارنجی 3.42
خاکستری 5.1
بنفش 5.1
سفید -5.1
آبی -12
سبز -3

و وقتی پاور رو سیستم بسته میشه سیستم استارت نمیخوره و پاور روشن نمیشه . فقط در حالتی روشن میشه که پاور کابل هاش ازاد باشه .

بنظرتون مشکل جدید از کجا میتونه باشه؟

behrozseifi

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-04
424
547
تهران

سلام.فیشها رو.ازسروته سیمها را چک کنید.وجایی که سیمها به برد وصل است ازلحاظ تجدیدقلع تست کنید.این عیبها قطعی یا شل بودن یکی ازاینها میباشد.وقتی درب ها را میبندید.به جایی اتصال نمیکند.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Mahyar378

Mahyar378

کاربر
2019-05-04
52
67
24

سلام.فیشها رو.ازسروته سیمها را چک کنید.وجایی که سیمها به برد وصل است ازلحاظ تجدیدقلع تست کنید.این عیبها قطعی یا شل بودن یکی ازاینها میباشد.وقتی درب ها را میبندید.به جایی اتصال نمیکند.

پاور سیم هاش که اوکی بود . اتصالی هم نداره . پاور چه بیرون چه داخل زمانیکه فیش ۲۴ پین رو وصل میکنم سیستم استارت نمیشه

زمانیکه ۲۴ پین وصل نیست پاور خود به خود روشن میشه

Mahyar378

کاربر
2019-05-04
52
67
24

دوستان عزیز ، دیود اصلی تعویض شد (SB540) و مشکل به طور کامل برطرف شد و پاور نرمال استارت خورد و مشکل برطرف گردید .

بعد از تعویض دیود ، صدای سوت از پاور میومد که با تعویض سه خازن پشت ترانس چاپر ( 4.7 میکرو دو عدد و یک عدد 10 میکرو 50 ولت) مشکل به صورت کامل برطرف شد
خازن جلوی اپتوکوپلر 50 ولت 10 میکرو هم عوض کردم ولی نتیجه نداد صدای سوت از سه خازن پشت بود که همگی ظاهری سالم داشتن

با سپاس از دوستان

بالا