آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل با پاور بیت مین 1800

atteesh

کاربر
2010-04-03
19
51
سلام دوست عزیز عذر خواهی میکنم بابت پاسخ دیر هنگام
اما شاید به درد بقیه دوستان بخوره در صورتی که پاور روشن میشه و خروجی ندارید این قطعه که با عکس مشخص میکنم رو تعویض کنیدمشاهده فایل‌پیوست 176416

بهترین کار در تعمیر این قبیل دستگاهها این است که تعویض کنترلر ها و ای سی ها و نیمه های های غیر وات دار را در اولویت های اخر قرار بدهیم .

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: arshia323

arshia323

کاربر
2019-06-18
6
14
سلام.بنده خازن های خروجی رو یک سری ان ها رو عوض کرده بودم.بدون مشکل تا یک ماه پاور کار کرد.اما الان دوباره تغذیه زیر بار روی 7 ولت میرود.امروز دوباره بررسی میکنم و اطلاع میدم نتیجه بررسی ها را.

arshia323

کاربر
2019-06-18
6
14
دوستان مشکل حل شد.(همیشه با خودم میگم اکثر فروم ها فرد ایجاد کننده فروم به نتیجه میرسد:32000000: اما در پایان نتیجه رو اعلام نمیکنه. و تاپیک رها میشه.

مشکل از ولتاژ pfc بود. به طور کل علت که ماینر ماین نمی کند 3 علت دارد:

1.ارت که کمتر کسی به ان توجه می کند و ماینر ماین نخواهد کرد و نتیجه عدم شناسایی اسیک ها رو خواهیم داشت. و rt نداریم.(سایت antminer هم درج شده است این نکته)
2.افزایش نویز خروجی پاور با معیوب شدن خازن های خروجی(افزایش ریپل)
3.مهمترین علت:کاهش ولتاژ pfc(کاهش جریان خروجی پاور)
4.کاهش ولتاژ خروجی(که داستان ان کاملا جداست (فیدبک رو باید پیگیری کنیم)

ولتاژ pfc پاور بنده 350 ولت بود در صورتی که در دیتا شیت حداقل 390 ولت ذکر شده وقتی این ولتاژ پایین باشد راندمان پاور کاهش یافته و مسبب افت توان پاور و عدم ارایه جریان کافی به بار خواهد بود.در نتیجه هشبورد ها ماین نخواهند کرد.نکته ای که قابل توجست اینست که در فرکانس کلاک عادی حدود 550 مگا هرتز ماینر ماین نمیکند اما در فرکانس های پایین که هشبورد ها نیاز به جریان کمتری دارند و توان مصرفی پایین است پاور پاسخگو بوده و ماینر ماین می کند.

از انجا که نقشه ای وجود نداشت که قطعات دور و بر ای سی 54b65 را چک کنم. ابتدا مقاومت ها را چک کردم مشکلی نبود اما خازن های smd مقدارشون مشخص نیست به دلیل نبود نقشه.
تا اینکه ای سی به دستم رسید و عوض کردم ومشکل حل شده و پاور به خوبی کار میکند.(حتی فرکانس های بالاتر هم چک شده تا 700 مگا هرتز مشکلی نبود)

مشکل کاهش ولتاژ هم همه میدانیم عدم پایداری خروجی مربوط به فیدبک هست که ان هم با تعویض اپتوکوپلر حل شد.

با تشکر از همه دوستان:yes:

آخرین ویرایش:

behzadzxx

کاربر
2019-10-31
14
12
40
زیر رله پشت برد یکسو کننده کوچیک و کنارش اس ام دی کد درایور هست تست شود

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: arshia323

Es1shayan