آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: قاطی شدن لی وروغن به مقدار کم درپژو206

behrozseifi

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-04
424
547
تهران
سلام.باک اب خیلی زودخالی میکردکه باهواگیری کمترشد.درروی روغن رابازکردم دیدم چندقطره اب هست.ایاخودم میتوانم.موتوریاسرسیلندررابازکنم وواشرراتعویض کنم.پژو206مدل80سپاسگزارم.

aminreno

VIP+ افتخاری
کاربر
سلام.باک اب خیلی زودخالی میکردکه باهواگیری کمترشد.درروی روغن رابازکردم دیدم چندقطره اب هست.ایاخودم میتوانم.موتوریاسرسیلندررابازکنم وواشرراتعویض کنم.پژو206مدل80سپاسگزارم.

ماشین جوش اورده؟
با توجه سه سن ماشین امکان خوردگی سرسیلندر و یا حتی لبه بلوک سیلندر و یا خرابی اورینگ بوش هست
اگه جوش اورده احتمال تاب برداشتن سر سیلندر هست
اگه تخصص لازم رو نداری باز نکن چون خرجت دوتا میشه

aminreno

VIP+ افتخاری
کاربر
وقتی گاز میدی از اگزوز بخار میده؟
داخل منبع انبساط قل قل میکنه ؟
چقدر اب داخل روغن بود اگه فقط یکی دو قطره رو درپوش درب موتور بود ممکنه از تقطیر و بخاطر برودت هوا باشه, اگه گیج خیسه یا روغن شیری رنگ شده که واشره, داخل مخزن انبساط روغن نیست؟

خرداد

کاربر vip
کاربر
2007-09-07
54
126
بهروز جان نگفتین تیپ ماشین و کارکرد کیلومتر چنده؟ به احتمال زیاد تیپ 2 هست و با توجه به عمرش کارکرد کیلومتر بالای 200 هزار کیلومتر هست اگر اینطوره تا همیجا کافی هست که واشر سر سیلندر سوخته باشه و باید تعویض بشه علاوه براون اگر سابقه حداقل یکبار جوش آوردن داره که صد در صد تعویض کنید.
اما در مورد تعویض واشر سر سیلندر بستگی داره تا چه حد مهارت دارید و دست به آچار هستین من خودم مدل 84 داشتم و حدود 7 8 سال پیش اینکارو انجام دادم نحوه کار رو در فایلی آموزشی با حدود 200 عکس که با موبایل گرفتم در بخش آموزشی انجمن 206 قرار دادم نام کاربری من اونجا khordad هست نمی دونم مجازم لینک ادرس اون انجمن رو اینجا قرار بدم یا خلاف قوانین این انجمن هست .در هر صورت بایک جستجوی ساده می تونید پیداش کنید.

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,169
گنبد کاووس
درود بر دوستان گرامی
و پاسخهای ارزنده دوستان که استفاده کردم

خدمتتان عرض شود بنده نیز در این مورد تجربه ای دارم که شاید خالی از لطف نباشد و بدردتون بخوره
اولا مشاهده چند قطره آب روی درب روغن نمیتونه نشان روغن سوزی یا اصطلاحا آب روغن قاطی کردن باشه و ممکنه بخارات روغن باشه بخصوص در زمستان بیشتر خواهد بود
در ثانی
خودروی بنده به طور وحشتناکی آب کم میکرد یعنی حدود ۳۰۰ کیلومتر باید یک و نیم لیتر آب میریختم
هیچگونه نشتی و ریزش آبی هم مشاهده نمیشد
یک سال باهاش مدارا کردم و هیچکس مشکل رو نمیفهمید ولی همیشه خودم کنترل میکردم که بدون آب نماند

ضمن اینکه تاکید میکنم هیچگونه نشتی مشاهده نمیشد

علی ایحال بعد از یک سال خودبه خود درست شد بعد از مدتی حادثه تلخی باعث شد موتور ماشین پیاده شود
بعد از پیاده شدن موتور مکانیک بهم گفت احیانا ماشین آب کم نمیکرد ؟
گفتم چرا ولی مدت زیادی هست که خودبه خود درست شده
در نتیجه متوجه شدیم پولکی خودرو خراب شده بود که تعویضش کردیم
بعد از تعویض پولکی هنوز هم آب کم میکنه وهمیشه حوایم بهش هست ولی هیلی کمتر از گذشته

تجربه ای بود عرض نمودم شاید بدرد دوستان بخورد

پایدار باشید

aminreno

VIP+ افتخاری
کاربر
درود بر دوستان گرامی
و پاسخهای ارزنده دوستان که استفاده کردم

خدمتتان عرض شود بنده نیز در این مورد تجربه ای دارم که شاید خالی از لطف نباشد و بدردتون بخوره
اولا مشاهده چند قطره آب روی درب روغن نمیتونه نشان روغن سوزی یا اصطلاحا آب روغن قاطی کردن باشه و ممکنه بخارات روغن باشه بخصوص در زمستان بیشتر خواهد بود
در ثانی
خودروی بنده به طور وحشتناکی آب کم میکرد یعنی حدود ۳۰۰ کیلومتر باید یک و نیم لیتر آب میریختم
هیچگونه نشتی و ریزش آبی هم مشاهده نمیشد
یک سال باهاش مدارا کردم و هیچکس مشکل رو نمیفهمید ولی همیشه خودم کنترل میکردم که بدون آب نماند

ضمن اینکه تاکید میکنم هیچگونه نشتی مشاهده نمیشد

علی ایحال بعد از یک سال خودبه خود درست شد بعد از مدتی حادثه تلخی باعث شد موتور ماشین پیاده شود
بعد از پیاده شدن موتور مکانیک بهم گفت احیانا ماشین آب کم نمیکرد ؟
گفتم چرا ولی مدت زیادی هست که خودبه خود درست شده
در نتیجه متوجه شدیم پولکی خودرو خراب شده بود که تعویضش کردیم
بعد از تعویض پولکی هنوز هم آب کم میکنه وهمیشه حوایم بهش هست ولی هیلی کمتر از گذشته

تجربه ای بود عرض نمودم شاید بدرد دوستان بخورد

پایدار باشید

ریزش اب از پولک باعث میشه زیر موتور خیس بشه, این مورد رو نداشتید؟چون با توجه به یک و نیم لیتر در سیصد کیلومتر نمیشه گفت قطره ای میریخته که بخواد همش با گرمای موتور بخارشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: habbib

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,169
گنبد کاووس
خیر جناب امینی
بابت همین در پست قبل دوبار تاکید داشتم هیچگونه نشتی نداشت
نشان به آن نشان
از آنجاییکه یک معما و سوال شده بود مکانیک بهم توصیه نمود یک کارتن همیشه دم دستت باشه و هرجایی پارک کردی درجا زیرموتور قرار بده بلکه ریزش و نشتی خودشو نشون بده
ولی دریغ !!!

البته فقط یک بار چند قطره آب زیر موتور مشاهده کردم و همون یکبار شد
بعد از اون هم خود بخود بند اومد
اون یک بار هم زمانی بود که به اتفاق خانواده چابهار رفته بودبم ، روز آخر هنگام برگشت چند قطره آب زیر موتور ریخته بود وبلاخره مشاهده نمودم و خوشحال و سرحال شدم ‌وبا خودم گفتم وقتی برگشتم میرم به مکانیک گزارش میدم از فلان جا نشتی مشاهده شد
ولی همون شد که شد،،،! و دیگه تمام
طفلی مکانیک هم آرزو به دل موند
فکر کنم هنوز هم منتظره

حال تنها فکری که به ذهن خود بنده خطور میکنه اینکه آب فقط در حین حرکت ریزش و نشت پیدامیکره وبه مرور زمان املاح باعث رسوب و گرفته شدن همان درز مورد اشاره شده بود ولاغیر...

جناب امینی:
تو این روزگار غریب از دیدن و شنفتن هیچ چیزی نباید تعجب کرد و فقط میتونم بگم تمام ناممکن های زمان قدیم تو این زمانه ممکن خواهد بود
تا نظر دوستان چه باشد

بدرود.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: aminreno

aminreno

VIP+ افتخاری
کاربر
خیر جناب امینی
بابت همین در پست قبل دوبار تاکید داشتم هیچگونه نشتی نداشت
نشان به آن نشان
از آنجاییکه یک معما و سوال شده بود مکانیک بهم توصیه نمود یک کارتن همیشه دم دستت باشه و هرجایی پارک کردی درجا زیرموتور قرار بده بلکه ریزش و نشتی خودشو نشون بده
ولی دریغ !!!

البته فقط یک بار چند قطره آب زیر موتور مشاهده کردم و همون یکبار شد
بعد از اون هم خود بخود بند اومد
اون یک بار هم زمانی بود که به اتفاق خانواده چابهار رفته بودبم ، روز آخر هنگام برگشت چند قطره آب زیر موتور ریخته بود وبلاخره مشاهده نمودم و خوشحال و سرحال شدم ‌وبا خودم گفتم وقتی برگشتم میرم به مکانیک گزارش میدم از فلان جا نشتی مشاهده شد
ولی همون شد که شد،،،! و دیگه تمام
طفلی مکانیک هم آرزو به دل موند
فکر کنم هنوز هم منتظره

حال تنها فکری که به ذهن خود بنده خطور میکنه اینکه آب فقط در حین حرکت ریزش و نشت پیدامیکره وبه مرور زمان املاح باعث رسوب و گرفته شدن همان درز مورد اشاره شده بود ولاغیر...

جناب امینی:
تو این روزگار غریب از دیدن و شنفتن هیچ چیزی نباید تعجب کرد و فقط میتونم بگم تمام ناممکن های زمان قدیم تو این زمانه ممکن خواهد بود
تا نظر دوستان چه باشد

بدرود.

درود بر شما
درسته دیدن چیزهای غیر قابل قبول الان دیگه عادی شده

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: habbib
بالا