آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: پاور مینی کیس HP

yhsoft

کاربر
2017-07-24
49
58
با سلام و عرض ادب خدمت بزرگواران
یک عدد پاور مینی کیس که کلا پاور نمیشود و بر روی آن 5 ولت بنفش و ولتاژ سیم سبز را نداریم پس از بررسی ها متوجه شدم که خازن صافی در قسمت ولتاژ گرم دچار مشکل شده و یکی از پایه های ان دچار خوردگی شده .
مجموعه کارهای انجام شده. شستشو مدار با تینر
تعویض خازن صافی
تعویض پل دیود ورودی
تعویض خازن های 50 ولتی مسیر 5 ولت ST
تعویض آی سی 7 پایه به شماره TNY 278 pn
ولتاژ بر روی خازن صافی 300 ولت می باشد.
لامپ تست سری نیز در مدار برق ورودی قرار داده شده و خاموش است.
قطعات تعویض شده رو با علامت بر روی عکس مشخص کردم
لطفا راهنمایی بفرمایید IMG_20190827_220646.jpg

IMG_20190827_220703.jpg

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,548
IRAN-Karaj
درود

دیود فست بعد از چاپر استندبای رو هم چک بفرمائید، همچنین توی همین مسیر استندبای (قبل و بعداز چاپر) دیود زینر، مقاومت و ... رو هم با دقت چک بکنید

yhsoft

کاربر
2017-07-24
49
58
درود

دیود فست بعد از چاپر استندبای رو هم چک بفرمائید، همچنین توی همین مسیر استندبای (قبل و بعداز چاپر) دیود زینر، مقاومت و ... رو هم با دقت چک بکنید
لطف بفرمایید قطعات مورد نظر رو در عکس مشخص بفرمایید. از انجایی که در سایت تجارب زیادی در رابطه با تعمیر اینگونه پاور ها نیست ممنون میشم با توضیح بفرمایید

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,548
IRAN-Karaj
لطف بفرمایید قطعات مورد نظر رو در عکس مشخص بفرمایید. از انجایی که در سایت تجارب زیادی در رابطه با تعمیر اینگونه پاور ها نیست ممنون میشم با توضیح بفرمایید

IMG_20190827_220646.jpg

اول اینکه این پاورها معمولا از نوع pfc active هستن و بهتره با لامپ تست سری نشن

توی عکس محدوده ی کادر آبی رنگ مدار استندبای پاور شما هست که کلا باید قطعات داخل این کادر سالم باشن تا حداقل ولتاژ استندبای یا همون سیم بنفش راه بیفته

رنگ کادر قرمز چاپر یا ترانس استندبای هست

و اون دیودی هم که با رنگ سبز مشخص کردم همون دیود فست مربوط به خروجی ترانس استندبای هست که گفتم چکش بکنید

تستهایی که گفتم رو انجام بده به علاوه اینکه با توجه به دیتاشیت آی سی ببین روی پایه درین آی سی tny278 حدود 320 ولت رو داری یا خیر؟

و در مورد قطعاتی که ذکر کردی عوض شدن آیا خراب بودن که تعویض کردی؟؟ (مثلا پل دیود)

آخرین ویرایش:

yhsoft

کاربر
2017-07-24
49
58
فست دیود چک شد مشکلی ندارد بر روی پایه درین ولتاژ 300 ولت موجود است . مقاومت قبل چاپر هم مقدار درستی دارد و اهمی نشده. با توجه به تجارب دوستان در پست های متعدد اون دو عدد خازن ظرفیت پایین تعویض شد . خازن صافی معیوب بود تعویض شد . پل دیود هم با توجه به اینکه میخواستم یقینا 300 ولت روی خازن صافی داشته باشم تعویض کردم که دوباره قطعا فابریکی که سالم بود رو جایگزاری کردم. قبل از چاپر یه دیود هست به شماره T2D 01 (با توجه به تحقیق حس میکنم زنر باشد)به نظر معیوب می آید.

mmzhr

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-29
341
13,043
33
همدان
فست دیود چک شد مشکلی ندارد بر روی پایه درین ولتاژ 300 ولت موجود است . مقاومت قبل چاپر هم مقدار درستی دارد و اهمی نشده. با توجه به تجارب دوستان در پست های متعدد اون دو عدد خازن ظرفیت پایین تعویض شد . خازن صافی معیوب بود تعویض شد . پل دیود هم با توجه به اینکه میخواستم یقینا 300 ولت روی خازن صافی داشته باشم تعویض کردم که دوباره قطعا فابریکی که سالم بود رو جایگزاری کردم. قبل از چاپر یه دیود هست به شماره T2D 01 (با توجه به تحقیق حس میکنم زنر باشد)به نظر معیوب می آید.

سلام دوست عزیز تو پاورهای مینی کیس این دیود زیاد خراب میشه تو بازار هم کمیابه دیتاشیت خاصی براش پیدا نکردم

mmzhr

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-29
341
13,043
33
همدان
با سلام و عرض ادب خدمت بزرگواران
یک عدد پاور مینی کیس که کلا پاور نمیشود و بر روی آن 5 ولت بنفش و ولتاژ سیم سبز را نداریم پس از بررسی ها متوجه شدم که خازن صافی در قسمت ولتاژ گرم دچار مشکل شده و یکی از پایه های ان دچار خوردگی شده .
مجموعه کارهای انجام شده. شستشو مدار با تینر
تعویض خازن صافی
تعویض پل دیود ورودی
تعویض خازن های 50 ولتی مسیر 5 ولت ST
تعویض آی سی 7 پایه به شماره TNY 278 pn
ولتاژ بر روی خازن صافی 300 ولت می باشد.
لامپ تست سری نیز در مدار برق ورودی قرار داده شده و خاموش است.
قطعات تعویض شده رو با علامت بر روی عکس مشخص کردم
لطفا راهنمایی بفرمایید مشاهده فایل‌پیوست 158754

مشاهده فایل‌پیوست 158755

در پاورهای مینی کیس ولتاژ استندبای 12 ولته نه 5 ولت دقت کنید کنار سیم بنفش روی برد هم اینو نوشته +12vsb

yhsoft

کاربر
2017-07-24
49
58
قطعه مورد نظر در حالت تست دیود در هر دو حالت بی نهایت نشان میدهد. با توجه به نبود قطعه فوق مورد مشابه یا استفاده از روی پاور های ATX معمولی مقدور است ،؟؟

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,548
IRAN-Karaj

اگر ممکنه از این دیود عکس واضح بزارید

اگر بیرون از مدار توی تست بازر بوق بزنه 100 درصد سوخته

بالا