آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: سوال در مورد نحوه شارژ موبایل

J1375

کاربر
2021-03-26
180
326
زیر سایه خدا
سلام خدمت استاد
من یه شارژر فست شیائومی دارم که 5 ولت معمولی رو بدون مشکل آماده میکنه ولی وقتی میخواد ولتاژ رو ببره بالا و اصطلاحا فست شارژ بده گرم میشه و پس از چند دقیقه قطع و وصل میشه و پس از مدتی کاملا قطع میشه
مشکل از اون آیسی بین دوتا کانکت دیتاست؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
سلام خدمت استاد
من یه شارژر فست شیائومی دارم که 5 ولت معمولی رو بدون مشکل آماده میکنه ولی وقتی میخواد ولتاژ رو ببره بالا و اصطلاحا فست شارژ بده گرم میشه و پس از چند دقیقه قطع و وصل میشه و پس از مدتی کاملا قطع میشه
مشکل از اون آیسی بین دوتا کانکت دیتاست؟

درود

اگر مقصود شما قطع شارژر است دراینصورت جریان غیرمجاز عامل پروتکت و انسداد جریان میشه .
ساده ترین راه برای رفع این عارضه کاهش جریان بکمک مقاومت سری مناسب است .
ابتدا با مقاومت ۲ اهم تست کنید و بتدریج کم کنید تا مقاومت مناسب مشخص بشه بطوریکه قطع جریان شارژر اتفاق نیافته.

اما سرعت شارژ موجب کاهش عمر باطری و حرارت ناشی از جریان بالا موجب صدمه زودرس گوشی میشه و بهتره باطری را در طولانی ترین زمان ممکن شارژ کنید.

سپاس

J1375

کاربر
2021-03-26
180
326
زیر سایه خدا
من منظورم اینه که اگه مصرف کننده از شارژ سریع پشتیبانی نکنه هیچ ایرادی آشکار نمیشه و سوییچینگ و کوپلر همه خوب عمل میکنند ولی اگه دستگاه بخواد از شارژر جریان بیشتری بکشه چند دقیقه خوب جواب میده ولی بعد افزایش دمای شارژر مدام برق خروجی قطع و وصل میشه و این جریان رو شارژر های دیگه بدون مشکل تهیه میکنند
در واقع میخوام این شارژر رو عیب یابی کنم
تا حالا فست شارژر تعمیر کردید؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
من منظورم اینه که اگه مصرف کننده از شارژ سریع پشتیبانی نکنه هیچ ایرادی آشکار نمیشه و سوییچینگ و کوپلر همه خوب عمل میکنند ولی اگه دستگاه بخواد از شارژر جریان بیشتری بکشه چند دقیقه خوب جواب میده ولی بعد افزایش دمای شارژر مدام برق خروجی قطع و وصل میشه و این جریان رو شارژر های دیگه بدون مشکل تهیه میکنند
در واقع میخوام این شارژر رو عیب یابی کنم
تا حالا فست شارژر تعمیر کردید؟

درود

نه من در مورد تغذیه اطلاعات و تجربه ای ندارم .

سپاس

بالا