آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

صفر شدن ناگهانی تمام عقربه ها هنگام حرکت

Amin.no

کاربر vip
vip
کاربر
2016-03-29
239
287
گیلان
با سلام خدمت دوستان عزیز؛ 
با مشکل صفر شدن ناگهانی عقربه های کیلومتر شمار چه عقربه سوخت و درجه دمای موتور و چه دور موتور و سرعت شمار حدود یکماهی در گیر بودم و ناگهان هنگام حرکت زمانی که همه چیز درست بود عقربه ها صفر میشدند و دوباره به مقدار قبلی برمیگشتند.
 شک خودم به مشکل ECU بود و میخواستم برنامه بدم ولی صبر کردم. سیمکشی ماشین هم ایرادی نداشت. وایر ها هم تعویض شدند اما مشکل رفع نشد. حتی دمای موتور بالاتر از حدنشان داده می شد و یا عقربه سوخت باک خالی رو پر نشون میداد و برعکس؛ کیلومتر شمار دیجیتال گاها اعداد عجیبی نشان میداد. از همه جالب تر وقتی با سرعت 80 کیلومتر، ماشین در حال حرکت بود عقربه سرعت 200 کیلومتر را نشان میداد و بوق هشدار پخش میشد!!
در نهایت با تعویض شمع ها مشکل افتادن عقربه ها به طرز عجیبی رفع شد و مشکل نه از کیلومتر بود و نه از کامپیوتر و سنسور ها!

پایونیران

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-11-21
776
1,388
سلام مشکل شما یا از اتصالات دسته سیم موتور است و یا خود دسته سبم موتور مشکل دارد

Amin.no

کاربر vip
vip
کاربر
2016-03-29
239
287
گیلان
سلام؛ اشکالات مختلفی توسط خیلی از تعمییرکار ها گفته شد اما مشکل از شمع ها بودن که جنس تقلبی بازار بود.

fanavary

کاربر
2015-01-16
5
8
سلام - راستش من هم 6 ماهی هست که با همین مشکلات مواجه هستم - با تعویض دوسری شمع، باز هم نتیجه ای حاصل نشد.

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر
سلام؛ اشکالات مختلفی توسط خیلی از تعمییرکار ها گفته شد اما مشکل از شمع ها بودن که جنس تقلبی بازار بود.

مشکل در اصل نویز پذیر بودن صفحه کیلومتر است که با تمهیداتی قابل رفع است . وگرنه نویز شمع و های ولتاژ در محفظه دیگری قرار دارد که تا حد زیادی درون کاپوت خنثی میشود

Arkarbari

کاربر
2024-02-07
1
1
مشد
سلام من دیروز شمع های ماشین و عوض کردم
بعد این کار این مشکل رو پیدا کردن تو حرکت عقربه ها میوفته دوباره برمیگرده
مشکل از شمع های جدیده؟

Amin.no

کاربر vip
vip
کاربر
2016-03-29
239
287
گیلان
مشکل از شمع های جدیده؟
سلام.
اگر دقیقا بعد تعویض شمع ها این اتفاق افتاده شمع های‌قبلی مجدد نصب کنید تا مطمئن بشید . بنده این مشکل چند سال پیش برام پیش اومده بود و چون چند قطعه از جمله شمع و وایر و سرویس دینام انجام داده بودم شک داشتم که شاید ایرادی در سیمکشی یا کامپیوتر به وجود اومده و خیلی قطعات تعویض کردم و مشکل حل نشد. در نهایت با تعویض شمع ها که از مارک اکیوم (EYQUEM) ساخت فرانسه البته فیک بودند مشکل حل شد.

Omidi2722

کاربر vip
vip
کاربر
مشکل از شمع های جدیده؟
البته از ترک خوردن بدنه کویل هم میشه، توی تاریکی و هنگام روشن بودن ماشین به وایرها و کویل دقت کنید که آثار جرقه رو میبینید یا نه، کلا هر قسمتی از سیستم جرقه زنی نشتی داشته باشه باعث چنین ایرادی میشه

Sabet1398

کاربر
2024-02-13
1
0
لرستان
سلام من یه ماشین پراید مدل89 دوگانه شرکتی دارم که مدتی است موقعی که چراغها را روشن میکنم و در حال حرکت وقتی دور موتور بالا میره همه ی آمپرها شلاغی میزنن بالا و پایین میشن و با بیرون کشیدن سوکت تک سیم آمپر آب دیگه شلاغی نمیزنه لطف کنیید راهنمایی کنی ایرادش چیست

Omidi2722

کاربر vip
vip
کاربر
سلام من یه ماشین پراید مدل89 دوگانه شرکتی دارم که مدتی است موقعی که چراغها را روشن میکنم و در حال حرکت وقتی دور موتور بالا میره همه ی آمپرها شلاغی میزنن بالا و پایین میشن و با بیرون کشیدن سوکت تک سیم آمپر آب دیگه شلاغی نمیزنه لطف کنیید راهنمایی کنی ایرادش چیست
برند ecu چیه؟

بالا