آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست : نقشه avr یا همان رگولاتور اتوماتیک ولتاژ مربوط به ژنراتورها

rsl12

کاربر
2009-09-13
38
117
من نقشه دستساز رگولاتور ولتاژ ژنراتورهای بالای 500 کیلو وات میخواستم اگه کسی داره ممنون میشم . ..

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mohamadg

استاد

کاربر
2010-01-21
77
367
سلام دوست عزیز
من تقریبا اکثر موتوربرق های دیزلی توان بالا رو دیدم تک وسه فاز با مارکهای مختلف این 500کیلوواتی نوشتی برای کجاست نکنه نیروگاه داری یک راهنمایی که برگرفته از تجربه است به شما میگم یک بار موتور برق توان بالایی رو دوستان قصد راه اندازی داشتند من هم حضور داشتم ومدار رگولاتور آن هم بدجوری آسیب دیده بود وخیلی هم دستکاری شده بود ودیگر قابلیت تعمیر نداشت باشناختی که من ازموتوربرقها داشتم پیشنهادی کردم که جواب هم داد اینکه مدار رگولاتور معیوب را ازمدارخارج و درزمان روشن شدن موتور توسط یک عدد کلید فشاری که یکسر آن به باطر ی وسردیگر به سیم راه انداز ژنراتور وصل بود بصورت لحظه ای شوک دستی می دادیم البته این کلید درخط مثبت بکاررفته بود همانطور که می دانید ژنراتورها برای شروع بکار احتیاج به ولتاژرها اندازی برابر باطریهای خود را دارند تاایجاد حوضه مغناطیسی درون سیم پیچ راایجاد وباگردش محور آرمیچیر ولتاژ تولید شود شما هم میتوانید این سیستم کلید راامتحان والکترونیکی آن رابسازید وخیلی هم ساده است موفق باشی

sardart

کاربر
2013-04-12
1
0
سلام من خودم اين را انجام دادم و درست هست ولي ميخوام طرز كار اصلي رگلاتور رابدانم و نيز قطعات بكار رفته در ان را چون رگلاتورهاي موجود روي قطعات را با پلي استر پو شانده اند و قابل تشخيص نيست و روي ژنراتورهاي چيني هم زياد است كه با avr ساخته اند با تشكر سردار تيمورشاهي از تايباد

MECO

کاربر
2011-02-15
62
126
سلام

اگه کسی نقشه و مدار رگولاتور ژنراتور داره لطفا برام بزاره
من خیلی دنبال همچین چیزی گشتم ولی هیچ چیزی نتونستم پیدا کنم
واقعا اینقدر چیز پیچیده ای هستش که هیچا اثری ازش نیست ؟

مجتبی صفری

کاربر
2014-02-06
3
2
tehran
با سلام جزوه ای از تعمیر دیزل ژنراتور کسی داره؟ یا توضیح و یا تشریح کامل عملکرد یک دیزل ژنراتور با تشکر

heidari

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-04-15
304
725
سلام

اگه کسی نقشه و مدار رگولاتور ژنراتور داره لطفا برام بزاره
من خیلی دنبال همچین چیزی گشتم ولی هیچ چیزی نتونستم پیدا کنم
واقعا اینقدر چیز پیچیده ای هستش که هیچا اثری ازش نیست ؟
با سلام منم چند وقت تو نت دنبال یک ولتاژ رگلاتر بودم ولی مثل شما نتیجهای نگرفتم تصمیم گرفتم چند تا کپی کنم ولی قسمتهای فرمان انها را با چسب پوشانده اند ولی نتیجه ای که از کل انا عایدم شد این بود که در لحطه اول با توجه به پسماندی که ژنراتور دارد یک خروجی کوچکی تولید میکند و این جروجی بعد از یکسو شدن از زبانه بسته یک رله عبور کرده و ژنراتور تحریک میشود بعد از تحریک شدن ژنراتور رله فعال شده و تحریک قطع میشود و از اینجا به بعد کنترل مدار رو یک تریستور به دست میگیرد در ضمن مدار یک ولتاژ رگلاتور 18 کیلو واتی امریکایی با جروجی 74 ولت رو دارم اگه دوستان نیازی داشتند اپلود میکنم

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,037
5,385
با سلام منم چند وقت تو نت دنبال یک ولتاژ رگلاتر بودم ولی مثل شما نتیجهای نگرفتم تصمیم گرفتم چند تا کپی کنم ولی قسمتهای فرمان انها را با چسب پوشانده اند ولی نتیجه ای که از کل انا عایدم شد این بود که در لحطه اول با توجه به پسماندی که ژنراتور دارد یک خروجی کوچکی تولید میکند و این جروجی بعد از یکسو شدن از زبانه بسته یک رله عبور کرده و ژنراتور تحریک میشود بعد از تحریک شدن ژنراتور رله فعال شده و تحریک قطع میشود و از اینجا به بعد کنترل مدار رو یک تریستور به دست میگیرد در ضمن مدار یک ولتاژ رگلاتور 18 کیلو واتی امریکایی با جروجی 74 ولت رو دارم اگه دوستان نیازی داشتند اپلود میکنم
سلام یک رگلاتور ژنراتور برای تعمیر پیشم آوردند. شما میتونید در تعمیر آن کمک کنید. با تشکر

aminabasian

کاربر
2015-07-20
30
64
سلام
تعدادي رگولاتور ولتاژ فابريك هستش استامفوردي و مكالته ٠٩١٦٦٤٥٤٧٩٢

Sent from my iPhone using Tapatalk

بالا