آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

اينورتر 24 به 230 ولت

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,543
پس استاد میشه یه اینورتر خوب بهم معرفی کنید بخدا گیج شدم چندتا هم مدار به شما نشون دادم گفتید قدیمی هستش خیلی ممنونم که کمک کردید و نزاشتید بسازم
لطف میکنید بزارید اون مداری که گذاشتید اول همین پست تصویرش اصلا معلوم نیست؟
با تشکر

با سلام :
عزیزم در تاپیک منایع تغذیه هم چند تا اپلود شده است اما اگر نظر بنده را بخواهید میگم فعلا برای شما مناسب نیستند و احتمال خسارت براتون ..{ البته از نحوه سوال هاتون چنین استنباط میکنم شاید هم دید بنده اشتباه باشه } اما ساخت و ساز اینورتر های پیش پا افتاده با این هزینه های فعلی ...خسارت در بر داره و اخرش هم اگر موفق شوید به درد مصارف امروزی نمیخوره و سیستم سویچینگ که حرف اول میزنه نیز لازمه داشتن مهارت و تجربه حرفه ای وداشتن ابزار .... سعی کنید از مدارات ساده تر و کم هزینه شروع کنید تا ضمن اینکه از نتیجه کاهاتون دلسرد نمیشوید تجربیات خوبی هم کسب میکنید ...
بخاطر خودتون گفتم والا... مثل معروف : صلاح مملکت خویش خسروان دانند .:love-smiley-017:
با تشکر .
موفق باشید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: DPS12

everest

کاربر
2010-05-31
22
24
باسلام ، ضمن تشکر از محبتهای بیدریغتان ، وعذر خواهی بابت غیبتم ، آقای مهندس من فرکانس متقارن ، همزمان و یکدست 50 سیکل را نتوانستم از طریق ( آیسی4060 , کریستال و4027 ) بدست آورم ، و هرکاری کردم نتوانستم اختلاف جزیی ، بین سیکل منفی ومثبت را از بین ببرم ، آیا آیسی دیگری که بتواند فرکانس متقارن فوق را تولید کند
سراغ دارید ؟ لطفا راهنماییم کنید تا موفق شوم .

• Like

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,543
باسلام ، ضمن تشکر از محبتهای بیدریغتان ، وعذر خواهی بابت غیبتم ، آقای مهندس من فرکانس متقارن ، همزمان و یکدست 50 سیکل را نتوانستم از طریق ( آیسی4060 , کریستال و4027 ) بدست آورم ، و هرکاری کردم نتوانستم اختلاف جزیی ، بین سیکل منفی ومثبت را از بین ببرم ، آیا آیسی دیگری که بتواند فرکانس متقارن فوق را تولید کند
سراغ دارید ؟ لطفا راهنماییم کنید تا موفق شوم .
با سلام :
میشه با استفاده از خازنهای سری با یک مقاومت { از نوک بالارونده پالس ها مشتق و از پایین رونده ها انتگرال گیری } که ارزش محاسباتی اش را ندارد .
بله هدف طراح از 4060 که در این طرح استفاده شده داشتن فرکانس دقیق 50 هرتز میباشد که مسلما در زمان سویچ در قسمت بالا رونده پالس ها به وجود خواهد امد که در این ایسی 4060 تا 22 گام میباشد اما همین مقدار جزیی نباید در کارکرد مدار تاثیر چشمگیری داشته باشد
با این وجود مدارات سادهتری نیز در همین بخش توسط ای سی تایمر 555 موجود هستند { حتی نرم افزار طراحی با 555 } که میتونید برای فرکانس 100 هرتز تنظیم کنید و خروجی این ایسی را به 4027 اعمال کنید تنها حسنی را که از دست خواهید داد همون ثبات دقیق فرکا نس 50 هرتز خواهد بود که با توجه به کاربرد این مدار انچنان مشکلی پیش نمی اره .
موفق باشید .

everest

کاربر
2010-05-31
22
24
باسلام ، آقای مهندس در اینورتر ها ، با توجه به این موضوع که { هر چه از توان مصرفی کمتری ، استفاده شود ولتاژ خروجی بیشتر میشود } ، برای برطرف کردن این اشکال چه باید کرد که ، همیشه ولتاژ ثابتی درخروجی داشته باشیم ؟ متشکرم

• Like

everest

کاربر
2010-05-31
22
24
ضمن سلام و خسته نباشید ،آقای مهندس لطفا بفرمایید ،در طبقه آخر تقویت اینورتر ، چگونه حساب کنم که چه
مقاومتی و با چه توانی در { b } ترانزیستور 3055 قرار دهم ، که از حداکثر توان ترانزیستور برای تقویت استفاده
کنم ؟ و همچنین آیا نیازی به ترانزیستور دیگری ، که با 3055 بصورت دارلینگتون قرار گیرد وجود دارد یا نه ؟ سپاسگزارم

• Like

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,543
باسلام ، آقای مهندس در اینورتر ها ، با توجه به این موضوع که { هر چه از توان مصرفی کمتری ، استفاده شود ولتاژ خروجی بیشتر میشود } ، برای برطرف کردن این اشکال چه باید کرد که ، همیشه ولتاژ ثابتی درخروجی داشته باشیم ؟ متشکرم
با سلام :
نه دوست عزیز اصلا هم ایطور نیست و صد البته نباید هم باشه .
هر مبدلی به نسبت توان خروجی اش باید دارای ولتاژ ثابتی داشته باشه { تلرانس 10 درصدی قابل قبول هست } اگر مبدلی دارید که با کشیدن جریان مجازش - ولتاژ خروجی اش تغییر میکنه حتما یا در طراحی و یا در مونتاژ اشتباهی رخ داده .
- تنها در صورتی ولتاژ خروجی افت خواهد کرد که یا ولتاژ ورودی از باتری کاهش داشته باشد و یا از توان نامی مبدل جریان اضافی بکشید .
موفق باشید .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,543
ضمن سلام و خسته نباشید ،آقای مهندس لطفا بفرمایید ،در طبقه آخر تقویت اینورتر ، چگونه حساب کنم که چه
مقاومتی و با چه توانی در { b } ترانزیستور 3055 قرار دهم ، که از حداکثر توان ترانزیستور برای تقویت استفاده
کنم ؟ و همچنین آیا نیازی به ترانزیستور دیگری ، که با 3055 بصورت دارلینگتون قرار گیرد وجود دارد یا نه ؟ سپاسگزارم
با سلام :
صورت مسله مشکل دارد !!!
- اگر خودتون طراحی کرده اید باید سایر پارامترها را نیز در نظر بگیرید ودرخواست های خود را به تشریح و همراه شماتیک و... بگذارید اما اگر ازمدارات استاندارد طراحی شده استفاده میکنید باید انچه طراح توضیح داده عمل شود هر تغییر نا بجایی { محاسبه نشده } در کار کرد و بازده مدار تاثیر منفی خواهد گذاشت .
- بله ترانزیستور های قدرتی متعددی موجود هستند که از 3055 قویتر میباشند { مانند سری mj } اما باید درایور قدرت تحریک طبقه قدرت را نیز داشته باشد و همچنین ترانس خروجی نیز از تحمل قدرت زیادی را برخوردار باشد .
موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: everest
بالا