آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

اينورتر 24 به 230 ولت

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
با سلام :
مدار اينورتري جالبي را اپلود ميكنم كه از خاصيت فيدبك استفاده كرده و تثبيت خوبي روي ولتاژ و فركانس خروجي دارد تمام قطعات رايج و شرح انها در متن نقشه امده است .
با تشكر .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

• 90.3 کیلوبایت بازدیدها: 1,906

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
با سلام
مدار اينورتر 1500وات همراه با نقشهpcbتقديم همه كاربران سايت.......
با تشكر
با سلام :
دوست عزيز اين مطلب توسط مدير محترم ali m.gبا شرح جزيياتي قبلا درسايت اپلود شده و پست شما تكراري ميباشد (بعد از رويت شما حذف ميگردد )
لطفا در ارسال مطالب دقت كنيد در صورتيكه در سايت موجود نبود اپلود كنيد .
با تشكر از زحمات و فعاليت شما .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
سلام . لطفا اگه میشه مدار ساده تری از اینورتر بگذارید تا حدود 1000 وات
یا بفرستین به ایمیلم ////////////////////////////////////
سلام :
دوست عزیز در همین بخش مدار درخواستی شما موجود هست وارد صفحات بخش و دانلود کنید .
در این سایت ضمن اینکه به ایمیل شخصی کاربران فایلی ارسال نمیشود درج شماره تلفن و ادرس و ایمیل شخصی نیز خلاف مقررات سایت میباشد . پست شما ویرایش شد
موفق باشید .

everest

کاربر
2010-05-31
22
24
باسلام و تشکر فراوان از کلیه اساتید محترم ، خصوصا شما سرورگرامی ، من به نمایندگی از تک تک دوستان کاربر ، قدر دان درصد کمی از زحماتی که متحمل میشوید ، هستم و صمیمانه از شما سپاسگزارم . عالمان معتقدند : پدر و مادر جسم انسان را پرورش میدهد و معلم و استاد روح انسان را . خوش به حال آن خانواده ای که چنین اشخاص فهیمی را در جمع خود دارند . مخصوصا خانواده بزرگی مثل این سایت ، وهمچنین تبریک به همه دوستان برای داشتن { عزیزان با ارزشی چون شما }
من جددا بخود میبالم و افتخار میکنم که درچنین جمعی هستم . باز هم متشکرم

everest

کاربر
2010-05-31
22
24
سلام . ضمن تشکر و قدردانی از محبتهای بیدریغتان ، آقای مهندس من مشغول مونتاژ یک مدار ups هستم . متاسفانه در جایی که فرکانس 50 سیکل فلیپ فلاپ وارد بیس 3055 میشود مشکل دارم ، در خروجی ولتاژ دارم
ولی یک طرف بیشتر از طرف دیگز گرم وداغ میشود . باتوجه به اطلاعات ناقصم ، شاید نمیتوانم موج متقارن یا
قرینه بدست آورم ، چون یک طرف معمولی وطرف دیگر داغ میشود ، لطفا راهنماییم کنید چگونه رفع عیب کنم

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
سلام . ضمن تشکر و قدردانی از محبتهای بیدریغتان ، آقای مهندس من مشغول مونتاژ یک مدار ups هستم . متاسفانه در جایی که فرکانس 50 سیکل فلیپ فلاپ وارد بیس 3055 میشود مشکل دارم ، در خروجی ولتاژ دارم
ولی یک طرف بیشتر از طرف دیگز گرم وداغ میشود . باتوجه به اطلاعات ناقصم ، شاید نمیتوانم موج متقارن یا
قرینه بدست آورم ، چون یک طرف معمولی وطرف دیگر داغ میشود ، لطفا راهنماییم کنید چگونه رفع عیب کنم
با سلام :
مشکل داغ کردن ترانزیستورهای یک طرف به این عوامل وابسته هست :
- قرینه نبودن سیکل ها از نظر دامنه و زمان که باید در قسمت اوسیلاتور مدار دنبال عیب بگردید البته اگر از درایور نیز استفاده میکنید این قسمت هم از نظرمداربندی و قطعات بررسی گردد .
- عدم تقارن در سیم پیچ ترانس : میتونید ترانس را به برق شهر 220 وصل کرده و هر دو طرف سیمیچ ها را نسبت به سیم وسط ولتاژگیری و نتیجه را مشاهده کنید .
- عمده مشکل : اگر از مراحل بالا مطمین هستید که سالم و درست مونتاژ شده !!! در خود ترانزیستور های 3055 هم بعید نیست و نباید به نو بودن انها تاکید کنید .
عکسی واضح از مدار ساخته شده میتونه راهی برای بررسی بیشتر و راهنمایی بهتر باز کنه .
موفق باشید .

بالا