آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: خاموش و روشن شدن مداوم لپ تاپ dell inspiron n5110

ehsanh2020

کاربر
2013-07-29
13
11
ایران
با سلام
دوستان یک لپ تاپ دل مدل 5110n اوردن که وقتی روشن میکنم 2 ثانیه فن کار میکنه بعد خاموش میشه دوباره روشن میشه و همینجوری تکرار میشه مشکل از چی میتونه باشه؟
کارهایی که انجام دادم
1.شارژر لپ تاپ رو عوض کردم2.رم ها رو عوض کردم3.باطری بایوس تعویض شد4.مادربرد بدون قطعات تست شد اما درست نشد.5.بدون اداپتور و با باطری هم تست کردم بازم نشد
لطفا راهنمایی کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: h.heydari

ehsanh2020

کاربر
2013-07-29
13
11
ایران
دوستان ایسی بایوس رو هم با فایلهای موجود در سایت irantk پروگرام کردم بازم همچنان مشکل پا برجاست

• Like

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
477
1,423
سلام
با فایل بایوس دیگه ای فلش کنید ممکنه بعضی فایلها با رویژن برد شما همخوانی نداشته باشه.
چک کنید روی پایه 8 بایوس ولتاژ 3.3 هست یا خیر.

ehsanh2020

کاربر
2013-07-29
13
11
ایران
با بک اپی که از بایوس خودش گرفته بودم دوباره پروگرام کردم الان روشن میشه و تصویر بالا میاد اما تا دی وی دی ویندوز یا از روی فلش میخوام که ویندوز نصب کنم لپ تاپ خاموش و روشن میشه

• Like

محمد سخی پور

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2010-05-25
546
2,309
فردیس کرج
با درود
دمای سی پی یو و گرافیک رو چک کنید و از سلامت هیت سینک و باز بودن کانال هوایی هیت سینک اطمینان پیدا کنید.
نتیجه را اعلام بفرمایید.

• Like

محمد سخی پور

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2010-05-25
546
2,309
فردیس کرج
اگر نتیجه نگرفتید در مرحله بعد فایل بایوس خود دستگاه را بر اساس SERVICE TAG از سایت خود DELL دانلود کنید و طبق آموزش موجود در همین سایت (IRANTK.IR) فایل رام را استخراج کنید و روی بایوس رایت کنید.

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
با بک اپی که از بایوس خودش گرفته بودم دوباره پروگرام کردم الان روشن میشه و تصویر بالا میاد اما تا دی وی دی ویندوز یا از روی فلش میخوام که ویندوز نصب کنم لپ تاپ خاموش و روشن میشه

درود. دوست عزیز یکبار هم هارد رو جدا کنید و با ویندوز لایو بوت کنید ببینید نتیجه چی میشه . تا اشکال بیشتر تفکیک بشه
نتیجه رو اعلام کنید

h.heydari

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-09-26
836
3,844
پارس آباد مغان
با سلام

مهندس عزیز خاموش و روشن شدن مداوم مربوط به حرارت بالای CPUو کارت گرافیک می باشد در وحله اول هیت سینگ CPU رو باد بگیر تا تمیز بشه بعد فن را چک وسرویس کنید وخمیر سیلیکن CPU رو تازه کنیدونتیجه را اعلام کنید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ali m.g

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
با سلام

مهندس عزیز خاموش و روشن شدن مداوم مربوط به حرارت بالای CPUو کارت گرافیک می باشد در وحله اول هیت سینگ CPU رو باد بگیر تا تمیز بشه بعد فن را چک وسرویس کنید وخمیر سیلیکن CPU رو تازه کنیدونتیجه را اعلام کنید.

سلام دوست من . همونطور که اشاره کردن تو 2 ثانیه خاموش میشه یعنی مشکل اصلا اجازه تصویر و بوت رو نمیده که cpu و چیپ گراقیک کار کنه تا دماشون بالا بره و پروتکت کنه

ضمن اینکه مواردی داشتم . و اینکه هارد میتونه این اشکال رو پیش بیاره و همونطور که اشاره کردم خواستم این تست رو
هم انجام بدهند

ضمن اینکه لطفا همه تایپک هارو دنبال کنید و جزییات رو متوجه شدین همراهی یا راهنمایی کنید

موفق باشید

آخرین ویرایش:
بالا