آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل داغ کردن tplink 8901n

alihabibzade

کاربر vip
کاربر
2016-02-15
24
28
تبریز
سلام دوستان برا بنده یه 8901 آورده بودن ک چندتا مشکل داشت و حل شد ولی الان ی مشکلی داره اونم عدم اتصال به اینترنت هستش یعنی چراغ اینترنت روشن نمیشه و آی سی که در تصویر مشخص کردم بیش از حد داغ می کنهه. بقدری ک هدسینک گذاشتم

1.jpg

firstcartiba

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2017-02-27
613
1,796
در تصویر که چراغ dsl روشن هستش. اگه اون چراغ ثابت می شه که مشکلی نیست چسب سیلیکون بزن و هیت سینک بذار روش . اما اگر چراغ dsl ثابت نشه اون آی سن lan باید تعویض بشه

alihabibzade

کاربر vip
کاربر
2016-02-15
24
28
تبریز
در تصویر که چراغ dsl روشن هستش. اگه اون چراغ ثابت می شه که مشکلی نیست چسب سیلیکون بزن و هیت سینک بذار روش . اما اگر چراغ dsl ثابت نشه اون آی سن lan باید تعویض بشه

عوض کردم هم اونو هم پایینی رو. حل نشد متاسفانه

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK
سلام دوستان برا بنده یه 8901 آورده بودن ک چندتا مشکل داشت و حل شد ولی الان ی مشکلی داره اونم عدم اتصال به اینترنت هستش یعنی چراغ اینترنت روشن نمیشه و آی سی که در تصویر مشخص کردم بیش از حد داغ می کنهه. بقدری ک هدسینک گذاشتم

مشاهده فایل‌پیوست 157293
مشکل اولیه چی بوده چه قطعاتی تعویض و چه اقداماتی انجام دادید؟
داغ شدن ای سی وای فای کمی طبیعی است اما بیش از حد ای سی سوخته است.
آیا ولتاژ ای سی بایوس را دارید برنامه زدید؟

firstcartiba

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2017-02-27
613
1,796
طبق گفته دوستمون پروگرام کردید یا نه ؟
وریستور رو هم چک کن

پایینی هم آی سی وایرلسه . نیاز به تعویض نداشت

uranuse2

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-12
335
317

مشاهده فایل‌پیوست 157293

سلام.
احتمالا اون آی سی که میگید داغ میکنه RT63087N هست که داغ بودنش تا حدودی طبیعی هست و بعد از تعمیر برای بالا بردن طول عمر دستگاه بهتر است یک هیت سینک برای این آی سی در نظر بگیرید .
وقتی ال ای دی ADSL روشن میشه (دومی از چپ) یعنی این آی سی کارش رو بدرستی انجام میده.خب حالا چرا اینترنت نداری ؟اول از همه تویه تنظیمات مودم برو MAC رو نگاه کن و با MAC نوشته شده زیر دستگاه مودمت مقایسه کن.اگه یکی نبودند مشکل از اینجاست که
آدرس مک هر مودم داخل فایل بایوس ذخیره میشه.در واقع اگر شما این فایل را روی رام یک مودم دیگه رایت کنید مک این مودم روی مودم بعدی هم رایت خواهد شد و این قضیه روی مودم های بعدی تکرار خواهد شد.بعضی از آی اس پی ها از مک برای شناسایی و مسائل امنیتی استفاده میکنن( مثل مخابرات و ...).حالا اگر چند مودم با یه مک وارد شبکه مخابرات بشه به اولین مودمی که درخواست آی پی میکنه آی پی میده و بقیه مودم هارو خطای مک میزنه ودر نتیجه چراغ ای دی اس ال مودم روشن میشه ولی چراغ اینترنت خاموش میمونه.

MAC را چک کنید و نتیجه را اعلام کنید.

alihabibzade

کاربر vip
کاربر
2016-02-15
24
28
تبریز
تشکر از راهنماییهاتون دوستان.

چون آی سی بایوس مودم مشکل داشت من فقط یکبار تونستم رو پروگرامر آی سی رو بخونم و ذخیره کنم و بعدا مجبور شدم آی سی بایوس رو عوض کنم و برنامه جدید بزنم روش

alihabibzade

کاربر vip
کاربر
2016-02-15
24
28
تبریز
مشکل اولیه چی بوده چه قطعاتی تعویض و چه اقداماتی انجام دادید؟
داغ شدن ای سی وای فای کمی طبیعی است اما بیش از حد ای سی سوخته است.
آیا ولتاژ ای سی بایوس را دارید برنامه زدید؟

من پراپ سیاه و به منفی رگولاتور میزنم و پراپ قرمز رو به اولین پایه آی سی بایوس منفی 5ولت نشون میده راستش سردر نمیارم ...

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK
من پراپ سیاه و به منفی رگولاتور میزنم و پراپ قرمز رو به اولین پایه آی سی بایوس منفی 5ولت نشون میده راستش سردر نمیارم ...

مثبت رو به پایه ۸ ای سی بایوس بزنید باید 3.3 ولت باشه
اگر روی ای سی بایوس برنامه زدید باید آدرس مک رو هم تغییر بدید وبعد کانفیگ با شرکت مخابرات تماس بگیرید که مک رو خالی کنن تا دیتا بگیرید.
آموزش تغییر آدرس مک مودم رو قبلا دادم میتوانید چک کنید :

https://www.irantk.ir/threads/98521...o-make-change-Mac-address?p=553251#post553251
احتمال زیاد مشکلتون حل میشه
موفق باشید

بالا