آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: کاهش ولتاژ خروجی و جوش ندادن اینورتر جوش 250 آمپر

A R A S H

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-01-01
443
6,824
فارس
ترانس خروجی دستگاه سه سره ببین ولتاژ AC قبل دیودهای یکسوساز نسبت به سر وسط با هم برابره یا نه

سپاس از شما ، مشکل از قطع شدن یکی از سرهای ترانس بود ، از زیر لحیم ها قطع شده بود
الان میشه جوشکاری کرد اما نحوه تنظیم مولتی ترن ها رو نمیدونم ، بجز کالیبره کردن نمایشگر و جریان خروجی بقیه مولتی ترن ها کارشون چیه؟

آخرین ویرایش:

A R A S H

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-01-01
443
6,824
فارس
باتوجه به نظرات و راهنمایی های همکاران عزیز
این مدل دستگاه جریانی حدود 120 تا 150 دارند.
مشکل عمده این مدل دستگاه جوش معمولا یکی از سیم های ترانس نمونه گیر جریان بر اثر تکان های شدید قطع میشود.مورد های دیگر هم میتواند علت خرابی باشد مانند برد تحریک igbt
در خصوص مولتی ترن ها باید بگم که 3 مولتی ترن جلوی برد مربوط به کالیبره نمایشگر و جریان خروجی دستگاه است و مولتی ترن روی برد ایستاده که نباید دستکاریش کرد مربوط به ولتاژ افست است.
شما جسب حرارتی ترانس نمونه گیر جریان را بردارید و بببیند قطعی سیم دارید یا خیر
مشاهده فایل‌پیوست 157276

سلام و ممنون از همکاریتون ، پس به نظر شما دستگاه رو روی حداکثر ۱۵۰ امپر تنظیم کنم؟ ظاهر ترانس حلقوی هم میخوره همون ۱۵۰ باشه چون ۲۰۰ امپرها بزرگترن
اگه پتانسیومتر افست دست بخوره چطوری باید تنظیم بشه؟ و دقیقا کارش چیه؟

آخرین ویرایش:

arash_h8645

کاربر vip
کاربر
2014-05-05
151
1,109
سپاس از شما ، مشکل از قطع شدن یکی از سرهای ترانس بود ، از زیر لحیم ها قطع شده بود
الان میشه جوشکاری کرد اما نحوه تنظیم مولتی ترن ها رو نمیدونم ، بجز کالیبره کردن نمایشگر و جریان خروجی بقیه مولتی ترن ها کارشون چیه؟

من توی پیام خصوصی گفتم شاید نرسم بیام سایت ، باهام تماس بگیر ، الان من شرمنده صما شدم که دیر جواب دادم و نمیدونم دقیقا کارتون تا کجا پیش رفته

geoaren

کاربر
2013-08-22
1
1
رگولاتور های 15 ولتی را چک کنید. معمولا یکیش میسوزه این مشکل ایجاد میشه

mechatronicd

کاربر vip
vip
کاربر
سلام دوست عزیز
سیم کدوم ترانس قطع شده بود؟

استوک

کاربر
2019-06-25
4
1
سلام به مهندسین عزیز ببخشید مولتی ترن های مربوط به نمایشگر و جریان دستگاه رو برد اصلی اگر رو اهم درستی نباشن باعث گم شدن یا سوختن igbt میشن در ضمن چه طور اونا رو باید کالیبره کرد

استوک

کاربر
2019-06-25
4
1
IMG_۲۰۲۳۰۵۱۲_۱۷۴۷۵۱.jpg

بالا