آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: کاهش ولتاژ خروجی و جوش ندادن اینورتر جوش 250 آمپر

A R A S H

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-01-01
444
6,822
فارس
سلام
مشکل دستگاه فوق کاهش ولتاژ خروجی به حدود 26 ولت هست که موقع جوش کاری جرقه ضعیف میزنه و اصلا جوشکاری شروع نمیشه

موج مربعی 32 کیلو هرتز ورودی ترانس پالس درسته ، موج مربعی 32 کیلوهرتز روی گیت IGBT ها درسته
ولتاژ 310 ولت خروجی برد تغذیه درسته
2 عدد خازن 680 میکرو 400 ولت توی برد تغذیه تغییر ظرفیت داده بودن که با نمون ژاپنی تعویض شدن
دستگاه موقع خاموش شدن یه صدای فیس میده به مدت 2 3 ثانیه
با تغییر ولوم نمایشگر بین 0 تا 150 تغییر میکنه ، نمیدونم واقعا دستگاه 150 امپر هست یا توسط کاربر دستکاری شده چون روی پنل دستگاه زده 250
3 عدد مولتی ترن روی برد هست احتمال داره کاربر خودش اینها رو چرخونده باشه

پیوست‌ها

• 643.2 کیلوبایت بازدیدها: 572
  • 243.6 کیلوبایت بازدیدها: 576

arash_h8645

کاربر vip
کاربر
2014-05-05
151
1,107
با سلام
رله ۲۴ ولتی که روی برد تغذیه و یکسوساز قرار دارد رو چک کنید ببینید رله کنتاکت رله جذب میشود یه نه
در مورد دستکاری مولتی ترن ها توسط کاربر هم ، روی پیچ تنظیمشون یک چسب فیکس کننده ریخته شده که اگر دستکاری شده باشند مشخص است ، و د صورت دستکاری میتونید مجددا تنظیمشون کنید

A R A S H

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-01-01
444
6,822
فارس
با سلام
رله ۲۴ ولتی که روی برد تغذیه و یکسوساز قرار دارد رو چک کنید ببینید رله کنتاکت رله جذب میشود یه نه
در مورد دستکاری مولتی ترن ها توسط کاربر هم ، روی پیچ تنظیمشون یک چسب فیکس کننده ریخته شده که اگر دستکاری شده باشند مشخص است ، و د صورت دستکاری میتونید مجددا تنظیمشون کنید

صدای چسبیدن رله میاد ، فردا اتصال کنتاکت های رله رو هم بررسی میکنم ، اگه رله درست بود مرحله بعدی عیب یابی چیه؟
احتمال خیلی زیاد تنظیم مولتی ترن ها تغییر کرده

آخرین ویرایش:

A R A S H

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-01-01
444
6,822
فارس
رله رو بررسی کردم درست بود ، با تغییر یکی از مولتی ترن ها عدد جریان روی نمایشگر رو میشه تغییر داد اما کماکان ولتاژ خروجی 26 ولته و جرقه ضعیفه و نمیشه جوشکاری کرد

arash_h8645

کاربر vip
کاربر
2014-05-05
151
1,107
رله رو بررسی کردم درست بود ، با تغییر یکی از مولتی ترن ها عدد جریان روی نمایشگر رو میشه تغییر داد اما کماکان ولتاژ خروجی 26 ولته و جرقه ضعیفه و نمیشه جوشکاری کرد

احتمالا ترانس خروجی در ثانویه اتصال حلقه دارد و یا دیودهای خروجی مشکل دارند ، اگر دیودهای خروجی با تست دیود مشکل نداشتند ، با تست اهمی در بایاس معکوس چکشون کنید و نتیجه رو اعلام کنید

arash_h8645

کاربر vip
کاربر
2014-05-05
151
1,107

یک پیام خصوصی دادم بهتون ، چک کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: A R A S H

arash_h8645

کاربر vip
کاربر
2014-05-05
151
1,107
ترانس خروجی دستگاه سه سره ببین ولتاژ AC قبل دیودهای یکسوساز نسبت به سر وسط با هم برابره یا نه

A R A S H

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-01-01
444
6,822
فارس
ممنون از پاسختون ، دوبل دیود ها رو روی مدار با منبع تغذیه چک کردم نشتی نداشتن ، موارد دیگه رو بررسی میکنم و اطلاع میدم

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK
سلام
مشکل دستگاه فوق کاهش ولتاژ خروجی به حدود 26 ولت هست که موقع جوش کاری جرقه ضعیف میزنه و اصلا جوشکاری شروع نمیشه

موج مربعی 32 کیلو هرتز ورودی ترانس پالس درسته ، موج مربعی 32 کیلوهرتز روی گیت IGBT ها درسته
ولتاژ 310 ولت خروجی برد تغذیه درسته
2 عدد خازن 680 میکرو 400 ولت توی برد تغذیه تغییر ظرفیت داده بودن که با نمون ژاپنی تعویض شدن
دستگاه موقع خاموش شدن یه صدای فیس میده به مدت 2 3 ثانیه
با تغییر ولوم نمایشگر بین 0 تا 150 تغییر میکنه ، نمیدونم واقعا دستگاه 150 امپر هست یا توسط کاربر دستکاری شده چون روی پنل دستگاه زده 250
3 عدد مولتی ترن روی برد هست احتمال داره کاربر خودش اینها رو چرخونده باشه
باتوجه به نظرات و راهنمایی های همکاران عزیز
این مدل دستگاه جریانی حدود 120 تا 150 دارند.
مشکل عمده این مدل دستگاه جوش معمولا یکی از سیم های ترانس نمونه گیر جریان بر اثر تکان های شدید قطع میشود.مورد های دیگر هم میتواند علت خرابی باشد مانند برد تحریک igbt
در خصوص مولتی ترن ها باید بگم که 3 مولتی ترن جلوی برد مربوط به کالیبره نمایشگر و جریان خروجی دستگاه است و مولتی ترن روی برد ایستاده که نباید دستکاریش کرد مربوط به ولتاژ افست است.
شما جسب حرارتی ترانس نمونه گیر جریان را بردارید و بببیند قطعی سیم دارید یا خیر
Screenshot_38.png

بالا