آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: درخواست شماره قطعه کنده شده در مادربرد GIGABYTE GA-H81M-S2PV REV:3.0

gtechno

کاربر vip
کاربر
2010-11-13
24
6
سلام
مشتری سیستم را تازه بسته بوده جای دیگه و در اولین بار استفاده سیستم خاموش میشه و روشن نمیشه که بعد از بررسی متوجه شدم قطعه ای بسیار داغ می کنه که جای قطعه در تصویر مشخص هست
متآسفانه پس از خارج کردن قطعه آن را گم کرده ام و اگر کسی از دوستان مشابه مادربرد را داره یا دسترسی به شماتیک داره شماره قطعه و نوع آن را برام بفرسته
قطعه کنده شده در کنارش Q69 که ترانزیستور هست و پاور اتصالی داشته و تا حالا دو مادربرد رو سوزونده و در هر دو برد همین قطعه مشخصه سوخته
مدل مادربرد: GIGABYTE GA-H81M-S2PV REV:3.0
تصویر جای قطعه کنده شده هم مشخصه
ga (1).jpg

پیوست‌ها

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN
سلام
مشتری سیستم را تازه بسته بوده جای دیگه و در اولین بار استفاده سیستم خاموش میشه و روشن نمیشه که بعد از بررسی متوجه شدم قطعه ای بسیار داغ می کنه که جای قطعه در تصویر مشخص هست
متآسفانه پس از خارج کردن قطعه آن را گم کرده ام و اگر کسی از دوستان مشابه مادربرد را داره یا دسترسی به شماتیک داره شماره قطعه و نوع آن را برام بفرسته
قطعه کنده شده در کنارش Q69 که ترانزیستور هست و پاور اتصالی داشته و تا حالا دو مادربرد رو سوزونده و در هر دو برد همین قطعه مشخصه سوخته
مدل مادربرد: GIGABYTE GA-H81M-S2PV REV:3.0
تصویر جای قطعه کنده شده هم مشخصه

سلام . دوست من این مشخصا میتونه رگولاتور آی سی صدا باشه که
شماره اش مشخصه و زیاد میسوزه فقط باز برا اطمینان یه نگاه به خروجی اون بنداز ببین به آی سی realtek که با alc شروع میشه میره؟ تا شمارشو بگم
وقبل از استفاده ببین پایه ولتاژ یا همون تغذیه ic فکر کنم پایه ۳۵ ( اگه تا فردا صبر کنی مطمئن مشخص میکنم) آی سی به بدنه شورت یا نشتی نداشته باشه
راستی معمولا مین بدون اون ( رگولاتور صدا) و یا آی سی صدا که اشاره کردم باید تصویر داشته باشه
ببین همینطور هست یا ؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hoss_bakh

gtechno

کاربر vip
کاربر
2010-11-13
24
6
سلام چک کردم به پایه 29 ای سی صدا متصل بود خروجی رگولاتور و پایه ها هم شورتی و اتصالی با گراند نداشتند

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ali m.g

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN
سلام چک کردم به پایه 29 ای سی صدا متصل بود خروجی رگولاتور و پایه ها هم شورتی و اتصالی با گراند نداشتند
سلام
دوست من یه مورد آخرو جواب ندادید که آلان تصویر میده یا نه ( بدون اون میتونی تست کنی مشکلی پیش نمیاد )

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: reza.93

gtechno

کاربر vip
کاربر
2010-11-13
24
6
سلام نه اصلا روشن نمی شد با رم و cpu هم. تست کردم مشکل از چیپ بود با وصل کردن برق 24 پین چیپ به شدت داغ می کرد.

بالا