آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن نشدن مادربرد giga h61m_s1

F.parh

کاربر vip
vip
کاربر
2019-04-24
38
13
سلام وخسته نباشید خدمت تمام دوستان این مادربرد زمانی که پاور رو روشن می کنید فن شروع به چرخیدن میکنه بعد ده ثانیه خاموش میشه ولتاژ تو پین پن ندارم ای سی l/oرو عوض کردم درست نشد کریستال رو عوض کردم نشد چیپ سالمه یعنی دما طبیعی ،ی ترانزیستور جلوی پین پن هست که وقتی سوییچ میکنم مادربرد روش میشه تصویر میده .لطفا راهنمایی کنید ممنون

F.parh

کاربر vip
vip
کاربر
2019-04-24
38
13
داداش ممنون من زیاد سر از این شماتیک در نمیارم فقط ی ترانزیستور دقیق جلوی پین پنل دقیق روبروی پایه های pw به اسم wv3که ی عدد 21 هم برعکس زده روش همین ممنون مس کردم شاید خراب باشه عوض کردم اتفاق خاصی نیفتاد ورژن مادربرد هم ۲.۱ است

آخرین ویرایش:

F.parh

کاربر vip
vip
کاربر
2019-04-24
38
13
داداش ممنون من زیاد سر از این ماتیک در نمیا فقط ی ترانزیستور دقیق جلوی پین پن دقیق روبروی پایه های pw به اسم wv3که ی عدد 21 هم برعکس زده روش همین ممنون

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
یعنی تعمیرکاری نیست که بدونه این مشکل چیه با چه ذوقی اومدم تو این سایت خخخخ

سلام داداش ( بقول خود مشتیتون)
با امید اومدی اشتباه نکردی چو خیلی انسانهای خوب و متخصص یا مجرب هستن که میتونن خیلی فرا تر از اینکه فکر میکنید راهنمایی یا مشکل گشایی کنن ولی همیشه آنلاین نیستن یا تو این زمان نمایش سئوال شما آنلاین نشده و نمی بینن
دوم و اصل اینکه متاسفانه حد توان تعمیر خیلی از اونایی که نیاز به راهنمایی دارند یه مقدار پایینه .کلا اگه بخوای مشکلشون حل بشه تو هر تایپک باید در حد آموزش پیش رفت ولی باید قبول کرد اینجا یا هر فوروم دیگه بین همکاران در حد یه اشاره با نام راهنمایی میتونه بگنجه نه آموزش.
ولذا خیلی از همکاران با طرح سئوال متوجه حد توان شخص شده و در مواردی میدونن راهنمایی در حد یک اشاره کار گشا نخواهد بود و نگفته رد میشن .اینو جسارتا کلی گفتم منظورم شخص شما نبودید
چون نیش خند (خخخخ) شما باعث شد قضیه رو روشن کنم
موفق باشید حقیر بی چیز هم نوکرت داداش

F.parh

کاربر vip
vip
کاربر
2019-04-24
38
13
سوال پرسیدم جواب بدید نقشه بر تو هزارتا سایته خودمم درحد توانم از بر سر در میارم

F.parh

کاربر vip
vip
کاربر
2019-04-24
38
13
در ضمن اون نقشه برد من نیست که بخوام ترانزیستور را روش مشخص کنم

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
سلام وخسته نباشید خدمت تمام دوستان این مادربرد زمانی که پاور رو روشن می کنید فن شروع به چرخیدن میکنه بعد ده ثانیه خاموش میشه ولتاژ تو پین پن ندارم ای سی l/oرو عوض کردم درست نشد کریستال رو عوض کردم نشد چیپ سالمه یعنی دما طبیعی ،ی ترانزیستور جلوی پین پن هست که وقتی سوییچ میکنم مادربرد روش میشه تصویر میده .لطفا راهنمایی کنید ممنون[/QUOTE

درود .با یه cpu دیگه تست کردین اگه نکردین اول اینو
دوم ولتاژ فازها و.cpu ( مدار pwm ) چون احتمالا وجود cpu شناسایی نمیشه
اگه دیباگر دارین ارورشو بگین

کارایی هم که کردین مثل تعویض i/o و کریستال نیازی نبوده
موفق باشید

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
داداش ممنون من زیاد سر از این شماتیک در نمیارم فقط ی ترانزیستور دقیق جلوی پین پنل دقیق روبروی پایه های pw به اسم wv3که ی عدد 21 هم برعکس زده روش همین ممنون مس کردم شاید خراب باشه عوض کردم اتفاق خاصی نیفتاد ورژن مادربرد هم ۲.۱ است
اینکه از نقشه زیاد سر درنمیاری و نمیخای تلاش کنی سر دربیارید چیز بدی هست.اتفاقا نقشه دقیقه مادربرد شما با رویژن شماست.اگرم بازم میگین نیست بگردین نقشه رو پیدا کنید و متوجه میشین ترانزیستور چکاری انجام میده.کمی بخودتون زحمت بدین انشالا پیدا میکنین.پیدا هم نکردین همین جستجو تجربه خوبی هست.

بالا