آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

کمک در تعمیر آمپلیفایر خودرو بوستر

مهدی.س

کاربر vip
کاربر
2018-03-16
43
40
سلام اساتید،یک امپ بوستر گردن کلفت دستم اومدکه ماسفتهای تغذیه سوخته بود،من اونهاروتعویض کردم،دیودزنرومقاومتهاروهم چک کردم وخرابهاروتعویض کردم،روی میزکارتست کردم وسالم بود،بعداز اتصال به برق ماشین سریع دودکرد،سوالم اینه بغیراز تعویض ماسفتها چه بایدکرد؟راه حل شماوتجربه کاری شماچیه؟

404

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2023-10-31
219
323
اردکان
سلام اساتید،یک امپ بوستر گردن کلفت دستم اومدکه ماسفتهای تغذیه سوخته بود،من اونهاروتعویض کردم،دیودزنرومقاومتهاروهم چک کردم وخرابهاروتعویض کردم،روی میزکارتست کردم وسالم بود،بعداز اتصال به برق ماشین سریع دودکرد،سوالم اینه بغیراز تعویض ماسفتها چه بایدکرد؟راه حل شماوتجربه کاری شماچیه؟
درود ،عکس آمپلی و پشت و رو برد و مدل دقیقش قرار برید

حمیدکیانی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
سلام
تغییر اهم مقاومت ها نشتی قطعاتی همچون دیودها لحیم سردی را درنظر داشته باشید
موفق باشید

آخرین ویرایش:

مهدی.س

کاربر vip
کاربر
2018-03-16
43
40
سلام.اسلوسکوپ ندارم،tl494روعوضکنم حل میشه مشکل pwm؟نکته دوم اینه ردیف اخر یکدونه ماسفت اخررومیذارم هنگام روشن شدن لامپ تست کمی روشن میشه ونشان میده جریان میکشه اما جدامیکنم خاموش میشه لامپ تست،چی دلیلشه بنظرتون؟چندروزنرسیدم برم سراغش والان اومدم پای تعمیرش

مهدی.س

کاربر vip
کاربر
2018-03-16
43
40
دوستان بعدازتعویض ماسفت های تغذیه،مجددا با کمی ولوم گرفتن ناگهان میسوزه ماسفتهای تغذیه،بهم بگین اینجورمواقع اکثرا بایدچکارکرد؟باتعویض ایسی تی ال494 مشکل پی وی ام برطرف میشه؟

rap13

کاربر vip
کاربر
2015-09-05
43
64
kerman
سلام.اسلوسکوپ ندارم،tl494روعوضکنم حل میشه مشکل pwm؟نکته دوم اینه ردیف اخر یکدونه ماسفت اخررومیذارم هنگام روشن شدن لامپ تست کمی روشن میشه ونشان میده جریان میکشه اما جدامیکنم خاموش میشه لامپ تست،چی دلیلشه بنظرتون؟چندروزنرسیدم برم سراغش والان اومدم پای تعمیرش
سلام
ممکنه خرابی مربوط به ای سی 494 نباشه و درایورهای ای سی 494 باشه ، اگر از مابقی قطعات مطمئن هستین ، ای سی و درایور های ای سی TL494 را تعویض کنید
اگر اسیلوسکوپ داشتین با بررسی پالس ها می‌توانستید مطمئن شوید که آیا پالس های pwm همپوشانی دارند یا خیر

مهدی.س

کاربر vip
کاربر
2018-03-16
43
40
سلام
ممکنه خرابی مربوط به ای سی 494 نباشه و درایورهای ای سی 494 باشه ، اگر از مابقی قطعات مطمئن هستین ، ای سی و درایور های ای سی TL494 را تعویض کنید
اگر اسیلوسکوپ داشتین با بررسی پالس ها می‌توانستید مطمئن شوید که آیا پالس های pwm همپوشانی دارند یا خیر
ایسیtlروعوض کردم وحل نشد،الان بنظرتون باتعویض ترانزیستورهای اطرافش حل میشه؟نکته اینجاست که تا بلندگومتصل نیست ماسفتهانمیسوزن،تا بلندگووصل میشه وولوم رو مقداری بالامیبرم میسوزه..حیرانم کرده

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,705
10,226
گنبد کاووس
ایسیtlروعوض کردم وحل نشد،الان بنظرتون باتعویض ترانزیستورهای اطرافش حل میشه؟نکته اینجاست که تا بلندگومتصل نیست ماسفتهانمیسوزن،تا بلندگووصل میشه وولوم رو مقداری بالامیبرم میسوزه..حیرانم کرده
با این شرایط باید در خروجی ها ولتاژ داشته باشید
چک کنید ولتاژ دی سی در خروجی داری یا خیر؟ اگر dc افتاده باشه بلندگو ها رو هم دود میکنه دقت داشته باشید

بالا