آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: کمک برای کار با منبع تغذیه 30 ولت 5 آمپر

milad1030

کاربر
2009-02-23
7
14
دوست گرامی من کمی تند گفتم اما دلیلش رو هم بهت میگم
من تعمیر کارم و روزانه باید نصف وقتم رو بابت بی اعتمادی هایی که تعمیرکاران دیگر ایجاد می کنند بگذارم.معمولا برای حل یک مشکل یا سوال باید درخواست داد . اما شما از ابتدایی ترین اصول الکترونیک هم اطلاعی نداری و بدون مطالعه قبلی (حتی درون سایت) سوال مطرح میکنید.ایا کار شما درسته که با استفاده نابجا از منبع تغذیه دستگاه مردم رو خراب کنی.بعد با من در مورد زکات علم حرف بزنی

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,983
دوست عزیز اگر شما میخواهید کمکی بکنید یا به کسی چیزی بیاموزید فقط راهنمایش کنید نیازی نیست تحقیرش کنید من خودم هم تا بحال از شارژ دستگاه استفاده میکردم و تا الان هم از منبع تغذیه استفاده نکردم

آخرین ویرایش:

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
خدا رحم اون بدبختی بکنه که دسنگاهش رو میخواد بده شما تعمیر کنی
دوست عزیز بابت این لحن صحبت کردنت خیلی متاسفم.فکر میکنم از اون تعمیرکارای تجربی هستی که فقط ادعا میکنی.بالاخره شما هم روزی مثل ما و بعضی دوستان دیگر مبتدی بودید یه خورده فکر کن و برگرد به همون زمانی که مبتدی بودی اونوقت دلیل تاسف بنده رو درک میکنی.
موفق باشی.

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام

مگر کتابچه مانوئل یا راهنمای کار با منبع تغذیه ندارد که از آن استفاده کنی

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,983
باسلام

مگر کتابچه مانوئل یا راهنمای کار با منبع تغذیه ندارد که از آن استفاده کنی
نه دوست و همکار عزیز متاسفانه نبود ولی اینجور که من فهمیدم و با ملتی متر تست کردم ظاهرا برای تنظیم آمپر خروجی باید سیم مثبت و منفی رو اتصال داد و بعد آمپر خروجی رو تنظیم کرد

V.GHAEDY

مدیریت بازارچه
ناظم انجمن
مدیر تالار
2010-08-19
1,825
7,759
جنت شهر
سلام دوست عزیز
در این مدل منابع تغذیه شما ولتاژ را تنظیم میکنید و به دستگاه مصرف کننده وصل میکند دستگاه بر اساس مقدار جریانی که مصرف کننده استفاده میکند مقدار آمپر را نشان میدهد حالا شما اگر بخواهید مقدار جریان را محدود کنید میتوانید با استفاده از پتانسیومتر روی دستگاه جریان مصرفی را محدود کنید منبع تغذیه شما حد اکثر میتواند 5 امپر جریان بدهد شما میتوانید انرا بین 0 تا 5 امپر تنظیم کنید مثلا تغذیه دستگاهی نوشته شده 12 ولت 2 امپر شما ولتاژ را روی 12 ولت تنظیم میکنید و به دستگاه وصل میکنید حالا جریان مصرفی را نگاه کنید اگر بالا تر از مقدار نوشته شده بر روی مصرف کننده باشد مصرف کننده ایراد دارد و جریان زیادی مصرف میکند شما میتوانید در این هنگام جهت تست مصرف کننده جریان منبع تغذیه را به 2 امپر محدود کنید اگر مصرف کننده به کار خود ادامه داد مشکل ندارد و اگر خاموش شد پس ایراد دارد . در حالتی که منبع تغذیه به مصرف کننده وصل نیست امپر صفر نشان داده میشود و پتانسیومتر تنظیم امپر عمل نمیکند ولی شما بر اساس اعداد نوشته شده در کنار پتانسیومتر امپر جریان خروجی را محدود کنید من این مدل منبع تغذیه را از نزدیک ندیده ام ولی باید کنار پتانسیومتر تنظیم امپر اعداد از 0 تا 5 نوشته شده باشد شما مثلا اگر عدد 3 را انتخاب کنید حداثر جریان خروجی 3 امپر بیشتر نخواهد بود پس جریان مصرفی توسط دستتگاه مصرف کننده تعیین میشود ولی شما میتوانید جریان را محدود کنید

بالا