آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

کمک برای نصب کلید

alirezasat2005

کاربر
2007-08-08
340
1,635
با سلام خدمت استادید عزیز و کاربران محترم
یک بالا بر ساختمانی دارم که کلید فرمان چپ و راستش خراب شد و برای تعویض کلید جای سیمهای داخل کلید را فراموش کردم لطفا راهنمایی کنید. الکتروموتور از نوع چینی و تک فاز دو خازن می باشدو چهار سیم ابی . قرمز. مشکی و سیم ارت می باشد
از راهنمایی همه اساتید و دوستان و سایت وزین ایران تی کی بی نهایت ممنون و متشکرم موفق باشید

imen_g_sh

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
با سلام خدمت استادید عزیز و کاربران محترم
یک بالا بر ساختمانی دارم که کلید فرمان چپ و راستش خراب شد و برای تعویض کلید جای سیمهای داخل کلید را فراموش کردم لطفا راهنمایی کنید. الکتروموتور از نوع چینی و تک فاز دو خازن می باشدو چهار سیم ابی . قرمز. مشکی و سیم ارت می باشد
از راهنمایی همه اساتید و دوستان و سایت وزین ایران تی کی بی نهایت ممنون و متشکرم موفق باشید

دوست عزیز شما فاز رو که برق داره از اون سه سیم آبی و قرمز و مشکی پیدا کن مثلا مشکی فازه بعد یه بار به قرمز بزن(_اتصال بده) اگر چب بود خوب اون رنگ دیگه راسته و بلعکس
تو کلیداتم فاز مشترکه و اون دوتا ی دیگه که مشخص شد روی کلید خودش بسته میشه

alirezasat2005

کاربر
2007-08-08
340
1,635
متشکرم از راهنمایی که کردین
شک اینجانب به علت نقشه ای که در سایت دیدم که خازن راه انداز هم داشت بود
در ضمن سیم مشکی را طبق فرمایش شما زدم کار نکرد اما سیم ابی و قرمز را وصل میکنم دینام با زور و دور کم می چرخد
شاید مشکل در دینام باشد . باز هم ممنونم

imen_g_sh

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
شما ولتاژ گیری کن که مطمئن بشی خازن سر موتور برای استارت موتور که لحظه استارت کمک جریان باشه
موتور تکفاز خوب یه فاز داره که اکه به چپ وصل بشه به سمت چپ میچرخه و اگر به راست وصل بشه به راست میچرخه شما با ولتاژ گیری نسبت به نول میتونی سیمو پیدا کنی من به عنوان مثال و اینکه عموما مشکی رو فاز میگیرن خدمتتون گفتم
معمولا برق مستقیم به موتور نمیره و داخل جعبه برق کنتاکتور داره وضعیت موتور شمام همین حالته یا مستقیم برق به موتور میره؟؟؟

افشین سالاری

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2010-09-16
750
4,512
بندر عباس.
سلام دوست عزیز.الان که میگی دینام با دور کم کار میکند نگاه کنید که خازن داخل مدار اومده یا نه.دوستمون درست میگفت یک دانه از سیمها مشترکه و دو تا دیگر برا چپگرد و راستگرد میباشد.شما اول مشترک رو پیدا کنید .باتشکر

alirezasat2005

کاربر
2007-08-08
340
1,635
با سلام و تشکر
جناب سالاری. مشکل همان سیم مشترک بود . واقعا ممنونم از راهنمایی شما
انشاالله همیشه موفق باشید

بالا