آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

نداشتن ولتاژ 12 ولت کنترل برد در پاور g1248 f1 و t2th

Miladhoseni

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2021-12-14
24
2
سلام و عرض ادب خدمت همکاران و اساتید محترم ضمن تبریک سال نو خدمت همه عزیزان، آرزوی شادی، سلامتی و کسب و کار پر رونق برای همه عزیزان دارم.

با مشکلی مواجه شدم که پس از بررسی های زیاد نتونسم حلش کنم.
بزرگوارانی که با این مشکل مواجه شدن اگر راهنمایی کنن ممنون میشم.

این پاور ولتاژ pfc 430 ولت روی خازن های الکترولیت داره. و ic tny286 به درستی کار میکنه.
اما ic ncp1399 و یک عدد از دو ماسفت بخش تغذیه 12 ولت دچار سوختگی شده بودند، با تعویض قطعات سوخته و ترانزیستور درایور ها مشکل برطرف نشد. عکس هایی از برد قرار میدم انشالله مفید واقع بشه.
روی سیم های سفید و زرد کابل ارتباط کنترل برد و پاور ولتاژ 3.3 ولت رو دارم.
در بخشی که با رنگ زرد مشخص کردم ولتاژ 17 ولت تغذیه ncp1399 وجود دارد. اما به نظر ic استارت نمیکنه.

پیوست‌ها

• 307.7 کیلوبایت بازدیدها: 10
  • 241.8 کیلوبایت بازدیدها: 10
آخرین ویرایش:

hojat88

کاربر vip
کاربر
2013-02-01
125
181
سلام دقیقا پشت آیسی یعنی اونطرف برد زیر چسب ها یه سری قطعات هست که به همین مدار مرتبط هستن.با احتیاط چسب ها رو جدا کن و قطعات رو چک کن.تجربه شو داشتم.

Miladhoseni

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2021-12-14
24
2
خب دوستان این پاور مشکلش حل شد.
بعد از بررسی های بیشتر و راهنمایی دوست عزیز(hojat88) ، قسمتی که عکس گزاشتم یه مقاومت با کد 225 ترکیده بود که جایگزین شد.
نکته بسیار مهمی که بود، کیفیت ic ncp1399 هست. Ic که من گذاشته بودم احتمالا اورجینال نبود.و مجدداً که ic دیگه گذاشتم اوکی شد.
بین پین 15و16 ic، یدونه خازن smd با ظرفیت 460 نانوفاراد هم اتصال کوتاه بود. که با نمونه مشابه تعویض شد.
و پاور درست شد که با تست روی دستگاه، پاور بدون ایراد کار میکنه.

پیوست‌ها

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hojat88
بالا