آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: نداشتن خروجی وجوش ندادن اينوتر جوش سه فاز es2500

mohammad6226422

کاربر vip
کاربر
2008-02-26
187
658
36
با سلام خدمت استاد غزال عزیز
بسیار خوشحالم از این که استادی مثل شما همه تجربیات خویش را بی دریغ در خدمت دیگران میگذارد تواضعتان ستودنی است
واینک سوالی دارم درباره جوش اینورتر
es2500دیروز همچین اینورتری برای تعمیر پیشم اوردن که خروجی نداشت من راهنمایی های شمارا درباره این دستگاه درhttp://www.irantk.ir/irantk50917-3/مطالعه کردم.روی پایه13 <12ولت--روی پایه 9 4ولت--پایه 16 5.1ولت -- اما من روی پایه 8 ای سیsg3525an هیچ ولتاژی ندارم یعنی کمتر از نیم ولت هست طبق فرمایش شما پایه های بیس امیتر ترانزیستوری که کلکتورش به پایه 8 وصل میشود را اتصال کوتاه کردم اما ولتاژ در حد چند میلی ولت بود وبیشتر نشد کلیه ترانزیستورها ودیود ها راتست زدم وسالم بنظر میرسندتقاضای راهنمایی دارم

ویک سوال دیگر ایا میشود برد اسیلاتور رافقط با 14 ولت تست کرد یا باید برق کل دستگاه وصل باشد؟
پیشاپیش از زحمات وپاسخ شما ممنونم

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
با سلام خدمت استاد غزال عزیز
بسیار خوشحالم از این که استادی مثل شما همه تجربیات خویش را بی دریغ در خدمت دیگران میگذارد تواضعتان ستودنی است
واینک سوالی دارم درباره جوش اینورتر
es2500دیروز همچین اینورتری برای تعمیر پیشم اوردن که خروجی نداشت من راهنمایی های شمارا درباره این دستگاه درhttp://www.irantk.ir/irantk50917-3/مطالعه کردم.روی پایه13 <12ولت--روی پایه 9 4ولت--پایه 16 5.1ولت -- اما من روی پایه 8 ای سیsg3525an هیچ ولتاژی ندارم یعنی کمتر از نیم ولت هست طبق فرمایش شما پایه های بیس امیتر ترانزیستوری که کلکتورش به پایه 8 وصل میشود را اتصال کوتاه کردم اما ولتاژ در حد چند میلی ولت بود وبیشتر نشد کلیه ترانزیستورها ودیود ها راتست زدم وسالم بنظر میرسندتقاضای راهنمایی دارم

ویک سوال دیگر ایا میشود برد اسیلاتور رافقط با 14 ولت تست کرد یا باید برق کل دستگاه وصل باشد؟
پیشاپیش از زحمات وپاسخ شما ممنونم

سلام

از لطف و بزرگواری شما ممنونم
گزارش شما کامل و عالی است امیدوارم الگوی دوستان قرار بگیره

مقاومت پایه 8 نسبت به پایه 1 یا 10 چند اهمه (داخل مدار از دو طرف )
روی بالاترین برد بزرگ یک رگلاتور 5 ولت پیدا کن ببین خروجی این رگلاتور درسته و 5 ولته ؟
اگر 5 ولت نیست ببین ورودی این رگلاتور چند ولته و اعلام کن

پست شما را ندیده بودم
سپاس

آخرین ویرایش:

mohammad6226422

کاربر vip
کاربر
2008-02-26
187
658
36
سلام

از لطف و بزرگواری شما ممنونم
گزارش شما کامل و عالی است امیدوارم الگوی دوستان قرار بگیره

مقاومت پایه 8 نسبت به پایه 1 یا 10 چند اهمه (داخل مدار از دو طرف )
روی بالاترین برد بزرگ یک رگلاتور 5 ولت پیدا کن ببین خروجی این رگلاتور درسته و 5 ولته ؟
اگر 5 ولت نیست ببین ورودی این رگلاتور چند ولته و اعلام کن

پست شما را ندیده بودم
سپاس
باتشکر از شما استاد عزیز
ولتاژ خروجی رگولاتور درسته و 5ولت است و مقاومت پایه 1و 8 وقتی منفی اهمتر به پایه 1 ومثبت به پایه 8 وصل است 14مگا اهم واز طرف دیگر بعضی وقتا 160کیلو اهم وبعضی مواقع 560کیلو اهم است
ممنون

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
باتشکر از شما استاد عزیز
ولتاژ خروجی رگولاتور درسته و 5ولت است و مقاومت پایه 1و 8 وقتی منفی اهمتر به پایه 1 ومثبت به پایه 8 وصل است 14مگا اهم واز طرف دیگر بعضی وقتا 160کیلو اهم وبعضی مواقع 560کیلو اهم است
ممنون

سلام

پایه 8 را تعقیب کن تا به منبع ولتاژ 5 ولتی برسی یعنی باید خروجی منبع ولتاژ 5 ولتی به پایه 8 منتهی بشه ببین در این مسیر کجا 5 ولت قطع شده و به پایه 8 نمیرسه

پایه 8 آی سی احتمالابه پایه 18 برد اسیلاتور متصله با اهم متر تست کن ببین اگه همینطوره از پایه 18 برد اسیلاتور تعقیب کن

درغیراینصورت یک سیم اهم متر را به پایه 8 آی سی و سیم دیگر را روی تمام پایه های برد اسیلاتور تست کن هر کدام صفر اهم بود باید از همون پایه 5 ولت بیاد و ببین چرا نمیاد و گزارش کن 5 ولت تا کجا داری

سپاس

آخرین ویرایش:

mohammad6226422

کاربر vip
کاربر
2008-02-26
187
658
36
سلام

پایه 8 را تعقیب کن تا به منبع ولتاژ 5 ولتی برسی یعنی باید خروجی منبع ولتاژ 5 ولتی به پایه 8 منتهی بشه ببین در این مسیر کجا 5 ولت قطع شده و به پایه 8 نمیرسه

پایه 8 آی سی احتمالابه پایه 18 برد اسیلاتور متصله با اهم متر تست کن ببین اگه همینطوره از پایه 18 برد اسیلاتور تعقیب کن

درغیراینصورت یک سیم اهم متر را به پایه 8 آی سی و سیم دیگر را روی تمام پایه های برد اسیلاتور تست کن هر کدام صفر اهم بود باید از همون پایه 5 ولت بیاد و ببین چرا نمیاد و گزارش کن 5 ولت تا کجا داری
با سلام خدمت استاد غزال
اول معذرت خواهی می کنم بابت دیر جواب دادن
من فرمایشات شما رو موبه مو انجام دادم ومتوجه شدم هنگامی که رله برد اسیلاتور دا بیرون میارم مشکل 5ولت حل میشه لازم به ذکر است چون من با ولتاژ220 دستگاه را روشن میکردم رله برد اسیلاتور بر اثر کاهش ولتاژ عمل نمیکرد وهنگام تست با سه فاز متوجه شدم قسمت اسیلاتور مشکلی ندارد و درست کار میکنه
من طبق فرمایش شما دو دور سیم دور هسته ترانس درایور ماسفت ها پیچیدم وبایک دیود وخازن سری کردم که ولتاژخازن تقریبا سه ونیم ولت بود
الان دستگاه تنها مشکلی که دارد این است که بعد از دو دقیقه جوش کاری گرم میکند که گرمایش به نظر من غیر طبیعی می باشد هم ماسفت ها گرم میکند وهم مقاومت های گچی روی برد ماسفت ها
لطفا بنده را راهنمایی نمایید
وایا میشود به جای ماسفت ها از igbtاستفاده کرد یا خیر?
متشکرم

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
ا سلام خدمت استاد غزال
اول معذرت خواهی می کنم بابت دیر جواب دادن
من فرمایشات شما رو موبه مو انجام دادم ومتوجه شدم هنگامی که رله برد اسیلاتور دا بیرون میارم مشکل 5ولت حل میشه لازم به ذکر است چون من با ولتاژ220 دستگاه را روشن میکردم رله برد اسیلاتور بر اثر کاهش ولتاژ عمل نمیکرد وهنگام تست با سه فاز متوجه شدم قسمت اسیلاتور مشکلی ندارد و درست کار میکنه
من طبق فرمایش شما دو دور سیم دور هسته ترانس درایور ماسفت ها پیچیدم وبایک دیود وخازن سری کردم که ولتاژخازن تقریبا سه ونیم ولت بود
الان دستگاه تنها مشکلی که دارد این است که بعد از دو دقیقه جوش کاری گرم میکند که گرمایش به نظر من غیر طبیعی می باشد هم ماسفت ها گرم میکند وهم مقاومت های گچی روی برد ماسفت ها
لطفا بنده را راهنمایی نمایید
وایا میشود به جای ماسفت ها از igbtاستفاده کرد یا خیر?
متشکرم

سلام

عزیزم
همانطور که شما در پست اول فرمودید تاپیکی را ملاک قرار دادید لذا دقت کافی مورد انتظاره چون دیگران هم گزارش شما را ملاک قرار میدهند

یکی از اهداف تاپیک رفع مشکل متقاضی است اما اهداف دیگری هم داره و گزارش شما باید برای دیگران قابل استفاده باشه

لذا وقتی مشکلی رفع میشه باید عوامل مربوطه با شفافیت و روشنی اعلام بشه
اینکه فرمودید رله اسیلاتور عمل نمیکرده قابل قبول نیست

اگه پایه 8 را تعقیب کردید بفرمایید پایه 8 مرتبط با کدام پایه برد اسیلاتور بود و چه قطعاتی در مسیر آن سری بود و بعبارتی 5 ولت از طریق چه قطعاتی به پایه 8 منتقل شده

و چه عاملی ولتاژ پایه 8 آی سی را مسدود کرده بود؟

تابحال از igbt بجای فت استفاده کردم مشکلی ندیدم اما اگه فت ها تابحال تعویض نشده تعویض نکنید و فقط بفرمایید بدون جوشکاری هم داغ میکنه یا نه ؟

حرارت 4 مقاومت آجری طبیعیه

ضمنا در برد کوچک خوابیده که ترانس کوچک درایور داره 8 دیود زینر هست که دو تا دو تا موازیند و کاتد آنها به ترانس درایور متصله ببین شماره دیود چیه و ولتاژ یکی از آنها را با ولتمتر اندازه گیری کن

سپاس

بالا