آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل ماکروفر کاشیکا kashica

a_darya69

کاربر
2013-10-16
4
0
سلام دوستان
بنده یک ماکروفر کاشیکا دارم که ظاهرأ گرم نمیکرده، بردن دادن به یک تعمیر کار نتونسته درستش کنه، الان وقتی میزنم به برق فن وچراغش روشن میشه ولی وقتی در رو باز میکنم فن خاموش میشه، مثل اینکه یک سره شده!
تمام دکمه ها کار میکنه و قسمت انتخاب درسته ولی وقتی نوع پخت و ... رو مشخص میکنی و میخوای شروع کنی دکمه استارت کار نمیکنه، به نظر شما مشکل از کجاس؟
دکمه استارت درسته، فکر کنم یک قسمت مشکل داره که نمیزاره روشن بشه و شروع به کار کنه.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

davood503

کاربر
2013-08-01
28
116
میکرو سوییچ های درب رو چک کن.چون اگه خراب باشه اجازه استارت خوردن به سیستم رو نمیده.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: a_darya69

a_darya69

کاربر
2013-10-16
4
0
دوستان مشکل حل شد، یکی از سیم ها قطع شده بود که با وصل کردنش ماکروفر استارت میخوره و با وصل کردن به برق شروع به کار نمیکنه، الان فقط مشکل گرم کردن هست، مگنترون رو تست کردم سالم هست، ترانس های ولتاژ هم سالمه، فقط دیود hvm12 رو تست کردم ظاهرأ مدار باز شده و از هیج طرفی عبور نمیده، البته چون این دیود های ولتاژ است فکر کنم تست کردنش با مولتی متر معمولی انجام نمیشه، کسی از دوستان تجربه ای در این مورد داره؟
علت سوختن این دیود چی میتونه باشه؟ تعویض کنم مشکل حل میشه؟
راستی، دوتا فیلامان که توی لوله شیشه ای قرار داره رو هم تست کردم، سالم هستن، فقط انتهای شیشه یکیشون شکسته ولی فیلامان داخلی وصله، بنظر دوستان مشکل نداره؟

بالا