آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشكل عجيب برق دار بودن لوله جاروبرقي

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
درود مهندس.
این مشکل رو من خودم چند بار دیدم و حل کردم بار اول برای خودم پیش اومد و چند بار دیگه هم خود مشتری دستگاه رو باز کرده بود و بعد از بستن این مشکل براش به وجود آمده بود.
در بعضی مدل ها سیم ارت بد جایی قرار گرفته و اگر در بستن جارو دقت نکنیم یا اینکه نگهدارنده موتور در اثر مرور زمان له شده باشه موتور کمی پایین تر میره و قسمت فلزی نگهدارنده زغال بهش گیر میکنه یا خیلی نزدیک میشه و میدان مغناطیسی تاثیر می‌گذاره و بدنه رو برق دار میکنه و حتی لوله رو به همین دلیل گفتم سیم ارت رو کامل از دو طرف خارج کنند.

درود

موضوع و محتوا در این تاپیک مغایر با مواردی غیر از الکتریسته ساکن است .
بله عوامل دیگری نیز عامل برق گرفتگی میشه که خارج از موضوع این تاپیک است.

سپاس

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,873
32
با سلام و وقت بخیر..بنده چیکار کنم این اتفاق برام بیفته هر کاری میکنم هنگام جاروکشی با جاروبرقی برق منو نمیگیره چطور ممکنه ؟ برق منو نمیگیره؟ یه راه حل درست بهم بگید مشتاقم این نوع برق گرفتگی رو تجربه کنم

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,873
32
تاپیک از سال 92 تا به الان تا ۳ صفحه متوالی رفت ولی دریغ از یک استناد و آزمایش تست و بررسی در قالب تصویر و ویدیو که برای همگان موضوع شفاف و واضح باشد 🗿

عرض سلام ادب و با تشکر از راهنمایی دوستان بخصوص جناب زبر دست برق ناشی از الکتریسیته ساکن است . ضمنا در ایران دوشاخه ها و پریزها فاقد سیم ارت می‌باشد دوستانه که فرمودند به ارت دستگاه وصل کنند بفرمایند ارت را از کجا تهیه میکنید آیا منظورتان نول است . همچنین اگر دوشاخه رو برعکس وصل کنند همون نول تبدیل به فاز میشه

amookhteh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2015-01-17
813
1,018
تلسکوپی رو با چسب پهن شفاف عایق کن تست کن و مورد بعد پارویی با شیلنگ خرطومی رو بدون جاروبرقی رو فرش بکش ببین برقدار میشه ؟

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
سلام
من هم خیلی وقته به این نتیجه رسیدم که این الکتریسینه ساکن بدن اپراتور هست که لوله فلزی جاروبرقی منتقل میشه مخصوصا در فصل سرد و خشک که رطوبت کمتر هست
من خودم در زمان استفاده یک دستم رو دائم روی لوله فلزی جارو برقی نگه میدارم و از این راه الکتریسیته دائم تخلیه میشه و احساس برق گرفتگی نمیکنم

بالا