آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

فلزیاب آنتنی LRL

alidelkhah

کاربر
2009-01-28
27
36
سلام
بله مهندس.هم خودم طراحی کردم و هم نمونه های زیادی را ساختم.ردیاب فلزات در گنج یابی واقعا مثل یک معجزه هست. اصولی ترین روش برای گنج یابی هم ابتدا استفاده از ردیاب هست و بعد نقطه زن.
واقعا حس عجیبی هست وقتی با چشم میبینی انتنها حرکت می کنند.
باسلام وخسته نباشید خدمت اساتید و مهندسین محترم
در رابطه با مدارات فلزیاب های آنتنی دوتا سوال برام پیش آمده که امیدوارم جواب منطقی وقانع کننده از اساتید دریافت کرده باشم
آن عامل ویا انرژی که باعث حرکت آنتن‌ها می شود را توضیح دهید، ویا اینکه اگر آنتن‌ها را دریک جایی به صورت کاملا قایم وتراز شده مثلاً روی یک میز نصب کنیم وفرض کنیم فرکانس مداری که ساخته ایم دقیقا روی یک فلز مثلا طلا تنظیم شده است ،ایا باز هم آنتن ها حرکت می کند؟
دوم اینکه،اگر پیدا کردن فلزات مدفون شده در زیرزمین توسط دوتا میله مسی یا برنجی ویک نوسان ساز (ترانزیستوری ویا ای سی ۵۵۵ ویا یک میکروکنترلر با چند خط برنامه) بسادگی مقدور بود چرا شرکت های بزرگ فعال در زمینه ساخت دستگاههای فلزیاب ،اینهمه هزینه می کردن و دستگاهای پالسی با عمق بالا ،ویا دستگاههای اسکن زمین وغیره تولید می کردند ؟خوب می آمدن و میگفتن برید فلزیاب آنتنی بسازید!!!!

alidelkhah

کاربر
2009-01-28
27
36
آیا کسی هست بیاد اینجا توضیح منطقی و علمی ارایه بده که،فلزیاب های آنتنی برچه مبنا و پایه علمی کار می کند؟!
خواهشاً دوستان ازحرفای بنده ناراحت نشوند بنده قصد جسارت به کسی یا شخص خاصی را ندارم، اینجا چون یک محیط علمی مهندسی است باید تمام حرفها نوشته ها پایه و اساس علمی داشته باشد،بنده وخیلی های دیگه خوشحال می شویم که یک نفر که در این زمینه اطلاعات کافی دارد بیاد توضیح دهد.
با نهایت تشکر و قدردانی از اساتید و سروران عزیز.

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,099
74,087
48
ایران
آیا کسی هست بیاد اینجا توضیح منطقی و علمی ارایه بده که،فلزیاب های آنتنی برچه مبنا و پایه علمی کار می کند؟!
خواهشاً دوستان ازحرفای بنده ناراحت نشوند بنده قصد جسارت به کسی یا شخص خاصی را ندارم، اینجا چون یک محیط علمی مهندسی است باید تمام حرفها نوشته ها پایه و اساس علمی داشته باشد،بنده وخیلی های دیگه خوشحال می شویم که یک نفر که در این زمینه اطلاعات کافی دارد بیاد توضیح دهد.
با نهایت تشکر و قدردانی از اساتید و سروران عزیز.
سلام. این گروه تو تلگرام هست .میتونید سواالاتون رو بپرسید.https://t.me/radius_metal_detector

Newman1

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-04-12
349
890
کسانی که شرایطش رو دارند یک ازمایش علمی انجام بدند دو نفر بدون اطلاع دادن به هم هدف رو کار بزارن یا نزارن یکی ردیابی کنه تو پنجاه بار امتحان شانسی یا غیر شانسی بودن این سیستم معلوم میشه انحراف ایا رابطه معنا داری داره یانه من خودم که قبولش ندارم

چگيني

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-05-19
551
1,094
سلام. این گروه تو تلگرام هست .میتونید سواالاتون رو بپرسید.https://t.me/radius_metal_detector
سلام
خیلی تحقیق کردم،خیلی ا دستگاه های آنتنی و ردیاب را باز کردم و تحلیل مدار انجام دادم ،بودن یا نبودن مدار تاثیر در عملکر دستگاه ندارد،از نظر محاسبات علمی توجیهی ندیدم، فقط چندتا چراغ و ال سی دی نمایشگر و دکمه ها و منوهای تنطیمات،که باز تاثیری ندارد،تنها تاثیر قانع کردن اپراتور یا خریدار است،حالا اپراتور چون باورش میشه و به خودش تلقیق ذهن ممکن است،میله یا آنتن به سمت هدف از قبل مشخص شده برود.

چگيني

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-05-19
551
1,094
کسانی که شرایطش رو دارند یک ازمایش علمی انجام بدند دو نفر بدون اطلاع دادن به هم هدف رو کار بزارن یا نزارن یکی ردیابی کنه تو پنجاه بار امتحان شانسی یا غیر شانسی بودن این سیستم معلوم میشه انحراف ایا رابطه معنا داری داره یانه من خودم که قبولش ندارم
سلام
خودم صدها بار آمایش کردم هیچگونه واکنشی یا حساسیتی،چه از دور چه از نزدیک ندارد.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Newman1

FX55

کاربر vip
کاربر
2014-10-18
272
325
اصفهان
سلام
خودم صدها بار آمایش کردم هیچگونه واکنشی یا حساسیتی،چه از دور چه از نزدیک ندارد.

سلام دوست عزیز جناب چگینی

سال نو مبارک.

بنده چندین نوع از سیستم های LRL را شخصا دیدم و بعضا هم با بعضی ها شون کارکردم.

بطور خلاصه فعلا هیچ توضیح قابل تامل علمی برایش وجود ندارد اما این به این دلیل هم نیست که بتوانیم آنرا رد کنیم . بسیاری از مسائلی در علم فیزیک هست

که هنوز پاسخی برای آن نیست.

ابتدا باور نداشتم و بشدت این موضوع را رد میکردم اما خود شاهد بودم شخصی با دو میله ریاب که کپسولی هم کنار آن متصل بود ( به گفته خود کاربر

نوعی مواد یا جیوه در آن بود ) با در دست گرفتن به اصطلاح خوراک جنس مخفی شده را در فاصله حدود 30 متری تشخیص و پیدا کرد.

در مورد بعضی دیگر از LRL های دیجیتالی که نقشه های آن در اینترنت و یا تجاری هستند هم تقریبا همین مسئله صدق میکند.

البته بعضی هم مدعی این هستند که اپراتور بایستی وارد باشد و قدرت ذهن هم تاثیر داره که شخصا روی این موضوع نظر مثبتی ندارم.

موضوع یون یاب ها هم تقریبا علمی است و قبلا هم برای مصارف مختلف آزمایشگاهی ، صنعتی و ..... استفاده میشده.

موفق باشید.

چگيني

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-05-19
551
1,094
سلام دوست عزیز جناب چگینی

سال نو مبارک.

بنده چندین نوع از سیستم های LRL را شخصا دیدم و بعضا هم با بعضی ها شون کارکردم.

بطور خلاصه فعلا هیچ توضیح قابل تامل علمی برایش وجود ندارد اما این به این دلیل هم نیست که بتوانیم آنرا رد کنیم . بسیاری از مسائلی در علم فیزیک هست

که هنوز پاسخی برای آن نیست.

ابتدا باور نداشتم و بشدت این موضوع را رد میکردم اما خود شاهد بودم شخصی با دو میله ریاب که کپسولی هم کنار آن متصل بود ( به گفته خود کاربر

نوعی مواد یا جیوه در آن بود ) با در دست گرفتن به اصطلاح خوراک جنس مخفی شده را در فاصله حدود 30 متری تشخیص و پیدا کرد.

در مورد بعضی دیگر از LRL های دیجیتالی که نقشه های آن در اینترنت و یا تجاری هستند هم تقریبا همین مسئله صدق میکند.

البته بعضی هم مدعی این هستند که اپراتور بایستی وارد باشد و قدرت ذهن هم تاثیر داره که شخصا روی این موضوع نظر مثبتی ندارم.

موضوع یون یاب ها هم تقریبا علمی است و قبلا هم برای مصارف مختلف آزمایشگاهی ، صنعتی و ..... استفاده میشده.

موفق باشید.
سلام
سالی پر از خیر و برکت و سلامتی برایتان آرومندم.
من هم با نظر شما موافقم،توجیح علمی ندارد،ولی با دست بعضی ها افراد کار میکند،نمی خواهم واردبحث شوم،سال 1378، در رابطه با فلزیاب های پالسی و القایی،و فلزیاب های LRL و فرکانسی،تحقیقات زیادی کردیم،فلزیاب های القایی و پالسی،توجیح واقعی دارد قابل محاسبه و طراحی هستند،اما فلزیاب های LRL یا آنتنی میله ای،توجیحی که برایشان میشود قابل قبول نیست،چون با هیچگونه تجزیه تحلیلی جور نیست.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: masuodd55

چگيني

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-05-19
551
1,094
سلام
سالی پر از خیر و برکت و سلامتی برایتان آرومندم.
من هم با نظر شما موافقم،توجیح علمی ندارد،ولی با دست بعضی ها افراد کار میکند،نمی خواهم واردبحث شوم،سال 1378، در رابطه با فلزیاب های پالسی و القایی،و فلزیاب های LRL و فرکانسی،تحقیقات زیادی کردیم،فلزیاب های القایی و پالسی،توجیح واقعی دارد قابل محاسبه و طراحی هستند،اما فلزیاب های LRL یا آنتنی میله ای،توجیحی که برایشان میشود قابل قبول نیست،چون با هیچگونه تجزیه تحلیلی جور نیست.

masuodd55

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-01-16
431
1,087
درود؛ چنین ردیابها کاملا وابسته به شرایط درونی و فیزیکی و روانی شخص اپراتور داره؛ این ردیابها در دست هر فرد کار نمیکنه؛ اگر شرایط فرد مناسب باشه حتی با میله خالی هم کار میکنه؛ گروه خونی هم موثر هست به نحوی که گروه خونی o- کمترین حرکت رو نسبت به گروه خونی دیگر داره؛ در دست من کار نمیکنه ولی دیدم دست افرادهایی که کار میکرد؛ البته خطا زیاد داره؛ درکل به درد نمیخوره؛ چند سالی هست که طراحان ردیاب به سمت نور و ردیابی با فرستنده نوری با طیف های مختلف نوری و گیرنده مادون قرمز انجام میدن؛ ردیاب فرانکو هم خوب هست؛ آقای چگینی پیام خصوصی رو چک بفرمایید؛ ممنون

بالا