آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

عدم استارت مادربورد زمان نصب gigabyte RX5700 XT

mehran_deadl

کاربر vip
کاربر
2012-10-10
277
253
NEY CITY
با سلام خدمت دوستان
کارت پس از نصب روی مادربورد مانع استارت مینبورد میشود.پس از بررسی اولیه مشخص شد +12v_pcie به gnd شورتی داره.دوستان تجربه ای راجع به این موضوع داشتن؟برد ویو و نقطه مورد بحث و هم واسه دوستان مشخص میکنم.ممنون از توجهتون

پیوست‌ها

• 71.3 کیلوبایت بازدیدها: 36

مهرزاد قائم مقامی

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-08-31
272
529
بوشهر
با سلام خدمت دوستان
کارت پس از نصب روی مادربورد مانع استارت مینبورد میشود.پس از بررسی اولیه مشخص شد +12v_pcie به gnd شورتی داره.دوستان تجربه ای راجع به این موضوع داشتن؟برد ویو و نقطه مورد بحث و هم واسه دوستان مشخص میکنم.ممنون از توجهتون
درود بر شما
پایه 12v-pcie به 4 تا خازن با شماره های 103،104،110،118 و به پایه 1 فیوز f5 راه دارد
بعد از اون پایه 2 فیوز هم به یک خازن دیگه با شماره 102 و به پایه 1 سلف l49,l1002,l1899 راه دارد
تا به اینجا با برداشتن سلف l49,l1002,l1899 مسیر قبل و بعد سلف قابل تفکیک شدنه
بعد از برداشتن سلف اگر شورتی 12v-pcie پا بر جا بود که قطعا یکی از این 5 خازن دلیل شورتی هست
اگر با برداشتن سلف شورتی 12v-pcie بر طرف شد باید بری سراغ پایه 2 سلف که ارتباط اون با چندین ای سی و قطعات دیگر هست
شورطی در یکی از این قطعاته، بخصوص ای سی ها، که باید با تست از اونها شروع کنی

یه راه ساده تر هم اینه که شما از سر 12v-pcie اقدام به تزریق ولتاژ کنی و ببینی کدوم قطعه داغ میکنه
ابتدا با ولتاژ و امپر خیلی کم شروع کن و اگر اون قطعه پیدا نشد ولتاژ رو یواش یواش ببر بالا (البت خیلی به 12 ولت نزدیک نشو )
چون با لمس انکشتان بر رو قطعه دمای کمتر از 35 یا 40 درجه قابل تشخیش نیست تزریق ولتاژ نیاز به دقت بالا دارد
و 100 البت بهتره برای پیدا کردن قطعه داغ از ابزار اشکار ساز دما استفاده شود(من خودم در این موارد از ترمو ویژن استفاده میکنم)

آخرین ویرایش:

mehran_deadl

کاربر vip
کاربر
2012-10-10
277
253
NEY CITY
درود بر شما
پایه 12v-pcie به 4 تا خازن با شماره های 103،104،110،118 و به پایه 1 فیوز f5 راه دارد
بعد از اون پایه 2 فیوز هم به یک خازن دیگه با شماره 102 و به پایه 1 سلف l49,l1002,l1899 راه دارد
بعد از برداشتن سلف اگر شورتی 12v-pcie پا بر جا بود که قطعا یکی از این 5 خازن دلیل شورتی هست
اگر با برداشتن سلف شورتی 12v-pcie بر طرف شد باید بری سراغ پایه 2 سلف که ارتباط اون با چندین ای سی و قطعات دیگر هست

یه راه ساده تر هم اینه که شما از سر 12v-pcie اقدام به تزریق ولتاژ کنی و ببینی کدوم قطعه داغ میکنه
ابتدا با ولتاژ و امپر خیلی کم شروع کن و اگر اون قطعه پیدا نشد ولتاژ رو یواش یواش ببر بالا (البت خیلی به 12 ولت نزدیک نشو )
چون با لمس انکشتان بر رو قطعه دمای کمتر از 35 یا 40 درجه قابل تشخیش نیست تزریق ولتاژ نیاز به دقت بالا دارد
و 100 البت بهتره برای پیدا کردن قطعه داغ از ابزار اشکار ساز دما استفاده شود(من خودم در این موارد از ترمو ویژن استفاده میکنم)
ممنون از توجهتون
تست میکنم و نتیجه رو اعلام میکنم

mehran_deadl

کاربر vip
کاربر
2012-10-10
277
253
NEY CITY
درود بر شما

با سلام مجدد
بر طبق راهنمایی ارزشمندتون سلف و از مدار خارج کردم ولی مشکل شورت بودن همچنان وجود داشت.با تست یک به تک قطعات قبل از سلف مشخص شد c104 شورت شده.
مطابق مقدار نوشته شده در برد ویو برای مقدار این خازن این عبارت درج شده
10U/8/X5R/16V/K
از کجا میتونم قطعه رو تهیه کنم؟محمد الکترونیک چند مورد 10uf داره ولی همه دارای پلاریته بودن میشه از اون موارد هم استفاده کرد؟

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
791
1,328
مطابق مقدار نوشته شده در برد ویو برای مقدار این خازن این عبارت درج شده
10U/8/X5R/16V/K
از کجا میتونم قطعه رو تهیه کنم؟محمد الکترونیک چند مورد 10uf داره ولی همه دارای پلاریته بودن میشه از اون موارد هم استفاده کرد؟
سلام
خازن مولتی‌لایر سرامیکی 10uf تهیه بفرمایید کفایت میکنه. خازن‌های توی بازار هم عموما ۵۰ ولت هست که برای کار شما مناسبه.
یا همانطور که همکارمون اشاره کردن؛ می‌تونید از روی هر نوع برد اوراقی یه خازن مولتی‌لایر 10uf بردارید.

جهت اطلاع‌:
10uf و 16V که تکلیفش مشخصه
X5R یعنی: درجه حرارت کاری X5R: 55°C to +85°C
K به مفهوم: تلرانس %±10
8 هم به مفهوم سایز پکیج هست

آخرین ویرایش:

mehran_deadl

کاربر vip
کاربر
2012-10-10
277
253
NEY CITY
سلام دوست عزیز اگه کارت گرافیک اوراق داری توی خط 12 ولت یه خازن smd هم اندازه پیدا کن جایگزین کن جواب میده
با تشکر از راهنمایی دوستان
خازن مشابه از خط 12 ولت گرافیک اوراقی باز شد ( gt210 1gb 😊😁)
گرافیک بدون مشکل تصویر داد و مشکل رفع شد.
ممنون از لطف و توجه دوستان

بالا