آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

در انجمن تعمیرکاران عزادار یکی از اعضای بسیار خوب خود هستیم، جناب استاد کمالی با نام کاربری غزال از مدیران بسیار با تجربه و فعال انجمن بودند و متأسفانه ایشان را از دست دادیم. برای خانواده ایشان آرزوی صبر می‌کنیم. روحشون شاد و یادشون گرامی

مشکل: صدای ضربه شدید الکترو موتور که از برخورد به پوسته حاصل میشه( هنگام اتومات کردن یخچال )

KIMIYA4

کاربر
2014-03-02
4
5
یخچال فریزر جنرال استیل FRN18F دارم که چند وقت پیش بعد از 1 سال کار کمپرسورش که ال جی 1/4 بود دیافراگم شکوند به جاش پاناسونیک 1/4 قرار داده شد درد سرهایی که تولید کرده از رله و فن و ... که جمعا 610 تومن هزینه برداشته به جای خود بعد از شارژ و رفتن تعمیر کار وقتی اتومات میکنه صدای کله زدن الکتروموتور به پوسته بسیار شدیده
البته وقتی ترموستات رو بصورت دستی کم میکنیم و برق قطع میشه این عمل وجود نداره و یا اگر از پریز کشیده بشه صدایی نمیده
توضیح اینکه شارژ گاز بیش از حده چون لوله برگشتی که به موتور میره تا 15 سانت مونده به موتور یخ میزنه
و دو روزه که صدای چکه از داخل هم میده
با آوردن سه تعمیرکار هر کدوم نظریه های متفاوت دادن و اجازه ندادم دستکاریش بکنن چون بیش از حد اذیتم کرده
نظر اول : گازش زیاده
نظر دوم : دیفراست خرابه و به گاز مربوط نیست
نظر سوم : موتور تازه خریده شده خرابه
عزیزان اگه راهنمایی کنن ممنون میشم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NICHICON

نیما دلاور

کاربر
2015-12-09
36
24
با سلام،فن واحد داخلی کار میکنه؟احتمال اینکه مایع وارد کمپرسور بشه زیاده،و اینکه اگه از داخل کمپرسور باشه احتمال کمبود روغن هم هست..

Sent from my SM-N900W8 using Tapatalk

KIMIYA4

کاربر
2014-03-02
4
5
ممنونم از پاسختون
1 - هر دو فنهای داخل خوب و تقریبا بی صدا کار میکنن
2 - بدلیل اذیتهایی که در این دستگاه کشیدم قبل از بستن موتور صفر مقدار روغن از روی دیتا شیت موتور مزبور کنترل شد که کمبودی نداشت فکر کنم 330 ml بود

م.زبردست

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
موتورهای طرح ژاپنی به دلیل آناتومی خاصی که دارند ویک نگهدارنده در قسمت بالایی میل روتور دارند در موقع خاموش شدن کله مبزنند مثل پاناسونیک/ماتسوشیتا/ ناسینال قدیم(حتی با دست تکان دهید میبینید صداداد) ومشکل خاصی ندارد-در باره صدای چکه کردن هم گاز زیاده وداره به صورت مایع وارد موتور میشه وهنگام برخورد با روغن "جلیز ولیز" میکند که باید گاز کم شود
--هزینه ایی که از شما گرفته اند کاملا ناعادلانه وخارج از نرخ میباشد به اتحادیه مربوطه مراجعه کنید----

نیما دلاور

کاربر
2015-12-09
36
24
فنرهای لرزه گیر داخلی موتور خاصیت فنریشونو از دست دادن،که بهتره یا فنرها تعویض بشن یا موتور تعویض شه..

م.زبردست

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
فنرهای لرزه گیر داخلی موتور خاصیت فنریشونو از دست دادن،که بهتره یا فنرها تعویض بشن یا موتور تعویض شه..

دوست عزیز دقت کنین:ایشون میگن موتور تازه تعویض شده ونو هستش

نیما دلاور

کاربر
2015-12-09
36
24
موتورهای طرح ژاپنی به دلیل آناتومی خاصی که دارند ویک نگهدارنده در قسمت بالایی میل روتور دارند در موقع خاموش شدن کله مبزنند مثل پاناسونیک/ماتسوشیتا/ ناسینال قدیم(حتی با دست تکان دهید میبینید صداداد) ومشکل خاصی ندارد-در باره صدای چکه کردن هم گاز زیاده وداره به صورت مایع وارد موتور میشه وهنگام برخورد با روغن "جلیز ولیز" میکند که باید گاز کم شود
--هزینه ایی که از شما گرفته اند کاملا ناعادلانه وخارج از نرخ میباشد به اتحادیه مربوطه مراجعه کنید----
با سلام استاد گرامی
در شرکتی که مشغول به کار هستم،به مشتری فقط موتورهای پاناسونیک را بخاطر صدای کم و کیفیت بالا پیشنهاد میکنیم، با توجه به این موضوع تا الان هیچ موردی با توجه به صدای داخلی کمپرسور پاناسونیک مراجعه نشده..روغن کم یا کف کردن روغن( بر اثر برگشت مایع مبرد) باعث فرسودگی سریع در قطعات کمپرسور میشه..

KIMIYA4

کاربر
2014-03-02
4
5
بنده هم به چند واحد تعمیراتی مراجعه کردم که گفتن موتورهای پاناسونیک بیصدا ترین موتور ها هستن همچنین فروشنده هم که آدم مجربیه به همین خاطر اینو داد ضمنا اول پست عرض کردم که روغن با مقدار مجاز در دیتا شیت مطابقت داشت که فکر کنم 330 cc یا 310 cc بود

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NICHICON

م.زبردست

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
با سلام استاد گرامی
در شرکتی که مشغول به کار هستم،به مشتری فقط موتورهای پاناسونیک را بخاطر صدای کم و کیفیت بالا پیشنهاد میکنیم، با توجه به این موضوع تا الان هیچ موردی با توجه به صدای داخلی کمپرسور پاناسونیک مراجعه نشده..روغن کم یا کف کردن روغن( بر اثر برگشت مایع مبرد) باعث فرسودگی سریع در قطعات کمپرسور میشه..

عرض کردم تنها در زمان خاموش شدن صدایی میدهندکه ندرتا مشاهده میشود وگرنه مطمئنا بی صدا هستند-شما یک موتور ناسیونال بدون پوسته راببینید متوجه منظور بنده میشوید

tamizkar

کاربر
2013-07-21
31
33
گاز زیاده-در حمل و نقل فنر داخلی موتور یا شکسته یا از جای خودش حرکت کرده.خدانگهدار تمیزکار

بالا