آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

ساخت شبیه ساز سنسور اکسیژن

xl150

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-10-01
1,393
13,754
USD
با سلام خدمت دوستان عزیز والا من سنسور اکسیژن ماشینم خرابه تو این گرونی هم که سنسورش میگن شده 110تومن زورم داره بخرم تو اینترنت اینو پیدا کردم که شبیح سازی هست که میشه خرید وجای اون گذاشت چند تا سایت هم پیدا کردم ولی تک فروشی نداشتن یه نقشه گذاشته بودن تو سایت دیگه از دوستان تقاضا دارم کمک کنن که ایا میشه واقعا این شبیح ساز رو جایگزین سنسور کرد یا نه واین مدار واقعا عملیه اخه نتونستم بخرم ممنون راهنمایی کنید

پیوست‌ها

• 12.4 کیلوبایت بازدیدها: 882
  • 8.4 کیلوبایت بازدیدها: 867

s_ali_m

کاربر
2012-02-06
203
1,077
تهران خ جمهوری
سلام دوست عزیز می تونین از تعمیرگاههای CNG تهیه کنین. اگر خواستین بخرین محصول شرکت نگارین صنعت (NSA) رو بخرین. تو چند مدلی که من دیدم این یکی بهتر جواب داده. البته نقشه اش رو هم فک کنم تو آرشیوم دارم. ضمنا ساخت این نقشه ای رو که گذاشتین هزینه ای نداره, به 5 تومنم نمیرسه, تمام قطعاتشم ریخته تو بازار!

xl150

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-10-01
1,393
13,754
USD
اره دوست عزیز قطعات زیاده اما میخواستم طریقه نصب رو بدونم سنسور من خرابه ایا اونم باید عوض کنم یانه اخه یکی میگفت باید سنسور سالم باشه موندم چکار کنم

rezasisi

کاربر
2011-05-26
112
430
تهران
با سلام خدمت دوستان عزیز والا من سنسور اکسیژن ماشینم خرابه تو این گرونی هم که سنسورش میگن شده 110تومن زورم داره بخرم تو اینترنت اینو پیدا کردم که شبیح سازی هست که میشه خرید وجای اون گذاشت چند تا سایت هم پیدا کردم ولی تک فروشی نداشتن یه نقشه گذاشته بودن تو سایت دیگه از دوستان تقاضا دارم کمک کنن که ایا میشه واقعا این شبیح ساز رو جایگزین سنسور کرد یا نه واین مدار واقعا عملیه اخه نتونستم بخرم ممنون راهنمایی کنید

درود
بطور کلی بحث شبیه ساز سنسور اکسیژن از وقتی شروع شده که خودروها را دوگانه سوز کردند وماجرا از این قراره که وقتی سیستم سوخت روی گاز میره در خروجی از اگزوز دیگه مثل بنزین co2 وبقیه گازها تولید نمیشه وچون سنسور اکسیژن در برابر وجود اون گازها در اگزوز از خود واکنش نشون میده و ولتاژی رو به ecuمیده در حالت گاز عملا این ولتاژ قطع میشه.وچون در ecu یکی از پارامترهایی که برای تنظیم سوخت از ان استفاده میشود پارامتر سنسور اکسیژنه ecu نبود این ولتاژرو متوجه شده خطا روثبت وچراغ چک رو روشن میکنه.حالا با توجه به نبود ولتاژسنسور اکسیژن ecuبطور اتومات طبق برنامه ایی که براش در حافظه نوشتند از پارامترهای دیگر سنسورها استفاده کرده ویه جورایی میشه کفت بحالت اضطراری وخود سرانه سوخت را تنظیم میکند.حالا مسعله از اینجا شروع میشه تا زمانی که روی گازه شما فقط چراغ چکت روشنه اما چون سوخت مصرفیت گازه علنا مشکلی را متوجه نمیشوی اما به محض رفتن روی بنزین چون عملیات محاسبه ایecuدر حالت اضطراریه موتور بد کار میکنه که با رفع کردن خطا وزدن ریست توسط دیاگ دوباره ecuبحالت نرمال برمیگرده.حالا برای اینکه این مشکل پیش نیاید یکی از پایه هاییرو که ولتاژ سنسور اکسیژن به ecu میفرسته رو با گذاشتن یک رله سر راهش وقتی روی گاز میره قطع میکنن که باعث میشه پارامتر سنسور اکسیژن روی ولتاژپیش فرضی خود ایسیو بمونه وecuبحالت اضطراری نره ومیشه گفت یه جورایی میانگین عمل میکنه.خلاصه اینکه داداش حتی اگه این شبیه سازیرو که اپ کردهاید بسازید وروی خودرو نصب کنید شرایط کاری موتور درست نخواهد بود.هر چند که چراغ چک خاموش باشد.اقا شرمنده زیاد حرف زدم یه سنسور بخر هم خودتو راحت کن هم ماشینو. موفق باشی

بالا