آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

راهنمایی.ضعیف بودن کولر پراید ۱۳۲ sxمدل ۹۱

سلام خسته نباشید
پراید ۱۳۲ sxمدل ۹۱

چندین تعمیر کار کولر بردم تعمیر ولی هر تعمیر کاری گاز میزد ..یکی گاز کم میکرد خلاصه خیلی کار کردن رو ماشین ..یکی دریچه هارو دستکاری میکرد ..یعضی از استادها آب میریختن رو رادیات همون لحظه خنک میشد بازم ضعیف میشد ؟؟
یه مطلب دیگه هم هستش میخواستم بگم موقعی که آفتاب قطع میشه کولر خنک میشه خیلی خوب کار میکنه ولی موقعی که آفتاب هستش خیلی ضعیفه ؟؟میخواستم بدونم مشکل کولر از کجاست؟ممنونم
اینقدر دیگه هزینه کردم بابت کولر خسته شدم ..
ممنون میشم راهنمایی کنید

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
385
797
درود. سیستم تهویه مطبوع یا Air conditioner خودرو نسبتا پیچیده است و از اجزای زیادی تشکیل شده و باید با حوصله و با کمک ابزار دقیق تست و عیب یابی بشه و فقط با افزودن یا کاهش میزان گاز مبرد در سیستم نمی توان مشکلات آن را حل کرد. مثلا در مورد مشکلی که اشاره کردید، ممکنه کندانسور (رادیاتور کولر) دچار آلودگی و کثیفی شده باشه یا فن آن درست عمل خنک کاری رو انجام نده و یا ترموستات داخل اواپراتور (پشت داشبورد) درست کار نکند. و شاید کپسول رسیور یا خشک کن خراب شده و نیاز به تعویض دارد که با مانومتر یا فشار سنج قابل تشخیص است. دو راهنمای سیستم کولر پراید را به همراه چند تصویر انتخابی ضمیمه کردم که احتمالا مفید باشند.

پیوست‌ها

• 66.7 کیلوبایت بازدیدها: 37
  • 242.4 کیلوبایت بازدیدها: 36
  • 231.8 کیلوبایت بازدیدها: 36

farzad55

کاربر vip
کاربر
2020-10-02
177
235
اصفهان
سلام خسته نباشید
پراید ۱۳۲ sxمدل ۹۱

چندین تعمیر کار کولر بردم تعمیر ولی هر تعمیر کاری گاز میزد ..یکی گاز کم میکرد خلاصه خیلی کار کردن رو ماشین ..یکی دریچه هارو دستکاری میکرد ..یعضی از استادها آب میریختن رو رادیات همون لحظه خنک میشد بازم ضعیف میشد ؟؟
یه مطلب دیگه هم هستش میخواستم بگم موقعی که آفتاب قطع میشه کولر خنک میشه خیلی خوب کار میکنه ولی موقعی که آفتاب هستش خیلی ضعیفه ؟؟میخواستم بدونم مشکل کولر از کجاست؟ممنونم
ممنون میشم راهنمایی کنید
سلام .
فارغ از هر عیبی که داشته باشد ( سیستم خنک کنندگی ) و ..... به باطری ساز مجرب مراجعه کنید و ازش بخواهید با نصب مقاومت بر سر سنسور آب موتور که فرمان فعال سازی دور زیاد فن ها را میدهد نصب کند تا فن ها هنگام کولر گیری با دور زیاد کار کند. احتمالا مشکل تون بر طرف میشه.
موفق باشید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Ferydon62

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
سلام خسته نباشید
پراید ۱۳۲ sxمدل ۹۱

ممنون میشم راهنمایی کنید
درود دوست بزرگوار

بر طبق تجارب قبلی،،
شما نزد هر تعمیرکار برقی که ابتدا بابت کولر ماشین مراجعه کرده بودی سعی کنید مشکل را از طریق همان تعمیرکار پیگیری کنید تا به نتیجه برسید

خصوصا روی کولر خودرو که گاز در محفظه بسته میباشد و دست بخوره گاز را باید خالی کنند و هزینه شارژ گاز هم سنگین هست

از آنجاییکه سود اصلی این صنف در تزریق گاز هست و عمده فعالیت اینها هم در همین سه ماه گرم تابستان میباشد و اغلب اینها هم کاربلد و خبره نیستن
بنابراین شما نزد هر برق کار جدید دیگه ای که بری میگه گاز قبلی بدرد نمیخوره و دوست داره خودش گاز تزریق کنه
اونی هم که خودش گاز را تزریق نکرده باشه به کار شما دل نمیده و میپیچونه لذا مدام هزینه تراشی الکی برات میکنن

بابت کولر و هیدرولیک فرمان خودرو باید خیلی مراقب باشید
من تعمیرکار کاربلد در این صنف ها ندیدم .
مگر عاقبت خودت ایراد را تشخیص بدی

الان دقیقا مشکل شما چیه ؟ اگر سرمایش کولر ضعیف هست
یا نوغ گاز مرغوب نیست و یا سیستم نشتی داره

با توجه به توضیحاتی که دادید به نظر بنده نشتی باعث میشه بعد از هر سرویس و پس از مدتی استفاده ((بستگی به تایمی که کولر شما روشن و استفاده شده ))
بخشی از گاز تخلیه میشه و سرمایش کاهش پیدا میکنه

بالا