آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

راهنمایی درباره تعمیرامپلیفایر

مهدی.س

کاربر vip
کاربر
2018-03-16
13
4
سلام.یک امپلیفایر خانگی بدستم رسیده که قبلا روش کارکردن وداغون کردن.باکلی زحمت قطعات رو دونه دونه تعویض وتست کردم.ترانس سه سر 35 ولت داره خب؟ من سروسط رو بالامپ ماشین سری کردم جهت ایمنی تست مدار،وقتی یکی از دوسر باقیمانده رو به مدارمیزنم اول صدامیده ولی بعدچندثانیه ترانزیستورهای c2073 دریک کانال داغ میکنه ودرکانال دیگه ترانزیستورa940 میسوزه.دلیلش چی میتونه باشه؟ ایاحتماباید دوسرترانس همزمان به مداروصل بشه جهت چک اولیه؟ چراسریع داغ میشه میسوزه؟؟

FX55

کاربر vip
کاربر
2014-10-18
272
325
اصفهان
سلام.یک امپلیفایر خانگی بدستم رسیده که قبلا روش کارکردن وداغون کردن.باکلی زحمت قطعات رو دونه دونه تعویض وتست کردم.ترانس سه سر 35 ولت داره خب؟ من سروسط رو بالامپ ماشین سری کردم جهت ایمنی تست مدار،وقتی یکی از دوسر باقیمانده رو به مدارمیزنم اول صدامیده ولی بعدچندثانیه ترانزیستورهای c2073 دریک کانال داغ میکنه ودرکانال دیگه ترانزیستورa940 میسوزه.دلیلش چی میتونه باشه؟ ایاحتماباید دوسرترانس همزمان به مداروصل بشه جهت چک اولیه؟ چراسریع داغ میشه میسوزه؟؟
سلام.
عکس واضح از رو و پشت برد ارسال کنید.
ضمنا کارهایی که بر روی آن انجام شده کامل بگویید.
لامپ سری با سر وسط صحیح نیست . شما با برق ورودی یک لامپ 100 واتی را سری کنید.
ولتاژ تغذیه را جداگانه اندازه گیری و اعلام کنید.

ولتاژ پایه های ترانزیستورهای قدرت را اندازه گیری و اعلام کنید.

مهدی.س

کاربر vip
کاربر
2018-03-16
13
4
قربان معرفتت برادر.بروی چشم عکسشومیذارم.کلا ترانزیستورهای 5200 و1949 طبقه خروجی+ ترانزیستور669 درایو+ترانزیستورa940و c2073 ومقاومتهای اونهاروعوض کردم.بمحض اتصال ولتاژ(باوجودولتاژکمتراز حدنیاز،اول صدامیده وبعددوالی سه ثانیه میسوزه.برق ورودی بعدازپل دیودوخازن مستقیم در ترانزیستورطبقه خروجی وطبقه ای که a940 وc2073 هستش واردمیشه

FX55

کاربر vip
کاربر
2014-10-18
272
325
اصفهان
قربان معرفتت برادر.بروی چشم عکسشومیذارم.کلا ترانزیستورهای 5200 و1949 طبقه خروجی+ ترانزیستور669 درایو+ترانزیستورa940و c2073 ومقاومتهای اونهاروعوض کردم.بمحض اتصال ولتاژ(باوجودولتاژکمتراز حدنیاز،اول صدامیده وبعددوالی سه ثانیه میسوزه.برق ورودی بعدازپل دیودوخازن مستقیم در ترانزیستورطبقه خروجی وطبقه ای که a940 وc2073 هستش واردمیشه
سلام.
دوست عزیز.

خروجی آمپ را قطع کن و با روشی که در پست 2 گفتم ابتدا ولتاژ ورودی پس از پل دیود و خازن صافی را اندازه گیری کن .

سپس ولتاژ روی سه پایه ترانزیستور های 5200 و 1943 را اندازه گیری و اعلام کن.

عکس واضح از برد ( رو و پشت برد ).

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: habbib
بالا