آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: درخواست شماره فیوز ماکروویو جیپاس gmo-1851

elnino909

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-12-03
960
4,809
سلام
یدونه ماکروویو جیپاس برای تعمیر دارم که دیدم یک فیوز روش نیست و تعمیرکار قبلی دراورده
روی جعبه پلاستیکی فیوز زده 5kv &.75A یعنی همین شماره فیوزه ؟ ایا میشه از فیوزهای صوتی و تصویری استفاده کنم که ولتاژ 250 هست؟
بعدش میخوام علت سوختن این فیوز را بدونم ایا عادی سوخته یا چیز دیگه ای ممکنه خراب باشه و اون باعثش شده
ضمنا هیچ تجربه ای در تعمیرات مایکروویو ندارم

DSC_0058.JPG
ممنون

آخرین ویرایش:

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,711
(تبرستان) آمل
سلام
یدونه ماکروویو جیپاس برای تعمیر دارم که دیدم یک فیوز روش نیست و تعمیرکار قبلی دراورده
روی جعبه پلاستیکی فیوز زده 5kv &.75A یعنی همین شماره فیوزه ؟ ایا میشه از فیوزهای صوتی و تصویری استفاده کنم که ولتاژ 250 هست؟
بعدش میخوام علت سوختن این فیوز را بدونم ایا عادی سوخته یا چیز دیگه ای ممکنه خراب باشه و اون باعثش شده
ضمنا هیچ تجربه ای در تعمیرات مایکروویو ندارم

مشاهده فایل‌پیوست 86377
ممنون

به نام خدا
سلام دوست گرامی
احتراما معمولا سوختن هر فیوزی نشان از خرابی در گام بعدی فیوز میباشد حال سوختن این فیوز که یک فیوز عادی نیست
1= فشار بیش از حد به دستگاه و روشن بودن زیاد دستگاه و گرم شدن مگنترون و دیود های مستطیلی و قرار دادن اجسام فلزی در داخل فر باعث سوختن این فیوز میشود و
2= خرابی و اتصال یکی از این فیوز های مستطیلی هم باعث سوختن میشود
حال بفرمایید چرا فیوز ندارد؟
دستکاری شده است؟
این فیوز فیوز فشار قوی KV که یک فیوزتخصصی است که در داخل این فیوز ها که فیوز هایی با عملکرد سریع هستند با سیم های خیلی نازک که متصل به فنر هستند اتصال برقرار میشود و در زمان خطر سیم قطع میشود و فنر کامل ارتباط را قطع میشود .
شما میتوانید یک فیوز بلند بگیرید که بعید میدونم این سایز میلی آمپر وجود داشته باشه مثلا 1 میلی آمپر در عین حال یک فیوز بزرگ بگیر و 2 سر آهنی رو با هویه داغ کن میاد بیرون و داخل اون رو از سیم های شیلد هدفن که خیلی نازک و نرم هستند به رنگ طلایی پیدا کن 1 رشته داخل فیوز قرار بده و سر های گرفته شده رو بزار و سیم رو به سری لحیم کن دقت کن سیم طلایی قلع نخوره
و نصب کن
حتما دیود های مستطیلی را آزاد و تست کن
حتما پایه های مگنترون را آزاد و تست اهمی کن که اتصال بدنه نداشته باشد
نتیجه را اعلام کنید

elnino909

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-12-03
960
4,809
با سلام
با تشکر از استاد عزیز و معذرت خواهی بخاطر دیر شدن پاسخ #$V686
با راهنمایی شما فیوز انداختم دستگاه راحت کار میکنه اما وقتی زیاد داغ میشه یکم دود از اونجایی که المنت مهتابی هست
دیده میشه و یکم بوی سوختگی غذا میاد اونا را تا جایی که میشد تمیز کردم بازم یکم دود و بو بعضی مواقع میاد
اما دستگاه راحت کار میکنه آیا مشکلی پیش نمیاد ؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sadegh88

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,711
(تبرستان) آمل
با سلام
با تشکر از استاد عزیز و معذرت خواهی بخاطر دیر شدن پاسخ #$V686
با راهنمایی شما فیوز انداختم دستگاه راحت کار میکنه اما وقتی زیاد داغ میشه یکم دود از اونجایی که المنت مهتابی هست
دیده میشه و یکم بوی سوختگی غذا میاد اونا را تا جایی که میشد تمیز کردم بازم یکم دود و بو بعضی مواقع میاد
اما دستگاه راحت کار میکنه آیا مشکلی پیش نمیاد ؟

به نام خدا
سلام دوست عزیز
به احتمال زیاد هنوز روغن و غذا به المت چسبیده است خوب پاک کنید مشکلی پیش نمیاد شما از منوی دستگاه بعد از سرویس و خشک کردن المنت منوی گریل یا کامبی را استارت کنید تا المنت روشن شود 30 ثانیه کار کند برطرف میشود
موفق باشید

eass_2012

کاربر
2013-07-12
1
1
با سلام و عرض خسته نباشید
ماکروویو جیپاس برای تعمیر دارم که گرم نمیکنه.یکی دوبار فیوز پرونده بود که با لحیم کاری یک فیوز به قسمت فنری درست شد.اما الان فیوز سالم هست ولی گرم نمیکنه.ضمنا 220 تا سر ترانس میاد واز نظر اهمی هم سالمه.خازن های ولتاژ هم از نظر ظرفیت سالمه.حال سوال من از دوستان 1-چطوری مگنترون رو چک کنم2-ایا توبازار گیر میاد3-ممکنه ایراد از جای دیگه باشه.ممنون.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sadegh88
بالا