آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: خرابی پاور گیرین

MajiDAmieE

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2018-06-24
240
312
سلام
من تعداد پاور هایی که تعمیر کردم تا الان کم نبوده ولی تو تعمیر بعضی ها واقعا گیر میکنم و نمیدونم باید چجوری عیب یابی کنم

ی پاور گیرین هست با آی سی TL494 و WT7510
تستر رو وصل میکردم ی لحظه روشن می شد خاموش می شد
برای غیر فعال کردن پروتکت پایه های 2 و 3 آی سی WT7510 رو به هم وصل کردم تا پاور روشن بشه
رو تستر الان ولتاژ ها به شرح زیره :
5Vsb=HH
12V=LL+
5V=LL+
3.3V=2.9+

ای سی 494 رو تعویض کردم ، دیود های طبقه دوم رو خارج از مدار تست کردم سالم بودن ، خازن های 50 ولت بین دو هیت سینک تعویض شدن ولی تاثیری نداشت .

نمیدونم ممکنه ایراد از کدوم قسمت باشه و کجا رو باید چک کنم دوستان اگر لطف کنن راهنماییی کنن.
cb84e9ed-88f7-468c-af4d-89584a5dce72.jpg

nimarh

کاربر
2023-07-17
46
41
گیلان
سلام
من تعداد پاور هایی که تعمیر کردم تا الان کم نبوده ولی تو تعمیر بعضی ها واقعا گیر میکنم و نمیدونم باید چجوری عیب یابی کنم

ی پاور گیرین هست با آی سی TL494 و WT7510
تستر رو وصل میکردم ی لحظه روشن می شد خاموش می شد
برای غیر فعال کردن پروتکت پایه های 2 و 3 آی سی WT7510 رو به هم وصل کردم تا پاور روشن بشه
رو تستر الان ولتاژ ها به شرح زیره :
5Vsb=HH
12V=LL+
5V=LL+
3.3V=2.9+

ای سی 494 رو تعویض کردم ، دیود های طبقه دوم رو خارج از مدار تست کردم سالم بودن ، خازن های 50 ولت بین دو هیت سینک تعویض شدن ولی تاثیری نداشت .

نمیدونم ممکنه ایراد از کدوم قسمت باشه و کجا رو باید چک کنم دوستان اگر لطف کنن راهنماییی کنن.
مشاهده فایل‌پیوست 191466
چند ماهی از این پست گذشته مسلما پاسخ من کمکی نمیکنه به تعمیر دستگاهتون بخاطر همین چند ماه :))
اما مینویسم که خوانندگان بعدی بخونن
ببینید در قدم اول توی تعمیر پاور کامپیوتر ما به پنج ولت استند بای نیاز داریم . چنانچه این ولتاژ بالا و یا پایین باشه(همونطور که تستر شده hh یعنب مقدار زیاد رو نشون میده) پاور روشن نخواهد شد
شما اولین قدمتون اینه ولتاژ پنج ولتتون رو برسونید به 5 و این کار هم در اکثر مواقع با تعویض خازن 50 ولتی (معمولا 10 میکرو) قبل چاپر استند بای و خیلی اوقات هم با تعویض خازن بزرگ بعد چاپر استند بای معمولا 10 یا 16 ولتی(1500 تا 2200 میکرو) و همچنید بقیه خازنهای کنارش برای اطمینان بیشتر حل خواهد شد و 5 ولت استیبل میشه
حالا اگه با داشتن ولتاژ پنج ولت استند بای پاور روشن نشد باید ایراد رو تشریح کنید تا بشه در مورد دلایل اون اشکال هم بعدا نظر داد

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,873
32
چند ماهی از این پست گذشته مسلما پاسخ من کمکی نمیکنه به تعمیر دستگاهتون بخاطر همین چند ماه :))
اگر بخواهیم حقیقت موضوع رو صحیح و منطقی نگاه کنیم مسلماً پاسخ شما کمک میکنه زمان یک قرارداد نسبی هست که برامون ساختنش تا در وهله فشار و مضیقه و چالش باشیم مثل زمان گیری در انجام فعالیت های ورزشی...مطلب بعدی اینه ایشون دیر یا زود باز هم این مدل پاور به پستش میخوره شاید با این عیب یا عیب های متنوع دیگر پس کمک میکنه و می تونه در هر زمان و مکان مفید واقع بشه ارزش دانایی آگاهیی مستقل از زمان است

آخرین ویرایش:
بالا