آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

برگشت آب رادیات پراید ۱۳۲مدل ۹۱

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,976
درود
لوله برگشت اب از مخزن به رادایاتور نارنجی رنگ روی درب مخزن افتاده داخل مخزن
یک لوله پلاستیکی روی درب مخزن اب هست وقتی موتور گرم میشود این مخزن پر از اب میشود و وقتی فن شروع به چرخش میکند و اب داخل رادیاتور خنک میشود مکش اب رادیاتور اب را از همین لوله به رادیاتور برمیگرداند اگر این لوله نباشد دیگر اب به رادیاتور بر نمیگردد.( هوا وارد رادیاتور میشود )و مخزن پر میماند و بعد از ایستادن فن اب موتور گرم و بخار دار میشود و دوباره اب وارد این مخزن شده چون مخزن پر اب شده اب از لولو مشکی به بیرون هدایت میشود . با یک ساعت راه رفتن کاملا اب مخزن پر ولی اب رادیاتور نصف میشود.و دمای موتور بالا میرود و اگر این مشکل رفع نشود کاملا اب رادیاتور خالی و احتمال سوختن واشر سر سیلند است
چندین بار وقتی پراید داشتم این ایراد بر سر من امده است بهتر است انتهای لوله به درب را با مفتول محکم سفت کنید چون وقتی لوله داغ میشود از جای خود در می اید
5463800A.jpg

آخرین ویرایش:
سلام اگر ظرف مدت 1 ساعت آب داخل رادیاتور خشک میشه, اگر واشر سرسیلند سوخته باشه, موتور باید بد کار کنه و یا بخار زیادی از اگزوز بیرون بیاد, بالاخره این حجم از آب باید از جایی تخلیه بشه, در غیر این صورت بایستی برید زیر ماشین, یکی ماشین رو گاز بده و شما ببینید آب از جایی نشتی داره یا نه
سلام ممنون .اصلا نشتی نداره انگار متور تشنشه!!

درود
لوله برگشت اب از مخزن به رادایاتور نارنجی رنگ روی درب مخزن افتاده داخل مخزن
یک لوله پلاستیکی روی درب مخزن اب هست وقتی موتور گرم میشود این مخزن پر از اب میشود و وقتی فن شروع به چرخش میکند و اب داخل رادیاتور خنک میشود مکش اب رادیاتور اب را از همین لوله به رادیاتور برمیگرداند اگر این لوله نباشد دیگر اب به رادیاتور بر نمیگردد.( هوا وارد رادیاتور میشود )و مخزن پر میماند و بعد از ایستادن فن اب موتور گرم و بخار دار میشود و دوباره اب وارد این مخزن شده چون مخزن پر اب شده اب از لولو مشکی به بیرون هدایت میشود . با یک ساعت راه رفتن کاملا اب مخزن پر ولی اب رادیاتور نصف میشود.و دمای موتور بالا میرود و اگر این مشکل رفع نشود کاملا اب رادیاتور خالی و احتمال سوختن واشر سر سیلند است
چندین بار وقتی پراید داشتم این ایراد بر سر من امده است بهتر است انتهای لوله به درب را با مفتول محکم سفت کنید چون وقتی لوله داغ میشود از جای خود در می اید مشاهده فایل‌پیوست 209361
سلام ارادت ممنونم 🙏🙏🙏

سلام اگر ظرف مدت 1 ساعت آب داخل رادیاتور خشک میشه, اگر واشر سرسیلند سوخته باشه, موتور باید بد کار کنه و یا بخار زیادی از اگزوز بیرون بیاد, بالاخره این حجم از آب باید از جایی تخلیه بشه, در غیر این صورت بایستی برید زیر ماشین, یکی ماشین رو گاز بده و شما ببینید آب از جایی نشتی داره یا نه
سلام ممنونم .نه موتور خوب کار میکنه،،بخار زیادی هم نمیکنه ..نشتی هم نداره ؟

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,976
سلام ممنون متشکرم.ولی مشکل از اینا نیست .سر رادیات تا زه تعویض کردم
سر رادیاتور نه سر منبع انبساط

بالا سر ماشین باشید
به این روش تست کنید

وقتی موتور سرد است اب منبع انبساط نصف باشد
نیم ساعت روشن بزارید تا اب موتور گرم شود اب درمنبع زیاد میشود و وقتی فن شروع به چرخش میکند ببینید اب منبع انبساط دوباره کم و به نصف میرسد یا نه

90درصد ان لوله زرد رنگ افتاده داخل قمقمه منبع انبساط

این تست را حتما انجام دهید اب رادیاتور هم پر باشد و درب هم محکم ببندید
یک لوله هم از زیر درب ردایاتور به منبع انبساط وصل است پاره یا خراب نباشد

درب منبع انبساط هم سالم بود باز این تست را انجام دهید

آخرین ویرایش:

dds1

کاربر vip
کاربر
2018-01-21
395
446
اراک
باسلام
آیا بخاری ماشین حرارت لازم را داره؟ اگر با وجود داغ شدن موتور بخاری گرمایش لازم را نداره، احتمال زیاد ترموستات شما باز نمی کنه.

من چندین بار اینو تجربه کردم. و با تعویض ترموستات درست شده.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Ferydon62

Elec.ehsan

کاربر vip
کاربر
سلام
اگه واشر سرلیندر یا سرسیلندر باشه صبح که ماشینا روشنه از اگزوز آب قطره قطره میریزه بیرون و درضمن ماشین هم بشدت کم قدرت میشه واگه رسیدگی نکنی آب وروغن قاطی میشه یعنی گیج روغن را که میکشی روغن شیری رنگ هست
حرف مکانیک درسته و هرچه سریعتر بزار بازش کنه تا کار بجای باریکتر نکشیده

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Ferydon62
باسلام
آیا بخاری ماشین حرارت لازم را داره؟ اگر با وجود داغ شدن موتور بخاری گرمایش لازم را نداره، احتمال زیاد ترموستات شما باز نمی کنه.

من چندین بار اینو تجربه کردم. و با تعویض ترموستات درست شده.
سلام ممنون از شما وهمه دوستان درسته بخاری بعضی وقتها گرما ندار؟

بالا