آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

ايجاد يخ در يخچال فريزر سايوان ؟

mehrdada

کاربر
2010-02-06
75
285
با سلام خدمت سروران تجربه چندانی روییخچالوفریزرندارم .یخچال فریزر.سایوان.خودم مدتی استزیرشبکه های فن برفک ویخ میزند.سرمای یخچال وفریزرهم مناسب میباشد .ترموستات راکم میکنم یخهااب شده روی موتورمیریزند.دوباره ترموستات رازییادمیکنم. یخ میزند.حدث میزنم ترموستات برای حرارت مناسبی مثل سابق تنظیم نمیشود .راهنمایی بفرمایید..فن کارمیکند........دستگاه ضدبرفک میباشد..متشکرم

superstar

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2006-10-21
254
1,136
پاسخ : ایجاد.یخ.دریخچال فریزر سایوان......

با درود
اینگونه یخچال فریزرها (بدون برفک)اصول کارشان اینچنین است:رادیات الومنیومی داخل فریزر یخچال سرد می شود در حدی که می توان گفت یخ می زند اما درزهای بین شبکه ها هیچ وقت از یخ پوشیده نمی شود فن موجود در یخجال مکنده کوچکی محسوب می شود که هوای سرد را از رادیاتور می مکد واز طریق کانالهایی به خود فریزر و قسمت یخچال هدایت می کند
هنگامی که رادیاتور بیش از اندازه یخ زده شد ترمو دیسک با فرمان دادن به قسمت های الکترونیکی و انهم به مکانیکی باعث ایست موتور کمپرسور یخچال می شود در این لحظههیتر فعال شده اعث زوب یخ در این قسمت می شود اگر این روند ادامه پیدا کند منجر به اتش سوزی می شود قطعه ای بنام ترمو هیتر در این قسمت قرار گرفته که وظیفه درک درجه حرارت و فرمان ایست به هیتر می شود (دماهای 60 /70/30/هر شرکتی متناسب با قطعات ) و اکنون که یخ ها کاملا وب شده است موتور استار خورده وشروع بکار می کند این روند اصلی می باشد که به طور نورمال هر 12ساعت تکرار می شود
بنابراین : احتمال اینکه ترمو دیسک شما خراب باشد زیاد است زیرا هنگامی که کل محفظه فریزر (رادیاتور)یخ فرا بگیرد دیگر هوای خنک ردو بدل نمی شود نتیجه هم این می شود که بعد از 6/7ساعت خاموشی مطلق یخچال خوب کار می کند باروند ساعت از برودت کاسته می شود
توضیح:
رادیاتور خنک کننده (کندانسور) هرکجا رادیاتو گفته شده در متن فوق

mehrdada

کاربر
2010-02-06
75
285

بینهایت ازراهنمایی های شماممنون هستم درضمن منظورازترمودیسک همان ترموستات میباشد؟

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,692
62,052
اصفهان

بینهایت ازراهنمایی های شماممنون هستم درضمن منظورازترمودیسک همان ترموستات میباشد؟
با عرض سلام
نه عزیزم ترموستات برای کنترل درچه هوا و ترمودیسک قطعه ای است که در صورتی که دمای هیتر بیشتر از حدی که پیش بینی شده هیتر را قطع میکند و در یخچال هایی که ترموستات دارد ، مدار الکترونیکی برای کنترل دما ندارد ولی اگر مدار الکترونیک برای کنترل دما باشد قطعه حساس به درجه را سنسور مینامند

آخرین ویرایش:

mehrdada

کاربر
2010-02-06
75
285

باعرض پوزش وتشکرفراوان محل نصب ترمودیسک معمولا درکجای دستگاه میباشد.وبه چه شکل است.ودرکل تمام دستگاههایی که برفک ویخ نمیزنند.ونیازی به یخ زدایی دستی ندارند.دارای ترمودیسک هستند؟ ......

kambiz_g

کاربر
2009-01-21
12
18
امکانش هست ترمستادش باشه
من جای شما باشم یه سه فیش اصلی دانفوس میگیرم عوض میکنم
اگه نشد برو سراغ قسمت های دیگه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mehrdada

mehrdada

کاربر
2010-02-06
75
285
باسلام.بی نهایت سپاسگزارم..ترموستات راتعویض عیب برطرف شدازراهنمایی همکاران ممنونم.:32000000:

بالا