آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: چشمک زدن اولین چراغ آنتن در مودم ایرانسل TK-2510

Mjniyazi

کاربر vip
کاربر
2022-02-19
12
6
24
با سلام و عرض ادب
یه مودم برام آوردن با مدل TK-2510

photo_2023-01-31_02-09-35.jpg

این مودم اولین چراغ آنتن به صورت چشمک زن شده به این صورت که:

photo_2023-01-31_01-08-01.jpg

اولین چراغ از بالا به صورت دائم چشمک میزنه
بنده تصمیم به باز کردن مودم گرفتم
عکس برد مودم رو میزارم خدمتتون که مشاهده کنید:

photo_2023-01-31_01-08-06.jpg

اون قطعه مربعی شکل که ماژول نام داره به شدت داغ میکنه اگه دقت کنین از شدت حرارت بالا تغییر رنگ داده
اومدم ماژول رو باز کردم و به پشت و روی ماژول که آی سی قرار داشت با فلاکس هیت دادم گفتم شاید به علت حرارت زیاد پایه ای سردی قلع پیدا کرده

photo_2023-01-31_01-08-06 (2).jpg

ولی مشکل حل نشد و انگشتم رو روی قسمت های مختلفی از ماژول گذشتم یک قسمت به شدت حرارت غیر طبیعی داشت که با دقت بیشتر ب اون قسمت نگاه کردم

Untitled.png

اون قسمتی که با فلش مشخص کردم یک قطعه ای وجود داشت که کاملا پر از روی اون قلع جمع شده بود انگار از خود قطعه نشتی کرده بوده، وقتی که تمیز کردم اون قسمت رو
مشابه با قطعه ای که با دایره مشخص کردم اونجا قرار داشت و قتی که هیت دادم و برداشتم اونو پایه همراهش در اومد
مودم قابل تعمیر هست؟ بنظرتون با جایگذاری این قطعه مشکل برطرف میشه؟ یا مشکل از جای دیگه هست؟
برد ویو و شماتیک این ماژول یا خود مودم رو کسی داره زحمتش رو بکشه بفرسته؟
ممنون میشم اگه مهندسین عزیز زودتر جواب بنده رو بدن چون مشتری منتظره...

همکاران عزیز اگر از این مدل مودم اوراقی داشتید که ماژولش سالم باشه و یا سایتی برای خرید این ماژول وجود داره به بنده اطلاع بدید ممنون.
093******99 نیازی

درود بر شما

درج شماره تماس طبق قوانین ممنوع هست .

در صورت تکرار طبق قوانین با شما برخورد می شود .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

bardiabg

کاربر vip
کاربر
2013-06-08
26
20
سلام
من یدونه داشتم نگاه کردم،مقاومت4.7k هست.مشابه همونی که خودت گفتی.
شاید تعمیرکار قبلی فکر کرد مشکل از اینه و با قلع یکسره کرد.
دوباره ی مقاومت 4.7 بذار ببین چی میشه

Mjniyazi

کاربر vip
کاربر
2022-02-19
12
6
24
سلام
من یدونه داشتم نگاه کردم،مقاومت4.7k هست.مشابه همونی که خودت گفتی.
شاید تعمیرکار قبلی فکر کرد مشکل از اینه و با قلع یکسره کرد.
دوباره ی مقاومت 4.7 بذار ببین چی میشه

سلام ممنون از وقتی که گذاشتی و نگاه کردی
فقط ببین میتونی بفهمی به کدوم پایه وصله که سیم کشی کنم؟

roohani

کاربر vip
کاربر
2010-05-23
152
264
سلام. اون قسمتهایی که داغ میکنه مشابه مولتی پلکستور عمل میکنه و موقع SEND و RECIVE مسیرهای آنتن رو انتخاب میکنه. بین مسیرهای آنتن ها سوییچ میکنه و وقتی میسوزه شورت میشه که متاسفانه من نتونستم قطعه ای جایگزین کنم اما از ماژولهای اوراقی میتونی استفاده کنی

davoodalipoor

کاربر
2023-08-30
1
0
اردبیل
سلام. منم همین مودم رو دارم. متاسفانه همین مشکل رو داره! با پشتیبانی سخت افزاری ایرانسل صحبت کردم گفتن کلا قطعه ش نمیاد. یا صبر کنین یا یه مودم تاز بخرین!

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,027
2,822
31
با سلام و عرض ادب
یه مودم برام آوردن با مدل TK-2510
این مودم اولین چراغ آنتن به صورت چشمک زن شده به این صورت که:

اولین چراغ از بالا به صورت دائم چشمک میزنه
بنده تصمیم به باز کردن مودم گرفتم
عکس برد مودم رو میزارم خدمتتون که مشاهده کنید:

اون قطعه مربعی شکل که ماژول نام داره به شدت داغ میکنه اگه دقت کنین از شدت حرارت بالا تغییر رنگ داده
اومدم ماژول رو باز کردم و به پشت و روی ماژول که آی سی قرار داشت با فلاکس هیت دادم گفتم شاید به علت حرارت زیاد پایه ای سردی قلع پیدا کرده

ولی مشکل حل نشد و انگشتم رو روی قسمت های مختلفی از ماژول گذشتم یک قسمت به شدت حرارت غیر طبیعی داشت که با دقت بیشتر ب اون قسمت نگاه کردم
اون قسمتی که با فلش مشخص کردم یک قطعه ای وجود داشت که کاملا پر از روی اون قلع جمع شده بود انگار از خود قطعه نشتی کرده بوده، وقتی که تمیز کردم اون قسمت رو
مشابه با قطعه ای که با دایره مشخص کردم اونجا قرار داشت و قتی که هیت دادم و برداشتم اونو پایه همراهش در اومد
مودم قابل تعمیر هست؟ بنظرتون با جایگذاری این قطعه مشکل برطرف میشه؟ یا مشکل از جای دیگه هست؟
برد ویو و شماتیک این ماژول یا خود مودم رو کسی داره زحمتش رو بکشه بفرسته؟
ممنون میشم اگه مهندسین عزیز زودتر جواب بنده رو بدن چون مشتری منتظره...

همکاران عزیز اگر از این مدل مودم اوراقی داشتید که ماژولش سالم باشه و یا سایتی برای خرید این ماژول وجود داره به بنده اطلاع بدید ممنون.
093******99 نیازی

درود بر شما

درج شماره تماس طبق قوانین ممنوع هست .

در صورت تکرار طبق قوانین با شما برخورد می شود .
اگر مشابه قطعه فلش باشه فریت بید هست حالا ببین همون قطعه دوسرش بوق میزنه یا نه ؟
اگه نه یکی مشابه همون خارج برد که بوق نمیزنه رو پیدا کن جایگزین کن

بالا