آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: روشن نشدن لباسشویی AEG OKO LAVAMAT 538

yazdani

کاربر vip
کاربر
2007-01-23
20
8
درود بر شما
لباسشویی آ ا گ لاوامات مدل 538 چراغش روشن میشود ولی کار نمیکند البته درب لباسشویی قفل نمیکرد .حدس زدم مربوط به میکرو سوئیچ است . یکی مشابه فابریک خودش خریدم و کاملا جا افتاد .دستگاه را روشن کردن چراغ روشن و درب قفل شد لیکن باز کار نمیکرد یعنی عمل آب گیری انجام نمیشد .شیر برقی را باز کردم و هر 3 بوبین آن را جدا گانه به برق زدم هر3 تاش فعال و تک تک آب میکشیدند .اندازه گیری گردم دیدم برق 220 ولت را روی برد شیر برقی دارم ولی نمیدانم دستگاه چرا مرحله اول آبکشی را انجام نمیدهد.
سوال من اینست آیا دستگاه بدون وصل به شلنگ آب باز باید کار کند یا خیر یعنی صدای بوبین ها بدون آب هم باید شنیده شود؟ میخواهم سوکت میکروسوییچ را باز کنم و دو کنتاکت سیمهای قهوه ای و سفید را یکسره کنم و در حال یک سره کارکردن تامیر راروی تخلیه بگذارم که ببینم دستگاه کار میکند یا خیر .
چنانچه میکروسوییچ و شیر برقی هر دو سالم باشند پس مشکل کجاست یعنی روی برد تایمر است.البته تک تک سیم پیچهای شیربرقی را که امتحان کردم آب میکشیدند ولی نه با شدت معمول فکر کردم شاید وقتی همه با هم هم زمان به برق وصل و کار کنند قدرت مکش آنها زیاد میشود به همین دلیل آنها را سالم تلقی کردم.
از دوستان مجرب تقاضا دارم در این خصوص مخلص را یاری بفرمایند

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amookhteh

amookhteh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2015-01-17
811
1,016
سوکت مربوط به شیر برقی ها رو دنبال کرده و رله مربوطه روی برد رو بیرون برد تست کنید اگر خراب بود عوض کنید بیرون برد چندبار تست کنید.عکس از برد بزارید.هیدروستات رو تست کنید رلشم بیرون مدار تست کنید

yazdani

کاربر vip
کاربر
2007-01-23
20
8
جناب آموخته ممنون از جواب شما.متاسفانه در این چند ماهه هنوز فرصت چک آب رله شیربرقی ها را نداشته ام. چون رله جاش کمی وقت گیر است روی مدار تایمر .سر فرصت حتما از تجربیات جنابعالی استفاده خواهم نمود.جناب آموخته شما که در تعمیر این ماشینها تجربه دارید .بفرمایید رله شیر برقی دقیقا کجای برد تایمر قرار داره .نمیخواهم ندانسته دست به برد بزنم . ممنون

yazdani

کاربر vip
کاربر
2007-01-23
20
8
در اسرع وقت سعی میکنم تصویر برد تایمر را ارسال کنم

بالا