آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: آلارم کاذب دزدگیر کلاسیک Z4

soyel

کاربر vip
vip
کاربر
2014-05-26
140
143
با سلام
یک دستگاه دزدگیر Z4 توی خونه نصب کردم اما متاسفانه آلارم کاذب زیاد میده و همش هم مربوط به چشمی های حرکتی هست. از تمام نصابهای تو شهرمون که زیاد هم نیستن پرس و جو کردم ولی نتیجه ای نگرفتم.
تمامشون نظرشون روی خرابی چشمی ها بود با اینکه خودم اعتقادی به این مساله نداشتم(چون چشمی ها پارادوکس قدیمی و از نوع مرغوب با حساست عالی بودن) 4 تا چشمی آنیک مدل P1 که نصابها ازشون خیلی تعریف میکنن جایگزین کردم نتیجه نداد حتی به صورت تستی یه پنل از کسی گرفتم و جایگزین کردم باز هم بی فایده بود. باتری کاملا سالم ، سیمکشی نو و سالم. جای چشمی ها درست (بالای بخاری یا در معرض نور خورشید و ... نیستن)
دیگه واقعا نمیدونم چیکار باید کرد.

آخرین ویرایش:

soyel

کاربر vip
vip
کاربر
2014-05-26
140
143
آلارم دستگاه هم هیچ زمان مشخصی نداره اول صبح ، موقع ظهر ، غروب یا نصفه شب.
یه وقت بعد دو سه روز هم هیچ آلارمی نداره یه وقت توی یه روز دو بار الارم میده.
از اساتید اگر کسی تجربه ای درباره رفع این مشکل داره لطفا راهنمایی کنید.
با سپاس.

morteza khod

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-08-01
2,218
4,229
سلام مهندس چشمیها روبروی هم نباشند . اجسامیکه حرکت داشته باشه جلوی چشمی نباشه. یا باید تک تک چشمی ها رو جامپر کنید ببینید کدامیک خطا میندازه. لحیم سردی برد هم بررسی کنید با تشکر.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: soyel

dani_alavi

کاربر vip
کاربر
2014-06-24
2
2
زون های دستگاه رو از روی بورد ببندید و تست کنید که اول مشخص بشه مشکل از دستگاه هست یا چشم ها. برای این کار با یک تکه سیم کوتاه دو ترمینال z1 را بهم متصل کنید و این کار را برای z2 و z3 و z4 تکرار کنید. بعد دستگاه رو روشن کنید و تست کنید. اصلا نباید اژیر بزنه چون همه ی چشم ها از مدار خارج شده اند. اگر همه چیز درست بود، چشم ها رو یکی یکی وارد مدار کنید و تست بگیرید.

dds1

کاربر vip
کاربر
2018-01-21
355
390
اراک
دوست عزیز
من تجربه مشابه داشتم
یکبار به دلیل استفاده از سیم نامناسب و اهمی بودن اون به دلیل طول زیاد بود که به تعویض اون و استفاده از کابل با awg مناسب تر مشکل حل شد

یکبار هم مشکل از خود برد بود و با تعمیر برد مشکل حل شد

شما با توجه به اینکه سانترال را به گفته خودت عوض کردی و مشکل پابرجا بوده، حساسیت همه چشمی ها را کمتر کن. فکر کنم یک جامپر داخل چشمی باشه که با جابجا کردنش حساسیت کم یا زیاد میشه.

باتوجه به نورمالی کلوز بودن لوپ چشمی‌ها، از شل نبودن اتصال چشمی‌ها اطمینان حاصل کن.

soyel

کاربر vip
vip
کاربر
2014-05-26
140
143
سلام
با سپاس از تمامی عزیزانی که نظر دادند. تمامی نکاتی که در نظرات بود قبلا چک شده.
تنها موردی که میمونه اینه که مشکل از کابل باشه که اونم احتمالش ضعیفه چون:
کابل کشی کاملا نو هست و جنس سیم هم از نوع ضخیم و باکیفیت و شیلد دار هست.
در مورد طول کابل هم باید بگم که حتی زمانی که فقط سه چشمی به دستگاه وصل بود و بلندترین کابل چشمی کمتر از 5 متر بود هم این مشکل وجود داشت و البته الان هم که 5 عدد چشمی به دستگاه وصل هست و بلند ترین طول کابل نزدیک 20 متر هست هم کماکان این مشکل وجود داره.
باز هم ممنون از همگی.

morteza khod

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-08-01
2,218
4,229
سلام
با سپاس از تمامی عزیزانی که نظر دادند. تمامی نکاتی که در نظرات بود قبلا چک شده.
تنها موردی که میمونه اینه که مشکل از کابل باشه که اونم احتمالش ضعیفه چون:
کابل کشی کاملا نو هست و جنس سیم هم از نوع ضخیم و باکیفیت و شیلد دار هست.
در مورد طول کابل هم باید بگم که حتی زمانی که فقط سه چشمی به دستگاه وصل بود و بلندترین کابل چشمی کمتر از 5 متر بود هم این مشکل وجود داشت و البته الان هم که 5 عدد چشمی به دستگاه وصل هست و بلند ترین طول کابل نزدیک 20 متر هست هم کماکان این مشکل وجود داره.
باز هم ممنون از همگی.

درود مهندس یعنی شما تمام چشمیها را جامپر کردید و بازهم خطا زد؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: soyel
بالا