آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: ارور le در برد لباسشویی اسنوا

jamejam

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2006-10-04
84
91
بادرود فراوان به استاد عزیز در صورت یکسره کردن میکرو سویچ باز هم همون ارور بعد از چند دقیقه میاد و با تعویض چندتا میکرو سویچ و امتحان برد در روی لباسشویی های دیگر همون ارور پا برجاست

سلام دوست عزیز.برد اسنوا دارم مشابه برد شما با خطای le و اینکه درب لباسشویی قفل میشه اما علامت قفل روی دیسپلی نمیاد یعنی تشخیص نمیده که درب بسته شده.میخواستم ببینم برد اسنوا تعمیر کردین و چه قطعه ای معیوب بود.سپاس از به اشتراک گذاشتن تجربه تون

ایلیا۹۱

VIP+ افتخاری
کاربر
2021-10-16
481
299
با درود دوست عزیز بعد از اینکه درب قفل میشه آیا لباسشویی شروع به کار میکنه یا نه ؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: jamejam

jamejam

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2006-10-04
84
91
با درود دوست عزیز بعد از اینکه درب قفل میشه آیا لباسشویی شروع به کار میکنه یا نه ؟

سلام دوست عزیز.میکروسوییچ تست کردم سالمه ولی لباسشویی شروع به کار نمیکنه و علامت قفل درب هم نمیاد خطای le نشون میده.

ایلیا۹۱

VIP+ افتخاری
کاربر
2021-10-16
481
299
تصویر برد ماشین لباسشویی اسنوا ۷کیلویی

خوب دوست عزیز اگر لباسشویی قفل میکنه باید مسیری را سیم سوم میکرو سوئیچ بوسیله مقاومت ۲۰۰ کیلو به اپتوکوپلر میره این قطعات را از لحاظ اتصالی تست کنید در ضمن منظور من از تست میکرو سویچ این است که وقتی ۲۲۰ ولت از طریق ۲ پایه به میکرو سویچ وارد میشه باید از پایه دیگر ۲۲۰ ولت به سمت مقاومت ۲۰۰کیلو برود تا اپتوکوپلر را روشن کند و cpu بسته شدن در را احساس کند

• Like

jamejam

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2006-10-04
84
91
خوب دوست عزیز اگر لباسشویی قفل میکنه باید مسیری را سیم سوم میکرو سوئیچ بوسیله مقاومت ۲۰۰ کیلو به اپتوکوپلر میره این قطعات را از لحاظ اتصالی تست کنید در ضمن منظور من از تست میکرو سویچ این است که وقتی ۲۲۰ ولت از طریق ۲ پایه به میکرو سویچ وارد میشه باید از پایه دیگر ۲۲۰ ولت به سمت مقاومت ۲۰۰کیلو برود تا اپتوکوپلر را روشن کند و cpu بسته شدن در را احساس کند

خیلی ممنون از اینکه دانش و تجربه تون رو دریغ نمی کنید امیدوارم موفق و سلامت باشید.نقشه مدار این لباسشویی رو دارین تا بتونم حداقل یک شماتیک لباسشویی بررسی و تجزیه تحلیل کنم؟ مدار رو بررسی میکنم ببینم اپتو و مقاومت سالمه یا نه خبر میدم ممنون

آخرین ویرایش:

jamejam

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2006-10-04
84
91

درود دوست خوبم.استاد عزیز در مورد مقاومت ۲۰۰ کیلو تست کردم سوخته بود،زنر دیود و اپتوکوپلر سالمه،نظر شما درمورد علت سوختن مقاومت چیه؟
در مورد نقشه این برد اگر سراغ دارین لطفا یادتون نره برام بفرستین کمک بزرگی میکنه.عین همین برد مشکل خشککن داشت روی خشک کن نمی رفت خازن ۱۰۰ نانو وترایاک bcr16 رو با bta16 جایگزین کردم دوهفته کارکرده حالا مشتری میگه مجدد همون جوری شده،به نظرتون تریاک مشکل پیدا کرده یا اینکه احتمال لزوم کدنابالانسی هست البته موتور تسمه ای هست.پیشاپیش سپاس بسیار جهت کمک ارزنده شما.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amookhteh

ایلیا۹۱

VIP+ افتخاری
کاربر
2021-10-16
481
299
بادرود فراوان بر دوست و همکار گرامی در مورد سوختن مقاومت ۲۰۰ کیلو که حتی اکر ۲۰۰ کیلو را مستقیم بزنیم نمی سوزه حالا اکسیداسیون داخلی را به حساب سوختن مقاومت ۲۰۰ در نظر میگیریم که شرح آن خارج از بحث است درضمن در مورد دوباره نرفتن روی خشک کن اول ببین آیا تریاک دوباره از کار افتاده که اگر چنین باشد یا تریاک از جنس مرغوب نبوده ویا موتور جریان زیاد می کشه و رله ها را هم بیرون از مدار تست کن اما شرمنده دوست عزیز نقشه برد لباسشویی را ندارم

• Like
بالا