آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: هود لمسی مارک البرز

saeedesgh

کاربر vip
کاربر
2022-09-19
129
168
42
تهران
عزیزان راهنمایی بفرمائید خواهشاً

این برد چند تا ولتاژ خروجی داره
که از ظاهرش بر میاد
یه 12 ولت احتمالا 1 آمپر برا ال ای دی ها
و یه 5 ولت حداکثر 1 آمپر برا صفحه نمایش و برد کنترل
از ظاهر برد به نظر میاد موتورش دی سی باشه
اما چند ولت هستش نمیشه تشخیص داد
مگر اینکه قسمت پایین برد که احتمالا برا کنترل موتور هستش
نقشش بیاد رو کاغذ تا راحتر بشه فهمید

H.kanbary

کاربر vip
vip
کاربر
2022-09-17
43
30
دوست من درود موتور هود با برق AC چون که یکی از سوکتاش مستقیم وصله به برق ورودی AC

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amookhteh

H.kanbary

کاربر vip
vip
کاربر
2022-09-17
43
30
تشکر دوست من طبق بررسی که کردم ترانس چاپر در ورودیش دو سیم پیچ داره که دوتا به هم راه میداد و دوتا دیگه اتصال باز بود از داخل قعطی داره ظاهرا ای سی هم پایه 1و5678 هم بهم راه میدند پایه 1 طبق دیتاشیتvssو پایه ۵تا۸ هم swهستش

pal.reza

کاربر vip
vip
کاربر
2014-12-24
3
2
bushehr
سلام دوستان طبق تجربه ای که از تعمیر این برد دارم ترانس چاپر خراب میشه شما میتونی برای مطمعن شدن ترانس رو باز کنید و زیر لوپ بگیرید ببینید سیم های نازک سمت ورودی وصل هستند یا نه
اکثرا من میبینم سیمشون سوخته و خراب شده

soheiloooooo

کاربر vip
کاربر
2010-06-24
81
39
دقیقا ایرادتون از همین ناحیه هست و با نصب یه تغذیه مجزا کارتون رو راه بندازین

soheiloooooo

کاربر vip
کاربر
2010-06-24
81
39
من از همین برد به دستم رسیده و موتور فنش اروم میچرخه و خروجی در حد ۱۹۰ولت داره.ماسفتها هم سالمن.باید کدوم قطعات رو‌چک کنم.از همین برد نو برای فروش کجا میتونم پیدا کنم؟

Elec.ehsan

کاربر vip
کاربر
درود
دوست عزیز این برد هیچ مشکلی نداره . پنل لمسی را بازکن یه تریاک داره داخلش تعویضش کن مال کنترل دور موتوره . برد پنل هم به دقت بررسی کن ببین اکسیدگی ولحیم سردی نداشته باشه . برد پاور هیج ایرادی نداره الکی قطعه و آداپتور و ....... حروم نکن. راه اندازه برد پاور فقط وفقط با برد پنل تاچ امکانپذیره درواقع الان اگه برد پاور را ب تنهایی ۲۲۰ بدی هیچ خروجی نداری باید برد تاچ هم وصل کنی از اتصال سوکت و تک تک سیمهای رابط بین تاچ و پاور هم مطمئن شو
موفق باشی

ایلیا۹۱

VIP+ افتخاری
کاربر
2021-10-16
462
287
سلام دوستان شماره اون دوتا ترانزیستور را کسی میتونه اعلام کنه من هم یکی دارم که همه جاش سالمه فقط اون دوتا ترانزیستور راه انداز موتور را برداشته اند

پیوست‌ها

• 380.9 کیلوبایت بازدیدها: 37

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
738
1,220
سلام دوستان شماره اون دوتا ترانزیستور را کسی میتونه اعلام کنه من هم یکی دارم که همه جاش سالمه فقط اون دوتا ترانزیستور راه انداز موتور را برداشته اند
سلام.
طبق تصویری که دوستمون در ابتدای تاپیک پیوست کرده؛ روی برد شماره‌های قطعات درج شده.
سمت راست تصویر: IRF820
و سمت چپ: IRF840

Screenshot_۲۰۲۳۰۵۲۵-۲۱۵۸۵۰_Chrome.jpg

ایلیا۹۱

VIP+ افتخاری
کاربر
2021-10-16
462
287
سلام دوست عزیز ایا میتوان بجای ترانزیستور irf820 هم irf 840 جاگذاری کرد؟ممنون از لطف شما استاد بزرگوار

بالا