آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

تجربیات: ساده ترین ترموکوپل دائمی آبگرمکن بسازید

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,759
درود
برای اثبات نقص ایمنی ان تی سی به یک نکته کفایت میکنم .
بوبین شیر گاز برای کارکرد به جریان خیلی پایینی نیازمنده که توسط ترموکوپل تأمین میشه و فقط زمانی که ترموکوپل گرم شه این جریان تولید میشه ، ولی اگه ان تی سی خروجی مقاومتش از حالت خطی خارج بشه یا به هر صورتی بهم بریزه که مواردش کم هم نیست ( و با مراجعه به دفتر سرویس کنندگان کولر و یخچال میتونید تعداد زیادی سنسور ان تی سی خراب رو مشاهده کنید ) اون زمان جریان خروجیش هم ممکنه حتی بدون شعله در حدی باشه که بوبین شیر گاز رو در حال جذب نگه داره و این خطرشه ،
سعی کردم واضح توضیح بدم
در مورد اون قطعه اگه مایلید پیام خصوصی بدید ولی در مورد هرگونه استفاده و خطرات محتمل ،مسئولیتی متوجه من نیست
در مورد طول عمر ان تی سی ، شما به عنوان پیشنهاد دهنده روش باید اثبات کنید طول عمرش زیاده
این اطلاعات ناچیز هم که دارم بخاطر دوسال تحقیق میدانی و نه از اینترنته که بخاطر یک پروژه که تایید پارک علم و فناوری هم داره ، بدست آمده

درود

فرمودید:

اگه ان تی سی خروجی مقاومتش از حالت خطی خارج بشه یا به هر صورتی بهم بریزه که مواردش کم هم نیست ( و با مراجعه به دفتر سرویس کنندگان کولر و یخچال میتونید تعداد زیادی سنسور ان تی سی خراب رو مشاهده کنید ) اون زمان جریان خروجیش هم ممکنه حتی بدون شعله در حدی باشه که بوبین شیر گاز رو در حال جذب نگه داره و این خطرشه ،
سعی کردم واضح توضیح بدم

گرامی ارجمند این عبارت که ntc از حالت خطی خارج بشه ممکنه اون زمان جریان خروجیش هم ممکنه حتی بدون شعله در حدی باشه که بوبین شیر گاز رو در حال جذب نگه داره و این خطرشه ،

اما این ادعا مانند بقیه ادعاهای شما مبنای علمی و تجربی نداره و اساسا جملات شما ثابت میکنه در رشته الکترونیک اطلاعات و تجربیاتی ندارید.
برای اثبات این حقیقت پیشنهاد میکنم NTC که در یک آبگرمکن بدرستی کار میکنه را عمدا به هر صورتی که میتوانید بنحوی خراب کنید که بدون شعله بتونه بوبین را فعال کنه .
سپس همینجا با اطمینانی که بدست آوردید مبلغ شرط را خودتان تعیین کنید و من در ملاقات حضوری و در جمع شهود ثابت میکنم هرگز ادعای شما محقق نمیشه و درغیراینصورت مکلف به پرداخت مبلغ شرط هستم و اگر ادعای من صحیح بود شما موظف به پرداخت مبلغ شرط هستید.

البته عمده استدلالات شما ناصحیحه ازجمله اینکه فرمودید بوبین نیاز به جریان خیلی پایینی داره درحالیکه نیاز به جریان قابل توجهی داره و به همین علت پس از صدمه ناچیز ترموکوپل قادر به تامین جریان بوبین نیست.

ضمنا کلیه دلایل خود را ارائه فرمایید و به یکی و دو تا بسنده نفرمایید.

همچنین فرمودید در تعمیرگاه های آبگرمکن تعداد زیادی ntc معیوب دیده میشه
اولا نمیدونستم تولیدکننده نیز از ntc برای این منظور استفاده کرده که دراینصورت مغایر با ادعای قبلی شماست که فرمودید نباید از حالت استاندارد خارج بشه درحالیکه تولیدکننده هم شیوه قدیمی ترموکوپل را اصلاح کرده و از ntc استفاده کرده.

ثانیا اقدام و تشخیص الکترونیکی تعمیرکار آبگرمکن ، خارج از صلاحیت ایشان است و عمدتا ntc سالم را تعویض کرده اند.

ثالثا چنانچه ntc خراب بشه و بدون شعله بوبین را فعال کنه دراینصورت به تعداد لااقل نصف ntc های معیوب باید انفجار اتفاق می‌افتاده که دراینصورت باید مانند کرونا ، خبرساز میشد ولی شما نمیتو.انید یک حادثه ناشی از ntc در رسانه‌ها پیدا کنید.
شدت و تعداد تناقض ادعاهای شما بسیار زیاد و از حوصله خارج است اما اگه علاقه دارید هر روز بخشی از تناقض ادعاهای شما رو بررسی کنم .

سپاس

آخرین ویرایش:

aminreno

VIP+ افتخاری
کاربر
درود

فرمودید:

گرامی ارجمند این عبارت که ntc از حالت خطی خارج بشه ممکنه اون زمان جریان خروجیش هم ممکنه حتی بدون شعله در حدی باشه که بوبین شیر گاز رو در حال جذب نگه داره و این خطرشه ،

اما این ادعا مانند بقیه ادعاهای شما مبنای علمی و تجربی نداره و اساسا جملات شما ثابت میکنه در رشته الکترونیک اطلاعات و تجربیاتی ندارید.
برای اثبات این حقیقت پیشنهاد میکنم NTC که در یک آبگرمکن بدرستی کار میکنه را عمدا به هر صورتی که میتوانید بنحوی خراب کنید که بدون شعله بتونه بوبین را فعال کنه .
سپس همینجا با اطمینانی که بدست آوردید مبلغ شرط را خودتان تعیین کنید و من در ملاقات حضوری و در جمع شهود ثابت میکنم هرگز ادعای شما محقق نمیشه و درغیراینصورت مکلف به پرداخت مبلغ شرط هستم و اگر ادعای من صحیح بود شما موظف به پرداخت مبلغ شرط هستید.

البته عمده استدلالات شما ناصحیحه ازجمله اینکه فرمودید بوبین نیاز به جریان خیلی پایینی داره درحالیکه نیاز به جریان قابل توجهی داره و به همین علت پس از صدمه ناچیز ترموکوپل قادر به تامین جریان بوبین نیست.

ضمنا کلیه دلایل خود را ارائه فرمایید و به یکی و دو تا بسنده نفرمایید.

سپاس

حق با شماست و فرمایشاتتون کاملا درسته، در مورد دانش بنده هم از الکترونیک کاملا صحیح فرمودید . سیستم تشخيص شعله با ان تی سی هم اضافه میکنم به سیستم‌های تشخيص شعله
بابت اظهار نظر بدون پایه علمی هم عذرخواهی میکنم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,759
حق با شماست و فرمایشاتتون کاملا درسته، در مورد دانش بنده هم از الکترونیک کاملا صحیح فرمودید . سیستم تشخيص شعله با ان تی سی هم اضافه میکنم به سیستم‌های تشخيص شعله
بابت اظهار نظر بدون پایه علمی هم عذرخواهی میکنم

درود

آفرین
با توجه به اظهارات صادقانه و شجاعانه و قابل ستایش شما که مطمئنم به نظرات تعمیرکار آبگرمکن اعتماد فرمودید که در امور الکترونیک صاحبنظر نیستند و جهت پیشگیری از حوادث و خطرات احتمالی ، نظر ایشان را دلسوزانه منتقل فرمودید.

اما آنچه موجب حیرت و ستایشم شد اذعان ستودنی و صداقت منحصربفرد شماست که بسیار نادر و کمیاب است و امیدوارم الگوی همگی ما باشه .

زیرا اینگونه صداقت و شجاعت‌های مثالزدنی کمک شایان توجهی به توسعه و ترقی میکنه و از اتلاف وقت و بروز تنش و کدورت‌های بی‌حاصل جلوگیری میکنه و صمیمیت و همدلی و عطوفت را در هر محفل و مجموعه‌ای حاکم میکنه .

بنابمراتب که نتونستم شدت صداقت شما را بی‌پاسخ بگذارم لذا بدینوسیله مجددا صداقت بینظیر شما رو تحسین و بعنوان الگو معرفی میکنم و امیدوارم خودم دارای چنین شهامت و صداقتی باشم.

سپاس

آخرین ویرایش:

aminreno

VIP+ افتخاری
کاربر
20221208_142300.jpg

تائیدیه پارک علم و فناوری گیلان در مورد بخاری گازی هوشمند

micromas

کاربر vip
کاربر
2011-08-11
28
24
سلام وقتتون بخیر
سوالی داشتم اینکه آیا تولیدکنندگان لوازم گازسوز مثل بخاری و آبگرمکن و یا اجاق گاز تاکنون از این سیستمی که جنابعالی مطرح فرمودید استفاده کرده اند؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: aminreno

aminreno

VIP+ افتخاری
کاربر
سلام وقتتون بخیر
سوالی داشتم اینکه آیا تولیدکنندگان لوازم گازسوز مثل بخاری و آبگرمکن و یا اجاق گاز تاکنون از این سیستمی که جنابعالی مطرح فرمودید استفاده کرده اند؟

کاش با نقل قول پرسش رو مطرح بفرمایید
اگه منظورتون با من بوده ، من هم مثل خیلی از تولیدات موجود در بازار از سیستم تشخيص شعله آیونایز در بخاری استفاده کردم بدلیل سرعت عمل بالا ، دقت ، قابل اطمینان بودن و همچنین قابلیت دریافت استاندارد، و شخصا روی سیستم تشخيص شعله جدیدی کار نکردم .

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,759
سلام وقتتون بخیر

درود

هرچند مخاطب شما مشخص نیست اما روش تقدیمی را صرفا برای جلوگیری از تعویض مداوم و مکرر ترموکوپل استفاده کردم تا با چند قطعه بسادگی از مشکل خرابی زود به زود ترموکوپل برای همیشه خلاص شوید .
ضمنا اطلاع ندارم که تولید کنندگان از این روش استفاده میکنند یا نه ؟

سپاس

آخرین ویرایش:
بالا