آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

میز کار و تجهیرات یک تعمیرکار ( نظرخواهی از دوستان )

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,213
2,957
درود
من هم از روی اجبار ناچارم از سوییچینگ برای منبع تغذیه استفاده کنم چون گاهی 10 الی 12 امپر نیاز دارم که با ترانس نمیشود این امپر را تولید کرد خیلی باید ترانس بزرگ باشد
فعلا نویز را بدونه بار به 50 میلی ولت و با بار یک امپری به 240 میلی ولت رساندم نا گفته نماند به پروب اسکوپ هم خیلی بستگی دارد که هیچ صدمه ای به رم و سی پی یو نمیزند البته از دیود های ESD و قطعهای قسمت فیلتر EMI را هم با قطعات با کیفیت تعویض کردم و از سیم ارت هم استفاده کردم
با تشکر

پیوست‌ها

• 2.5 مگابایت بازدیدها: 247
  • 28.8 کیلوبایت بازدیدها: 255
  • 22.9 کیلوبایت بازدیدها: 259
  • 57.5 کیلوبایت بازدیدها: 267
آخرین ویرایش:

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
387
985
همدان کوی ولیعصر
با عرض سلام
مطلبی خیلی خیلی مهم
این مورد در مورد میز کار تمام ما تعمیر کاران است بحث زیبایی وتجهیز بودن یک طرف ولی چیزی که از همه مهمتر است بحث سلامت محیط کار است به دلیل این که ما بیشتر ساعات عمرمان را در مغازهایمان وپشت میز کارمان می گذرانیم باید به طور جدی به این موضوع دقت کرد وگرنه مثل بنده دچار مشکل می شوید که عرض خواهم کرد در بین ابزارهای تعمیراتی تنها ابزار فوق مشترک همان هویه است یعنی تمام ما در هر رسته از تعمیرات الکترونیک ازهویه استفاده می کنیم و90 درصد ماها از هیتر هم استفاده می کنیم چندی است که دچار مشکل درد چشم شده ام ودر برسی های انجام شده البته نظر پزشک هم همین است دود قلع .فلکسی وشویندهای برد مخصوصا تینر از اصلی ترین عامل های این موضوع می باشد همانطور که در تصویر مشاهده می کنید بر روی میز کارم فن تهویه نصب بود ولی همانطور که در مطلب قبلی گفتم به دلیل کم قدرت بودن ودور بودن از محل لحیم کاری مکش مورد قبولی نداشت ومن هم زیاد اهمیت نمی دادم IMG_۲.jpg منظورم فن تهویه 1 که در تصویر بر روی میز کار نصب کرده بودم
تا این که بعد فن شماره 2 را اضافه نمودم تا مکش را افزایش دهد که بخاطر این که این عمل را دیر انجام دادم وتازه زمانی که چشمم دچار مشکل شده بوداین تغیر را دادم. توصیه مهم من به همکاران حفظ سلامت خود در کار است سه مورد بسیار بسیار مهم است که همه باید برای محیط کار خود رعایت کنند
1-تهویه مناسب برای میز کار وخود مغازه تا دود ناشی از مواد شیمیای را از ما دور کند چون این مواد به جز ریه برای چشمها هم بسیار مضر است
2- نوع صنلی که شامل جنس کفی ارتفاع وقسمت گودی کمر روی صندلی. وهمچنین میز کار که بیشتر ارتفاع استاندار ان مهم است
3-استفاده از مواد مرغوب واستاندارد وبی ضرر مانند قلع .فلکسی .روغن لحیم وغیره

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
با عرض سلام
یک سوال کوچک
مشخصات فیوز مینیاتوری میزکار رو میخواستم بپرسم
فیوز 10 آمپر تندکار گذاشتم اما عمل نمیکنه و فیوز 16 آمپر کنتور دائم میزنه
سلام
فیوزهای مینیاتور تقلبی در بازار زیاد است . از فیوز مینیاتوری اصل تهیه کنید .
اگر روی میز کار میخواهید به نظر من از یک فیوزمحافظ جان استفاده کنید خیلی بهتر از فیوز های معمولی است . اگر هم بتونی از ترانس ایزوله استفاده کنی که خیلی خیلی بهتره
متشکرم

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
387
985
همدان کوی ولیعصر
با عرض سلام
یک سوال کوچک
مشخصات فیوز مینیاتوری میزکار رو میخواستم بپرسم
فیوز 10 آمپر تندکار گذاشتم اما عمل نمیکنه و فیوز 16 آمپر کنتور دائم میزنه

سلام
برای میز کار از فیوز 6 امپر استفاده کنی بهتراست مگر اینکه دستگاهایی با توان خیلی بالا تعمیر کنی که می توانی از یک فیوز ده امپر با پریز جدا در میز کارت تعبیه کنی ولی به قول دوست عزیزمان استفاده از فیوز حفاظ جان خیلی بهتر است واز لحاظ امنیت برق گرفتگی می توان گفت می تواند از بروز حوادث جانی جلوگیری کند

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
387
985
همدان کوی ولیعصر
سلام
یک تغیرات خیلی کوچیک تو میز کارم انجام دادم می خوام تصاویر جدیدو به زودی دوبار بارگذاری کنم
یک مطلب خیلی مهم است که اون اینکه باید ما محیط کارمون جوری مرتب یا بهتر بگم بچینیم که بتونیم توی اون به ارامش برسیم با این استرس کاری وفشار ذهنی که شغل ماداره این تنها کاری که می تونیم انجام بدیم

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
387
985
همدان کوی ولیعصر
با سلام
بنده برای اینکه تست های مدارات را راحتر کنم تمام ابزارهای اندازه گیری ولحیم کاری را در یک میز قرار دادم ودستگاها را در میز دیگر باز کرده وبرد ان را جهت تعمیر به میز اصلی منتقل می کنم

IMG_۲۰۲۲۱۲۰۲_۱۳۱۶۰۹.jpgمیز اصلی تعمیر برد

IMG_۲۰۲۲۱۲۰۲_۱۲۵۹۱۸.jpgمیزی که لپ تاپ ومانیتور را روی ان باز می کنم
ویک میز دیگر هم به تازگی درکارگاه قرار دادام برای باز کردن سیستم

aminreno

VIP+ افتخاری
کاربر
با سلام
بنده برای اینکه تست های مدارات را راحتر کنم تمام ابزارهای اندازه گیری ولحیم کاری را در یک میز قرار دادم ودستگاها را در میز دیگر باز کرده وبرد ان را جهت تعمیر به میز اصلی منتقل می کنم

مشاهده فایل‌پیوست 189344میز اصلی تعمیر برد

مشاهده فایل‌پیوست 189346میزی که لپ تاپ ومانیتور را روی ان باز می کنم
ویک میز دیگر هم به تازگی درکارگاه قرار دادام برای باز کردن سیستم

بسیار عالی و منظم من هم اگه بتونم تصویر میز کارم رو قرار میدم

بالا