آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: تست آی سی اینورتر یا IGBT لباسشویی روی برد و بیرون برد مدل IKCM15F60GA

m_aram

کاربر vip
کاربر
2014-07-22
24
44
با سلام خدمت اساتید گرامی

از اساتید گرامی خواهش می کنم توضیح بدن که آی سی های اینورتر یا IGBT (زیر سینک بزرگ ) که در لباسشویی های اینوتر موجوده چطور تست میشه و چطور مطمئن میشیم که سوخته ؟ تشخیص عملکرد معیوب این آی سی از کارکرد موتور به چه صورته ؟
خود قطعه رو روی برد میشه تست کرد و تشخیص داد سوخته یا نه ؟ یا نیاز هست که از برد خارج بشه ؟
از تست های ساده که انجام میشه چک کردن اتصال کوتاه سه فاز خروجی هست و اینو میدونم
برای نمونه ، آی سی IKCM15F60GA برای LS

با تشکر

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
865
تهران
با سلام خدمت اساتید گرامی

از اساتید گرامی خواهش می کنم توضیح بدن که آی سی های اینورتر یا IGBT (زیر سینک بزرگ ) که در لباسشویی های اینوتر موجوده چطور تست میشه و چطور مطمئن میشیم که سوخته ؟ تشخیص عملکرد معیوب این آی سی از کارکرد موتور به چه صورته ؟
خود قطعه رو روی برد میشه تست کرد و تشخیص داد سوخته یا نه ؟ یا نیاز هست که از برد خارج بشه ؟
از تست های ساده که انجام میشه چک کردن اتصال کوتاه سه فاز خروجی هست و اینو میدونم
برای نمونه ، آی سی IKCM15F60GA برای LS

با تشکر

یکی همون تست عدم اتصالی بین هر سه وین و نشان ندادن هیچ اهمی در تست دو به دو
بعدی خازن ظرفیت بالا که برای مدار اینورتر هست را پراپ اهمتر را روی منفی خازن و به ترتیب با هر کدام از سه خروجی ای حی بی تی تست دیود میکنی عدد نشان داده شده باید بین ۴۰۰تا ۴۸۰ باشه و هر سه باز یه عدد نشون بدن این تست معمولا خرابیو نشون میده یه راه دیگم هست ولی همین دو تا کافیه

m_aram

کاربر vip
کاربر
2014-07-22
24
44
ممنون از لطفتون دوست عزیز
مرحمت بفرمایید روش سوم رو هم توضیح بدید.
در مورد تست خارج از مدار روشی وجود داره؟

m_aram

کاربر vip
کاربر
2014-07-22
24
44
بعدی خازن ظرفیت بالا که برای مدار اینورتر هست را پراپ اهمتر را روی منفی خازن و به ترتیب با هر کدام از سه خروجی ای حی بی تی تست دیود میکنی عدد نشان داده شده باید بین ۴۰۰تا ۴۸۰ باشه و هر سه باز یه عدد نشون بدن این تست معمولا خرابیو نشون میده یه راه دیگم هست ولی همین دو تا کافیه

ممنون از لطفتون دوست عزیز
مرحمت بفرمایید روش سوم رو هم توضیح بدید.
در مورد تست خارج از مدار روشی وجود داره؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Mahdi307

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر
با سلام

یک راه مطمئن برای تست چنین ماژولهایی ارسال ورودی و دریافت خروجی هست

نوعی شبیه سازی

مدار نمونه در دیتا شیت را ببندید ، تغذیه ماژول را فراهم کنید . توسط فانکشن ژنراتور یا هر مولد ساده و ابتدایی دیگری ، ورودی بدهید و خروجی بگیرید

اگر تسلط کافی داشته باشید تمام این اعمال را بر روی خود بورد و بدون بیرون آوردن قطعه میتوانید انجام دهید.

ابی ماروسی

کاربر
2007-10-21
2
2

ممنون عزیز .من یه ای سی دارم که پراب قرمز اهمتر رو روی منفی خازن گذاشتم بین هر پایه اهم 381نشون میده و هر سه همین اندازست با توجه به فرمایش شما این ای سی خرابه درسته ؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Mahdi307

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
865
تهران
ممنون عزیز .من یه ای سی دارم که پراب قرمز اهمتر رو روی منفی خازن گذاشتم بین هر پایه اهم 381نشون میده و هر سه همین اندازست با توجه به فرمایش شما این ای سی خرابه درسته ؟
سلام طبق دیتا شیت و مقداری که در تست های مختلف داشتم زیر۴۱۳عدد دیودی ندیدم شما مولتی مترو روی تست دیود بزار و تست کن و سپاس بایوس معکوس یاید همه صفر باشند،البته به کالیبره بودن مولتی مترم ربط داره

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Hadi378
بالا