آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: تفاوت پروگرامر های tnm5000 و tnm7000

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
477
1,423
سلام خدمت همکاران و دوستان گرامی
تفاوت tnm5000 و tnm7000 در مدل های عادی و نه خودرویی در چه چیزهایی هست ؟
بخصوص برای تعمیرات سخت افزار و لپ تاپ
با تشکر

nima.mhq

کاربر
2017-03-13
173
295
43
خراسان رضوی ..
سلام خدمت همکاران و دوستان گرامی
تفاوت tnm5000 و tnm7000 در مدل های عادی و نه خودرویی در چه چیزهایی هست ؟
بخصوص برای تعمیرات سخت افزار و لپ تاپ
با تشکر

سلام
شباهت هردتا اینه که برا لپتاپ و سیستم هردوتا بدرد نمیخورن .
فقط و فقطrt809h بگیر .سرعت بالا قابلیت فراوان . اتصال لپتاپ از پورت کیبورد و HDMI. و VGA
اقا اصلا قابل مقایسه نیستند با rt

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
درود
دوستان TNM تبدیل هایHDMI وVGAدارد البته باید جدا بگیریم

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
477
1,423
سلام
شباهت هردتا اینه که برا لپتاپ و سیستم هردوتا بدرد نمیخورن .
فقط و فقطrt809h بگیر .سرعت بالا قابلیت فراوان . اتصال لپتاپ از پورت کیبورد و HDMI. و VGA
اقا اصلا قابل مقایسه نیستند با rt

سلام
من tnm5000 دارم تا الان مشکلی باش نداشتم تا حالا برای اتصال از کیبورد هم تبدیل داره و راحت آی او باش پروگرام میشه البته rt809H هم عالی هست و حرفی توش نیست.

اگر کسی از دوستان باش کار کرده ممنون میشم بگه قیمت tnm7000 تقریبا نزدیک SVOD3 هست که بنظرم برای کار کامپیوتر SVOD3 بهتره

nima.mhq

کاربر
2017-03-13
173
295
43
خراسان رضوی ..
درود
دوستان TNM تبدیل هایHDMI وVGAدارد البته باید جدا بگیریم

سلام
من tnm5000 دارم تا الان مشکلی باش نداشتم تا حالا برای اتصال از کیبورد هم تبدیل داره و راحت آی او باش پروگرام میشه البته rt809H هم عالی هست و حرفی توش نیست.

اگر کسی از دوستان باش کار کرده ممنون میشم بگه قیمت tnm7000 تقریبا نزدیک SVOD3 هست که بنظرم برای کار کامپیوتر SVOD3 بهتره

سلام
ببخشید قصد تحقیر کردن. Tnm رو نداشتم ولی در کارایی حتی اگه یکسان در نظربگیرمشون تو سرعت کار مثلا رو nand باز تفاوت RT با بقیه وحشتناکه .. با svodکار نکردم ولی کسی اگ باهاش کار کرده بگه سرعت و امکاناتش چطوره .

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,211
2,946
این متن کپی نشده نظر شخصی خودم است

شرکت طراحان نوین مدار بعد از TNM 5000 محصول جدیدی به نام TMN 7000 را در سال 2020 طراحی و به بازار عرضه کرده است.
در بیشتر موارد وقتی یک محصول الکترونیکی پر مصرف تولید میشود سازنده متوجه ایرادهای جزیی میشود که از نظر سخت افزاری غیر قابل جبران است و فقط از طریق نرم افزار میشود تغییراتی در ان محصول ایجاد کرد
بعد از چندین سال استفاده از TNM 5000 و پی بردن به کاستی ها در مدل 5000 شرکت مزبور مدل 7000 را تولید و به احتمال خیلی زیاد تمام کاستی ها را در این مدل رفع کرده است .
یکی از تغییرات در این مدل استفاده از چیپ FPGA معروف به XC6SLX16-2FTG256I میباشد
آی سی XC6SLX16-2FTG256I جزو FPGAها یا آی سی های آرایه ای قابل برنامه ریزی طبقه بندی می گردد. این آی سی محصول برند Xilinx Inc می باشد. تعداد بلوک های قابل برنامه ریزی آن 1139 عدد می باشد. تعداد المان ها یا سلول های منطقی آن نیز 14579 عدد می باشد. میزان کلی RAM این FPGA برابر 589824 بیت است. تعداد کلی ورودی-خروجی آن 186 عدد و تعداد گیت های منطقی آن - عدد می باشد. ولتاژ کاری این FPGA در محدوده 1.14 ولت تا 1.26 ولت و پکیج یا فوت پرینت این آی سی منطقی 256-FTBGA-17x17 و به صورت نصب سطحی یا SMD با دمای کاری در محدوده منفی 40 درجه سانتیگراد تا 100 درجه سانتیگراد می باشد.
همانطور که در عکسها مشخص است از مسفت های زیادی برای درایور ها استقاده شده و مشکل در شناسایی بعضی از فلش ها که جریان زیادی لازم داشتند را برطرف شده است
و در استفاده از قسمت خودروی هم بهینه شده است و خودروهای بیشتری را ساپورت خواهد کرد
سرعت خواندن و نوشتن نباید فرقی با مدل TNM 5000 داشته باشد چون اگر سرعت بالا رود احتمال خطا بالا میرود
ای سی FPGA همانطور که در عکس مشخص است از یک برد مجزا و چهار لایه تهیه شده که به راحتی قابل تعویض است و همانطور برد خودرویی هم قابل تعویض است .
نظر شخصی من کسانی که مدل 5000 دارند نیاز به تعویض ندارند چون از نظر کارایی چندان فرقی ندارد و فقط قسمت خودرویی ان مهم است.ولی اگر قصد خرید پروگرامر دارند پیشنهاد من همان مدل 7000 میباشد
با تشکر از شرکت طراحان نوین مدار

عکسهای پیوست شده مربوط به نمایندگی فروش در ترکیه در فیسبوک است که به اشتراک گذاشته شده و من منتشر نکرده ام

تصاویر پیوست شده

آخرین ویرایش:

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
درود دوستان روزگارتون پراز شادی
من با دوست خوبمون poya22 موافق هستم وبا پروگرام های TNM و دومدل RTو چند مدل دیگر کارکردم تا الان
دوست خوبمون reza.93 برای کار کامپیوتر و لپ تاپ گفتن SVOD3 خوبه
همه دوستان یجورایی درسته حرفشون
مثال SVODراحتی هایی دارد برای کاربا لپ تاپ و لی TNM خوبیهای خودش را دارد و RT و.....
ولی دوستان الان دارند فکرمی کنند که آیا باید پرو گرامشون بفروشند ویا پروگرام جدیدی بگیرند این کار درستی نیست من خودم دارم از TNM 5000استفاده می کنم تا الان برای هیچ بردی مشکل نداشتم باهاش حتی دارم درتعمیرات موبایل هم استفاده می کنم البته تمام بردهایی که شرکت برای این مدل تولید کردن خریدم شرح کامل کاربا این مدل تایپ می کنم سرفرصت

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,211
2,946
یک پروگرامر خوب باید نرم افزار خوبی داشته باشد و اگر لازم شد قابلیت تغییر و اپدیت در سخت افزار خودش را داشته باشد که TNM7000 تقریبا کامل و بدونه نقص است.
اپدیت خوب داشته باشد که از همه مهمتر است

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر
درود

یکی از تفاوتهای 7000 با 5000 سرعت بالاتر خواندن و نوشتن آیسیهای نند است که به لطف وجود گزینه کلاک 12 مگاهرتزی فراهم شده .

در هر صورت 7000 هزار بنده بعد از چند ماه استفاده ، بصورت رندوم از برخی پین ها ایراد می گیرد !!! چالشی به چالشهای تعمیراتی ما اضافه کرده
به نظر بنده 5000 برای کاربردهای عادی و روتین ،کماکان گزینه بهتر و پایدار تری است
PCB هفت هزاری که در پست بالا ملاحضه کردید در سریالهای بالاتر دچار اندک تغییراتی شده که خود گویای انجام مراحل تکامل دستگاه است

از دید حقوقی نمیدانم چقدر دست و بالم در تشریح مشکل و تعمیر پروگرامر خودم باز است . ولی خوب میدانم که ان برچسب روی پیچ ، جلودار کسی که با الکترونیک زندگی کرده نیست .در هر صورت ریسک را تقبل کردم

بالا